Skocz do zawartości

(Max 5 tys) Rower na Singletracki. Trail ?


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Bob napisał(a):

Hej. Poszukuję dla siebie jakiegoś sprzętu do ujeżdżania na Singletracki. Może czasem jakaś łatwa trasa w Zielencu lub Czarnej. Rozmiar na 192 wzrostu. 

Co sądzicie o Specu Chisel ? 

Widzieliście może gdzieś coś fajnego czym można się zainteresować? 

Obce sklepy też wchodzą w grę. 

Mam na tapecie również Merida Big Trail 500, coś Marina Bobcat, Laufey H30. 

Fajnie gdyby cena nie była dużo ponad 5 tys. 

Ten Chisel w fajnej cenie.... Łeb wybucha... 🙂

Dziękuję za pomoc . 

Do Twojego zastosowania , z uwagi na kąt główki, który musi być ciut mniejszy od klasycznego roweru wyścigowego (XC) oraz skok amortyzatora, który musi być nieco większy od 100 mm ( 120 mm) , mając na uwadze budżet (5000zł) i Twoj wxrost, i początek przygody z rowerem ( nie ma się co dziwić jak co poniektórzy na forum), to widzę Cię, na początku jedynie w Marin Team 1 2024 rok,  w rozm. XL. Wrzuć w wyszukiwarkę. Mówimy o kolorystyce czarno- czerwonej; srebrny to już rok 2023.

Koniec . Kropka. Wszystkie Twoje warunki brzegowe są spełnione.

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bob napisał(a):

Faktycznie ten Marin team 1 wydaje się odpowiedni. Widzę, że ma zwężaną główkę, czyli mogę zamontować inny amortyzator. Czy widzicie, że da się tu zamontować myk-myk ? 

Tak. oczywiście można wstawić regulowaną sztycę. Nie warto jednak wchodzić w wyższe wersje mykmyków. Optymalne jest TranzX o długości dla Ciebie 150mm.

Gdyby nie bylo dostępności Team1 w Twoim zasięgu, rekomendowany Trek też jest spoko. Jedyne "ale" to o 1/2 pkt gorsze hamulce od marinowskich i brak sztywnej osi na przednim kole. W treku. Na szczęście główka ramy Treka jest taperowana pod przyszłościowe wymiany amora pod sztywną oś ale, i to zwiększy koszt, wymagane będzie zmiana koła lub piasty.

Sklep/ serwis Marina przed wyjazdem i zakupem zrobi Ci podmiankę amora w konkurencyjnej cenie, takiej, że będziesz do przodu jakieś 200-400 zeta gdybyś tę operację miał przeprowadzać we własnym zakresie. Optymalnym byłby jakiś  Fox 34 (32) ze skokiem oczywiście 120 mm lub RS Gold. Ale, tak jak pisałem , podstawowy powietrzny i tak Cię zadowoli nie mając w zakresie ostrej jazdy.

 

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza

Chyba faktycznie ten Marin to jest to czego poszukuję 🙂 Oglądałem filmiki z prezentacji. O Marinie 8 mocno rozmyślałem ale nie ma zwężanej główki i nie będzie można wsadzić fajnego amora a ten w specyfikacji ma 100 ml skoku. Może być mało trochę dla mnie. Coś jeszcze w downcountry ? 

Brałem jeszcze pod uwagę Canyon Stoic 3 ale on ponad 15 kg waży. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Majkellbn napisał(a):

Podłączę się do tematu z zapytaniem ;d 

 Spec Chisel widzę można cały czas kupić za 3500tys.. Czy do rekreacyjnej jazdy po lesie bez szaleństw warto kupić rower w tej konfiguracji i za jakiś czas wymienić rockshoxa judy na cos lepszego.? w tej cenie myślałem też o merida big nine 500 lite i wiadomo rockrider 120. Chisel mi się podoba jednak plus dużo osób chwali geometrie 

A gdzie to masz taką cenę , przepraszam ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...