Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Grzegorz88 napisał(a):

Do mnie karton dojechał kurierem, następnie odstawiłem go do lokalnego serwisu Speca w celu złożenia (nie chciałem stracić gwarancji na ramę)

I po złożeniu od razu zrobiłeś reklamację na podstawie gwarancji? Musiałeś sam odsyłać, czy serwis to już za Ciebie ogarnął? Jaki jest mniej więcej koszt złożenia roweru przez autoryzowany serwis Speca?

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, jajacek napisał(a):

A gwarancję jak ogarnąłeś? Odsyłałeś do Hiszpanii?

Kupiłem z polskiej dystrybucji, w polskim sklepie - wtedy jeszcze nie wiedziałem że będą takie obniżki cen.

Rower odebrał pracownik sklepu, akurat przejeżdżał przez Kraków. Po decyzji o wymianie przysłali mi gotowy do jazdy rower na palecie.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, sweetdream71 napisał(a):

I po złożeniu od razu zrobiłeś reklamację na podstawie gwarancji? Musiałeś sam odsyłać, czy serwis to już za Ciebie ogarnął? Jaki jest mniej więcej koszt złożenia roweru przez autoryzowany serwis Speca?

Reklamację złożyłem na zasadzie rękojmi. Żądałem obniżki ceny o 2 tys zł albo wymiany na nowy. Na podstawie gwarancji teoretycznie mogli by zrobić zaprawkę w miejscu defektu. 

Rękojmie (podpisany skan) wysłałem emailem do sklepu. Zdecydowali o wymianie na nowy rower.

Okazało się ze za tydzień ich pracownik będzie przejeżdżał przez Kraków. Odebrał rower, spisałem z nim umowę przekazania roweru.

Dostałem na palecie rower gotowy do jazdy.

Koszt złożenia roweru w Specu jest różny, najlepiej dzwonić do kilku najbliższych.

Ogólnie jak kupisz u nich rower to złożenie jest tańsze, jak masz rower z zewnątrz to jest droższe.

Mnie jako klienta z zewnątrz skasowali chyba 350 zł. Jednak chyba było to wymagane do dożywotniej gwarancji na ramę dla 1szego właściciela). Nie ma książki gwarancyjnej, jest wszystko on-line. Na stronie Speca jest wszystko opisane. Trzeba złożyć rower w Specu i chyba w ciągu 2 miesięcy od daty zakupu zrobić pierwszy przegląd roweru

Odnośnik do komentarza

Też muszę dać do złożenia i do przeglądu, bo 1 kwietnia minie 2 miesiące od zakupu. Potem potrzymam go jeszcze, może się uda sprzedać za więcej, choć na OLX jest ich wysyp. A jak nie to go zostawię do śmigania po lesie, choć nie wiem gdzie 2 rowery pomieszczę. Gravelka w każdym razie nie oddam. Trochę rozczarował mnie octalink. Co dziwne w tym samym modelu, ale szarym jest HT2. Ale na moje potrzeby osprzętowo wystarczy, za 3450 chyba nic lepszego bym u nas nie znalazł.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Piwpaw napisał(a):

. A jak nie to go zostawię to śmigania po lesie, choć nie wiem gdzie 2 rowery pomieszczę. Gravelka w każdym razie nie oddam. 

Przymierzam się do kupna wieszaka na 2 stare MTB 26 cali. Chisel ma honorowe miejsce na stojaku.

WIESZAK NA ROWER 2 ROWERY STOJAK DUO 55 HAK UCHWYT

Nośność niby 40 kg, ale trzeba poczytać komentarze na allegro:

należy we własnym zakresie kupić porządne kołku rozporowe np. Fisher

https://allegro.pl/oferta/wieszak-na-rower-2-rowery-stojak-duo-55-hak-uchwyt-11721586825

Opinie o produkcie
Rewelacyjny
4,92/5
1234 oceny i 255 recenzji
2 usunięte

 

zdjęcie z allegro

spacer.png

Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2023 o 22:59, jajacek napisał(a):

Ja to bym tak kalkulował:
Judy Gold 1100 zł
Koła Speca - używki prawie nowe, ściągnięte z roweru chodzą bez tarcz i opon po 500. Za tyle sprzedawałem. Nówki bym powiedział że 800 z tarczami i jakby nie było bardzo dobrymi oponami.
Kiera - 100
Mostek - 100
Sztyca - 50
Siodło - 250
Heble Sram Level w detalu 400
Napęd z korbą, łańcuchem i kasetą - 1000
RAZEM = 3800
Więc rama wychodzi 300 zł. Dałbym bez wahania 1000 albo może i 1500 zł za tę ramę. 
Więc sorry ale Twoja kalkulacja @mike21 jest słaba i się kupy nie trzyma. Przy nowym rowerze trzeba liczyć ceny detal.

Sprzedałem części ze swojego Chisela  na OLX jako nowe:

Judy Gold wisi od pół roku na OLX, kilka osób pisało ale albo nie pasowała długość rury sterowej, albo proponowali 600 - 700 zł


Koła Speca na rowerze

Opony - 250
Kiera - 90 

Mostek na rowerze

Sztyca - 90
Siodło - 270

Heble Sram Level na rowerze

Napęd z korbą, łańcuchem i kasetą na rowerze, tylko łańcuch wymieniłem

łańcuch - 65 

Chwyty rowerowe specialized - 60

RAZEM = 825

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.03.2024 o 19:32, Majkellbn napisał(a):

Ale muszą mieć mase tych rowerów, troszke ludzie poczekaja aż zaczną zarabiać na nich. 🙂 

jak wpisze się w ilość np 111 pokazuje ile jest dostępnych, widzę kolejna dostawa wjechala, 40 dostępnych 

Wątpie, że na tym da się zarobić - jak ktoś kupił na odsprzedaż to kolejny kupujący nie ma gwarancji.

Gwarancję ma tylko ten, co pierwszy kupił 🙂 więc jak ktoś bierze rower od nieautoryzowanego resellera to jak coś się stanie rower musi odesłać/oddać jemu, ten oddaje do sklepu a sklep dalej. Powodzenia.

Bankowo będzie -sprzedajemy nowy rower, karton oryginał ale bez gwarancji 🙂 ja bym nie kupi, no chyba że 40% obniżki według ceny w sklepie/sieci.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...