Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

W moich Chiselu prawdopodobnie łożyska padają w przedniej piaście. Podczas jazdy słychać nieregularne kliknięcia, dźwięk podobny do obijania się kul bilardowych. Szprychy OK, amor OK, podejrzewam łożyska - czy ktoś miał już doświadczenie w tym temacie? Lokalny serwis czy bikeinn? Jak to ogarnąć?

Rower ma 1400km przebiegu,jazda normalna, błoto i wilgoć w minimalnych ilościach - chyba miałem pecha albo jakieś dziadostwo tam dają.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, smokey01 napisał(a):

W moich Chiselu prawdopodobnie łożyska padają w przedniej piaście. Podczas jazdy słychać nieregularne kliknięcia, dźwięk podobny do obijania się kul bilardowych. Szprychy OK, amor OK, podejrzewam łożyska - czy ktoś miał już doświadczenie w tym temacie? Lokalny serwis czy bikeinn? Jak to ogarnąć?

Rower ma 1400km przebiegu,jazda normalna, błoto i wilgoć w minimalnych ilościach - chyba miałem pecha albo jakieś dziadostwo tam dają.

Ja bym szedł do lokalnego serwisu. Obstawiałbym ziarenko piasku, na 90% bo otwarciu piast, przesmarowaniu łożysk, złożeniu, nic już nie będzie cykało. Jest też szansa, że cykają na szprychach, miałem tak u siebie w mtb, musiałem dać 1 ml oleju na styk szprych, mogą upierdliwe w szukaniu, ale zwykle niegroźne. Sprawdź tylko, czy nie masz luzu na łożyskach.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, smokey01 napisał(a):

W moich Chiselu prawdopodobnie łożyska padają w przedniej piaście. Podczas jazdy słychać nieregularne kliknięcia, dźwięk podobny do obijania się kul bilardowych. Szprychy OK, amor OK, podejrzewam łożyska - czy ktoś miał już doświadczenie w tym temacie? Lokalny serwis czy bikeinn? Jak to ogarnąć?

Rower ma 1400km przebiegu,jazda normalna, błoto i wilgoć w minimalnych ilościach - chyba miałem pecha albo jakieś dziadostwo tam dają.

Piasty w takich rowerach są niskiej jakości a zastosowane w nich łożyska są zwykle bardzo budżetowe. Prędzej czy później zachodzi potrzeba wymiany ich wszystkich. Ostatnio kupowałem budżetowo łożyska Enduro Max po ok. 20 zł z hurtowni Kool na Jaktorowskiej w Warszawie. Musisz tylko znać wielkość łożyska. W zaprzyjażnionym serwisie te łożyska kosztują 40 zł za sztukę. Kupują je z tego samego źródła 🙂 Jeśli łożyska nie zostaną wymienione w odpowiednim czasie to grozi trwałe uszkodzenie piasty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...