Skocz do zawartości

[MTB] 29" mało agresywna geometria do... no właśnie, ile trzeba wydać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ok, nie pozostaje nic jak tylko sprawdzić rower organoleptycznie w Decathlonie, zdaje się że mają je na stanie w jednym z pobliskich marketów. 

Jak różnica 2stopni kąta nachylenia widelca wpłynie na jazdę? Poczuję te 2stopnie?

Ale jest jeszcze jedna ważna sprawa i której zapomniałem. Czy hamulce hydrauliczne wytrzymają zimę na działce? Niby przy minusie się jeździ, ale czy nic im się nie stanie jak będą stać miesiąc w -10/-20 stopniach? 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał(a):

Tarcze z czasem się wyginają i tolerancja robi się coraz mniejsza. Czasami zajęło mi pół godziny po wyciągnięciu koła z samochodu żeby je prawidłowo ustawić.

Zakładanie koła na szybkozamykaczach z tarczami jest upierdliwe, nawet jeśli tarcze są proste jak trzeba. W Specu żonki to była zawsze loteria, choć koło wciskałem w wideł w miarę powtarzalnie. Przejście na sztywne osie (oczywiście przez zmianę roweru) wyeliminowało problem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał(a):

Tarcze z czasem się wyginają i tolerancja robi się coraz mniejsza. Czasami zajęło mi pół godziny po wyciągnięciu koła z samochodu żeby je prawidłowo ustawić.

W takich przypadkach można zaryzykować twierdzenie, że QR-y są lepsze od sztywnych osi bo można jednak pokombinować i je ustawić nawet przy lekko wykrzywionych tarczach a przy sztywnych osiach nie ma żadnego pola manewru ???

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Greg29 napisał(a):

można zaryzykować twierdzenie, że QR-y są lepsze od sztywnych osi bo można jednak pokombinować i je ustawić nawet przy lekko wykrzywionych tarczach a przy sztywnych osiach nie ma żadnego pola manewru ???

Żona miała swego czasu B.wygodny rower (Wildcat Trail 5), który pozwalał mieć  ciastko i zjeść ciastko.  A mianowicie na widelcu przedniego koła sztywna oś, na tylnym kole szybkozamykacz. W praktyce transportu  było to b. wygodne; przednie koło zdejmowałem na czas transportu. Tylnego nie tykałem. Zero problemu z obiema tarczami.

Edytowane przez ram
Korekta
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Greg29 napisał(a):

Z tą regulacją hamulców hydraulicznych po ściągnięciu koła z QR-ami to jakiś mit - mam fitnessa na QR

Problem zaczyna się przy agresywniejszej jeździe, oponie minimum 2,3", poduszce w oponie , gdy dochodzą boczne siły, słabych obręczach , słabszych tarczach, co wymaga dodatkowo centrowanie kół. Taki styl jazdy prawdziwie mtb gwarantuje problemy z zakładaniem koła przy wypakowaniu roweru z auta. Koszmar .

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli nie ma problemu żeby rower zostawić na zimę w nieogrzewanym pomieszczeniu.

Czy 2 stopnie różnicy kąta nachylenia widelca/ kąta główki ramy jest odczuwalny?

 

Znalazłem takie coś na OLX, używany, nie młody bo z 2016r. Co o tym myślicie, poza tym że trochę za drogo?

https://m.olx.pl/d/oferta/rower-gorski-cube-acid-29-shimano-xt-deore-hamulce-tarczowe-3x10s-CID767-IDTTGOM.html?reason=hp|observed

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Bonnum napisał(a):

Ok, ceny na rynku wtórnym i w sklepach są jeszcze wysokie.

Z zakupem nowego poczekam na obniżki cen. Myślę że latem lub na jesieni będą mega wyprzedaże, a do tego czasu jeszcze jakoś się przemęczę.

 

nie liczyłbym na to. Jednak póki co ceny ciągle idą do góry. Rowery i tak nie podrożały tak mocno jak poszła inflacja do góry, właściwie to nie rowery drożeją tylko coraz mniej zarabiamy. 

Odnośnik do komentarza

Miałem ostatnio dyskusję na ten temat. Niektórzy dystrybutorzy kupili za dużo rowerów i maja problem z ich zbyciem. Dotyczy to np. Gianta i Meridy. I sa skłonni obniżyć cenę żeby poprawić płynność finansową. Ale to chodzi o rabaty dla dealerów. Pytanie czy ten rabat udzieli się też klientowi końcowemu? 

Terg/Media Expert po wariackim podniesieniu cen Indiana Storm obniżył je trochę z powrotem i Storm X8 kosztuje 4500. To oznacza że pewnie targując się w sklepie z kierownikiem idzie wyrwać za 4000. Cena 6000 za RR 120 też uważam że jest przesadzona i nie sądzę żeby utrzymała się za długo jeśli konkurencyjne Gianty, Meridy, Kellysy i Indiany będą trochę poobniżane. To nie będą zapewne jakieś kosmiczne obniżki ale zejdą 300 czy 500 zł i będą testować popyt.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie chce zostać z pełnym magazynem, spec już ogłosił obniżki, reszta będzie się pomału wyłamywać, sklepy które kupiły drogo będą miały problem. To będzie ciężki rok dla sklepów, żeby utrzymać płynność finansową będą musiały sprzedawać po bardzo zaniżonej marży. Swoją drogą czy ktoś wie jakiej wielkości marże są na rowerach?

Jasne, inflacja, kurs walut itp, ale obecnie ceny są mocno absurdalnie, szczególnie na rynku wtórnym. Ludzie chcą straszne pieniądze za używane rowery, choć tu też widać już obniżki.

 

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Bonnum napisał(a):

Nikt nie chce zostać z pełnym magazynem, spec już ogłosił obniżki, reszta będzie się pomału wyłamywać, sklepy które kupiły drogo będą miały problem. To będzie ciężki rok dla sklepów, żeby utrzymać płynność finansową będą musiały sprzedawać po bardzo zaniżonej marży. Swoją drogą czy ktoś wie jakiej wielkości marże są na rowerach?

Jasne, inflacja, kurs walut itp, ale obecnie ceny są mocno absurdalnie, szczególnie na rynku wtórnym. Ludzie chcą straszne pieniądze za używane rowery, choć tu też widać już obniżki.

 

Jeden z zaprzyjaźnionych sklepów w 2020 sprzedawał znajomym rowery schodząc z ceny z 5 na 4k, dalej byli wtedy na tych rowerach lekko na plusie. Wiem, że jak pojawił się problem z dostępnością, kupowali dalej za tą samą cenę ale już nie schodzili z marży bo i tak wszystko sprzedawali. Podejrzewam, że obecnie mają marże z 15-25 % na rowerze. Znajomi którzy jeżdżą w klubach i mają wsparcia sklepów dostają zniżki na sprzęt właśnie w granicach 15-20%. Jak 3 lata temu kupowałem mojego pierwszego XC 100 to wchodząc do sklepu z trekami po 5 minutach sprzedawca już strzelał, że może dać rabat 500 zł przy rowerze za 4500, dużo małych sklepów działa też zupełnie inaczej, bazując na braku wiedzy potencjalnych kupujących. Koleżanka chciała kupić rower, w jej lokalnym sklepie zaproponowano jej krossa w super promocyjnej cenie 3000 zł, na stronie producenta była podawana rekomendowana cena 3400, mama koleżanki wykorzystała swój urok i sprzedawca zadeklarował, że zrzuci nawet do 2800 po znajomości, na allegro ten sam rower dostępny od 2300. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

Marże są bardzo duże. Do 30-40%.

W takim razie jestem spokojny o ceny po sezonie, a tymczasem.... Idę na rower ?

Bardzo Wam dziękuję za Waszą pomoc!

Aha, powiedzcie mi jeszcze proszę, czy 2 stopnie różnicy kąta nachylenia widelca (kąt główki ramy) wpłynie odczuwalnie na jazdę, czy to różnica niezauważalna?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...