Skocz do zawartości

Yacko

Użytkownicy
  • Postów

    185
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Ostatnie wizyty

1 892 wyświetleń profilu

Osiągnięcia Yacko

Forumowicz

Forumowicz (2/4)

  1. Na Eskerze nie jeździj zanim dokładnie nie obejrzysz - zdarzają się różne akcje jak źle splanowane płaszczyzny pod hamulce, niedomalowane elementy. Ostatnio podobno nie dają już adaptera do przedniej przerzutki.
  2. Nie skreślaj 1x12 - nie ma aż tak strasznych dziur w przełożeniach a ma też swoje zalety - estetyka, prostota, brak trymowania. Esker 5.0 gen 2025r do kupienia nawet za 4800zł ale pytaj handlowców, bo na stronie nie wystawiają za tyle.
  3. Waga spora, może gdzieś upolujesz Speca Chisela w tym budżecie - startowo okolice 12kg a potencjał na 10kg bez problemu.
  4. Dopytuję, bo w cenie 4900zł ten Kross Esker 5.0 gen 2 GRX 1x12 nie ma żadnej konkurencji, nawet 1000zł drożej ciężko o coś rozsądnego 1x12.
  5. Masz tego Eskera 5.0 gen 2 1x12 ? Nadal taki słaby lakier ? Kierownica sama skręca przez to prowadzenie linek ?
  6. Kujawy, raczej płasko, ale las też chętnie bym zahaczył a jak pomyślę o trymowaniu przodu to zapał tracę 🙂 Na czym według Ciebie ta pancerność Krosa polega ? Wydaje mi się, że to po prostu najtańsze, topornie poskładane aluminium. Wpadł m w oko jeszcze jeden, co prawda na CUES, ale poza tym wydaje się OK: https://allegro.pl/produkt/rower-ktm-gravelator-25-cargo-green-matt-m-55cm-2026-b383b9d6-efe5-4c18-842e-012dab890285?offerId=18605906592
  7. Jeśli chodzi o baranka to jakieś 10 tys na szosie i 3 tys na gravelach. Brak pełnej grupy to nie problem, korba nawet mi się podoba. Jari 1.1 cena 5300zł a różnica głównie w 2x11 za to czarny mat to totalnie nie mój typ. Linki w Unibike to nie tylko problem serwisu ale też codziennej eksploatacji - często sobie doregulowuję precyzyjnie podczas jazdy i te baryłki w Fuji są do tego przydatne. Nie ukrywam, że napęd 1x12 by mi bardziej odpowiadał, gdyż używam najnowszego XT w MTB i tutaj w szranki stają takie rowery: https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-corratec-allroad-a1-pd53596/?v_Id=293565 https://romet.pl/rower-gravelowy-superior-xr-6-5-gr.html?gad_source=1&gad_campaignid=23872264508&gclid=Cj0KCQjwlerQBhDMARIsAB16H-WWwH0htpaiArRJWslFEWaNkdIVPw918cb4nXjYJJEmnYxh1u747E4aAi-kEALw_wcB oraz dość ciężki Kross, który mi się nie podoba ale 1500zł taniej: https://allegro.pl/produkt/rower-gravel-kross-esker-5-0-grx-1x12-rama-19-cali-kolo-28-zloty-699d7304-2ba7-4ecf-b26a-8fd8d92e1e3f?offerId=17479365307
  8. Szukam lekkiego gravela do przejażdżek spokojnych ze znajomymi ale całorocznego z możliwością porządnego zamontowania błotników i bagażnika. Po analizie rynku wybrałem dwa modele: Unibike GEOS 2025: https://marexrowery.pl/pl/shop/product/rower-unibike-geos-rozne-kolory/?variant=2136 Fuji Jari 1.3: https://allegro.pl/oferta/gravel-fuji-jari-1-3-28-l-56cm-shimano-grx-rx400-2x10-hydraulika-10kg-18608256771?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_b&utm_campaign=a477451f-f1c9-403a-8e43-acbcc4f8ac96&clickId=ppr-pl-827711211 Jakoś większą sympatią darzę markę Fuji - zawsze mi się podobały. Geos lepszy osprzęt (ale też droższy w razie wymiany - kwestia czy do moich zastosowań jest sens) - pochowane linki z wyglądu plus jednak w serwisie duży minus. Fuji 1000zł tańszy, prostszy w serwisie i bardziej mi się podoba. Pytanie brzmi - Waszym zdaniem warto dopłacać do Geosa ?
  9. Jakiś starszy model z linkami na wierzchu.
  10. TCR Advanced 1 z nową ramą dostaniesz za 12 tys zł. jak popytasz w autoryzowanych sklepach, najlepiej mniejszych. Poniżej 12 tys dostaniesz Meridę Sculturę 6000 Bahrain Edition.
  11. Kupiłeś tego Cube ?
  12. Trek Emonda ALR 5 znalazłem jeszcze, ale ciężej i drożej.
  13. Szukam aluminiowej szosy typu Race, najlepiej na sztywnych osiach i z hydrauliką. Całkiem sensowny wydaje się być Caad13, szkoda, że suport nie wkręcany. Bardzo lekka i sztywna rama, osprzęt wystarczający dla mnie. Inna podobnie lekka rama jaką znalazłem to Specialized Allez Sprint i nic poza tym. Może coś przeoczyłem i jest na rynku przyzwoita alternatywa ?
  14. Aktualne ? Jaki rozmiar ?
  15. Któryś model Canyona miał jeszcze możliwość chowania w kierownicy czegoś, ale nie pamiętam dokładnie. Prosty klucz dynamometryczny dają jeszcze ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...