Skocz do zawartości

dfq

Użytkownicy
 • Ilość treści

  115
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O dfq

 • Ranga
  Forumowicz
 1. Ten czerwony ma taki lakier który zmienia odcienie pod wpływem intensywności światła (słońca). Gripy miałeś od nowości czerwone ? Żona ma czarne. Polecam Jacku szczególnie Małe Pieniny - na górala jesienią przy słonecznej pogodzie - cudo. Szczawnica - Jaworki - Dolina Białej Wody - Przełęcz Rozdziela - Pod Wysoką - Durbaszka - Szafranówka - Szczawnica (ok 27km)
 2. ja jeźdżę na tych gripach od półtora roku (tylko czarnych) - bardzo dobre. Jeszcze lepsze (amortyzacja) są bardzo podobne ODI Rogue (mam w drugim rowerze).
 3. No to dużo zdrowia bo to najważniejsze a dalej na takim sprzęcie to juź się będzie samo kręciło 😀
 4. Może masz włączoną opcję - uwzględniaj popularne trasy. Wtedy często wyznacza po asfaltach.
 5. Wow, Witamy Jajacek w Klubie 😀 Masz taki sam rower jak moja żona 😜 ps. Ja nic nie zmieniam (poza łańcuchem i klockami) - po 2500 km lubię go dalej takim jaki jest. Zmieniłem tylko gripy i pedały na początku.
 6. a ty tą wagę wziąłeś z księżyca , prawda ? O reszcie nie wspomnę. https://www.pepper.pl/promocje/rower-mtb-specialized-chisel-comp-2018-118680
 7. Po 400-500 km zaczyna chodzić topornie. I to zarówno te z Chiseli jak i z Procalibrów. Spec stanął na wysokości zadania i wymienił cały amor. Co z tego jak kolejny po kilkuset km ma to samo. Jeszcze innemu sklep zrobił serwis - teraz ma lagi po jezdzie regularnie nasmarowane olejem 😁 Moje Reby w Chiselu Expert po 2tys. km działają bez zmian - elegancko. Jedyne co w rowerze wymieniłem to łańcuch po 1800km i starte klocki w rowerze żony.
 8. No niezła cena 😀 Ja mam 182-3 cm i jeżdżę na L-ce. Na mnie idealna.
 9. Siostra ma od lat takiego crossa jak podaje @pepe ( akurat authora, jeszcze na ramie chromowo-molibdenowej, podwójnie cieniowanej). Domontowała do tego lekkie błotniki z tworzywa, bagaźnik, stopkę i o innym rowerze nie chce w ogóle słyszeć. Na wycieczki weekendowe po ścieżkach rowerowych,szutrach, utwardzonych drogach, na miasto idealny - lekki i szybki.
 10. No właśnie, hehe, nie ma 😀 Problem z boltem jest taki że o ile ma genialnie czytelny i skalowalny (zoom) wyświetlacz w słońcu to diody nawigacyjne w mocnym słońcu są kompletnie niewidoczne. Te powiadomienia głosowe są więc bardzo wygodne (zwłaszcza że można ustawić ich częstotliwość). Drugi problem w Wahoo to brak możliwości przeglądania mapy w przypadku zjechania z różnych względów z wyznaczonej trasy. Ja po prostu odpalam Locusa z tą samą trasą na komórce ze sparowaną ze słuchawką. Komórka w tylnej kieszonce koszulki z wygaszonym wyświetlaczem zużywa ok 8-10% baterii na 1h . W przypadku koniecznej zmiany trasy (np objazdu) w 2 sek mam ustaloną i wyświetloną pozycję oraz możliwość przeglądnięcia mapy w Full HD na 5" wyświetlaczu (mega wygodne). Wczoraj miałem taką sytuacje gdy musiałem ominąć zalaną błotem drogę i poszukać alternatywy dotarcia to wybranego punktu trasy jakąś piaszczystą ścieżką prowadzącą nie wiadomo dokąd. Oczywiście w przypadku dłuższej "kombinacji" jednym ruchem zapinam komórkę na mostek ale "na co dzień" nie ma potrzeby jeżdżenia z patelnią na kierownicy.
 11. @jajacek Na razie ludzie mają zastrzeżenia do nawigacji GPS+Galileo w 830stce. Podobno kompletnie się rozjeżdża. Ja ostatnio eksperymentuję nawigację z Boltem i nawigacją głosową na słuchawkę. Jest naprawdę fajnie 😀
 12. Obawiam się że masz po prostu za dużą ramę w stosunku do swojego wzrostu i wszelkie półśrodki z podnoszeniem kierownicy, obniżaniem siodełka itp wiele nie wniosą i nie uzyskasz satysfakcjonującej cię pozycji. Za nisko siodełko, trochę pagórków i z kolei zaraz poczujesz mięsień czworogłowy. Ta Wskazówka Deca to wierutna bzdura. Oczywiste jest że przy tych samych proporcjach ramy na większej uzyska się mocniejsze pochylenie a na mniejszej bardziej wyprostowaną pozycję. Ja mam 183cm i jeżdżę na L-ce (MTB) w lekko pochylonej, jak dla mnie komfortowej pozycji (ta na prawym rysunku). Tyle że nie mam żadnych problemów z kręgosłupem i zawsze lubiłem duże ramy. Na M-ce czułem się jak na rowerku młodszego brata (lewy rysunek).
×
×
 • Utwórz nowe...