Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Mateusz06i napisał(a):

Paczka przyjechała do mnie na palecie ale paletę zostawiłem kurierowi 😉

Bardzo fajna firma można się elastycznie z transportem dogadać. Przesyłka jest bez wniesienia ale jestem połamany i kurier mi wniósł do windy.

Ja pedały zamówiłem sobie ze strony spec, mam do ich przedstawiciela 200 m więc przesyłka była za darmo:

https://www.specialized.com/pl/pl/supacaz-smash-pedal--thermopoly/p/217064?color=350276-217064&searchText=09122-3000

Jesteś w stanie podać wymiary platformy?

Odnośnik do komentarza

W ile mniej więcej dni dostaliście rower ? Zamówienie piątek rano, kilka aktualizacji przesyłki i we wtorek przed południem status - w drodze. Kris tu pisał, że trzy dni czekał. A ja już doczekać się nie mogę, stoję, śpię, jem przy furtce...

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.03.2024 o 12:10, Mateusz06i napisał(a):

Paczka przyjechała do mnie na palecie ale paletę zostawiłem kurierowi 😉

Bardzo fajna firma można się elastycznie z transportem dogadać. Przesyłka jest bez wniesienia ale jestem połamany i kurier mi wniósł do windy.

Ja pedały zamówiłem sobie ze strony spec, mam do ich przedstawiciela 200 m więc przesyłka była za darmo:

https://www.specialized.com/pl/pl/supacaz-smash-pedal--thermopoly/p/217064?color=350276-217064&searchText=09122-3000

I jak te pedały się sprawują? Bardzo mało opinii jest na ich temat. Czy wiesz jakie w nich są łożyska? Opis na stronie niestety niewiele mówi. Czy te piny są wkręcane?

Odnośnik do komentarza
W dniu 27.03.2024 o 09:31, Greg29 napisał(a):

Generalnie z tego co się czyta to środowisko rowerowe dzieli się na wyznawców bidonów Camelback Podium (sam mam 3 szt.) i Elite Fly, które ze względu na to, że się łatwo rysują są też produkowane w wersji już porysowanej, czyli Elite Fly TEX. No i jak na mtb to dobrze jest kupić bidony z zatyczkami ustnika - w Camelback Podium nazywa to się Camelback Podium Dirt a w Elite nazywa się po prostu Elite Fly MTB.

Ktoś też polecał mi bidony Elite Fly TEX MTB. Zamówiłem, a jako że jestem zachłanny to wersję 950 ml.

Bidon nie mieści mi się w ramie 😄 (Specialized Chisel M), na siłę wejdzie do koszyka, ale szkoda niszczyć koszyk.

Muszę zamówić mniejszy, najpierw zmierzę czy wersję 550 czy 750 ml.

 

Odnośnik do komentarza

Bo to nie są normalne bidony w takiej wielkości tylko turystyczne. Dlatego stosuje się koszyki Specialized ZeeCage z bocznym ładowaniem. W większości ram MTB Speca są trzy dziurki i można zamontować koszyk maksymalnie nisko. Normalnie dolna dziurka jest to montażu Swat Boxa. 
Fly to są bardzo lekkie bidony dla ścigających się kolarzy. Są w porządku. Też czasem używam. Ale lepsze są Camelbak Podium i Specialized Purist Watergate.

Odnośnik do komentarza

Czy do rekreacyjnej jazdy dobrym pomysłem jest zakup pedałów z metalowymi pinami? Czy pedały z plastikowymi pinami nie będą wystarczające? Boję się, że przy takiej jeździe dużo mi one nie dadzą, a jedynie poniszczę buty. Pytam, bo nigdy jeszcze nie jeździłem na takich pedałach, i nie wiem jak to w praktyce wygląda. Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza

Zależy w jakim terenie jeździsz. Jak masz podeszwę o niskim, względnie płaskim bieżniku to piny trzymają mocno - nawet w deszczu, na kompletnej rąbance po kamieniach czy korzeniach noga ci się nie ześlizgnie. Jak teren lajtowy, to nawet jeśli się z plastikowego ześlizgniesz, to najwyżej obijesz trochę piszczel. Tempo niszczenia butów, zależy od butów - dedykowane do takich platform zdecydowanie dłużej wytrzymają niż zwykłe sportowe.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, sweetdream71 napisał(a):

Czy do rekreacyjnej jazdy dobrym pomysłem jest zakup pedałów z metalowymi pinami? Czy pedały z plastikowymi pinami nie będą wystarczające? Boję się, że przy takiej jeździe dużo mi one nie dadzą, a jedynie poniszczę buty. Pytam, bo nigdy jeszcze nie jeździłem na takich pedałach, i nie wiem jak to w praktyce wygląda. Z góry dziękuję za Wasze podpowiedzi.

 

Ja jako że nigdy nie jeździłem na SPD, to używam tylko platform.

Do Chisela kupiłem metalowe platformy z ostrymi pinami. Nie długo później trafiłem na obniżke ceny butów dedykowanych do jazdy na rowerze MTB z platformami.  Zamówiłem dwie pary butów celem wybrania rozmiaru, jedne zostawiłem, drugie odesłałem.

Buty trzymają się platform jak przyklejone, podobno też podeszwa jest specjalnie wzmocniona pod piny na platformach.

 

Buty to Adidas FIVE TEN FREERIDER, zapłaciłem w zeszłym roku w sklepie internetowym Adidas 314 zł, gdzie normalnie kosztowały ok. 500 zł.

Tak też teraz kosztują, ale zdarzają się wyprzedaże, sprawdzaj okazje na pepper.pl

Adidas:

https://www.adidas.pl/five_ten_freerider

 

Pepper (teraz są w dobrej cenie buty, ale powyżej kostki, dla mnie raczej za wysokie):

https://www.pepper.pl/search?q=FIVE TEN FREERIDER

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Grzegorz88 napisał(a):

 

Ja jako że nigdy nie jeździłem na SPD, to używam tylko platform.

Do Chisela kupiłem metalowe platformy z ostrymi pinami. Nie długo później trafiłem na obniżke ceny butów dedykowanych do jazdy na rowerze MTB z platformami.  Zamówiłem dwie pary butów celem wybrania rozmiaru, jedne zostawiłem, drugie odesłałem.

Buty trzymają się platform jak przyklejone, podobno też podeszwa jest specjalnie wzmocniona pod piny na platformach.

 

Buty to Adidas FIVE TEN FREERIDER, zapłaciłem w zeszłym roku w sklepie internetowym Adidas 314 zł, gdzie normalnie kosztowały ok. 500 zł.

Tak też teraz kosztują, ale zdarzają się wyprzedaże, sprawdzaj okazje na pepper.pl

Adidas:

https://www.adidas.pl/five_ten_freerider

 

Pepper (teraz są w dobrej cenie buty, ale powyżej kostki, dla mnie raczej za wysokie):

https://www.pepper.pl/search?q=FIVE TEN FREERIDER

Uwzględnij też ryzyko pokaleczenia swoich łydek pinami. Krew się może polać, i to dotkliwie przy bezuważnej nauce przyswajania odruchów obsługi platform uzbrojonych w metal ( chyba, że nie jeździsz w szortach tylko długich).

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza

@Bob Obsługa jest taka : bierzesz imbusa nr 5 lub 6 , wykręcasz platformy, wkręcasz spd-ki 🤣. A na serio to te platformy z mocno wystającymi metalowymi pinami to dobre do freerideu czy downhilu. Nie ma cudów, chwila nieuwagi  i prędzej czy później poharatasz łydki, piszczele (przerabiałem to).  Do zwykłego XC bez szaleństw Giant ma bardzo fajne platformy (piny oblane tworzywem) - giant pinner flat.  Nie kaleczą nóg i dobrze trzymają.

A jak tam rowerek - już dotarł ?  bo wygląda na to że fajna promocja taniego Chisela  w bikeinn już się skończyła. Rowerki zniknęły na dobre. Ciekawe czy jeszcze  się pojawią.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...