Skocz do zawartości

[MTB] 29" mało agresywna geometria do... no właśnie, ile trzeba wydać?


Rekomendowane odpowiedzi

Wesołych świąt!

Dawno temu (styczeń 2018r) na tym forum doradzono mi Cube analog 29" za którego zapłaciłem wtedy 2600zł. To był świetny zakup i służy mi dobrze do dziś. Jeżdżę średnio 2 razy w tygodniu sam + w weekend z całą rodziną.

Teraz potrzebuję Waszej rady przy zakupie kolejnego roweru. Powodem zakupu są problemy z plecami, przez które wożenie roweru na działkę stało się zbyt męczące i ryzykowne.

Postanowiłem więc kupić dodatkowy rower który będę zostawiał na działce bez stresu, że ktoś go ukradnie, a więc używany lub jakiś tani-budżetowy nowy. Musi mieć bardzo wyprostowaną pozycję bo to długie, wolne wycieczki z rodziną po piaszczystych drogach.

Drugą opcją jest zostawienie cube analog na działce i zakup czegoś fajnego na szybsze, ale krótsze jazdy w tygodniu.

Kusi mnie ta druga opcja, choć muszę uczciwie przyznać że mój cube analog model 2017r mi wystarcza, no ale... 

I po długim wstępie pytanie, jaki nowy fajny rower kupić i ile trzeba wydać żeby to był odczuwalny progress względem mojego analoga?

Absolutne  nieprzekraczalny budżet to 5k, ale wolałbym coś bliżej 3-4 o ile to możliwe.

Ceny zaczynają w końcu spadać, mogę ew jeszcze poczekać do lata...

Ew. czego warto poszukać w cenie 2, max 3 tys żeby zostawić to na działce? Musi być wyprostowana pozycja, szerokie opony, no i żeby nie było dużo gorzej niż na obecnym rowerze.

 

Odnośnik do komentarza

Rockrider 540 EXPL jest z pewnością niezłym wyborem. Musisz pamiętać że masz obecnie turystyczny MTB czyli taki cross na kołach MTB. Bardzo mało który rower ma zbliżoną geometrię oprócz Cube.

Ja bym się zajął tymi problemami z plecami. Bo samo z siebie lepiej nie będzie. W Warszawie wiem do kogo skierować. Natomiast sugeruje skromną inwestycję w taka książkę:
https://www.empik.com/ukryta-przewaga-danielson-tom-westfahl-allison,p1106706607,ksiazka-p?mpShopId=0&cq_src=google_ads&cq_cmp=19748430866&cq_term=&cq_plac=&cq_net=x&cq_plt=gp&gclid=Cj0KCQjw27mhBhC9ARIsAIFsETEpP6T6E-yLrekxgKf_n940KW_fqP39nu6W_WxcYeY0M2sxIHuluUwaApO4EALw_wcB&gclsrc=aw.ds
 

Odnośnik do komentarza

Ja wiem że na papierze 540 jest ok i że oczami się nie jeździ, ale ten rower po prostu mi się nie podoba wizualnie tak bardzo, że go nie kupię. Może to głupie, ale jak widzę mojego Cuba to mam ochotę na niego wsiąść i gdzieś pojechać. Po tylu latach wciąż sam jego wygląd motywuje mnie żeby ruszyć tyłek.

Dzięki Jacku, książkę mam i ćwiczę regularnie, zresztą Ty mi ją poleciłeś :)

Jestem już zdiagnozowany, okazało się że plecy to tylko skutek, a problemem jest wada wrodzona biodra, z wiekiem zakres ruchu dodatkowo się zmniejsza, więc problemy nie znikną, a oprócz zakazu jazdy w pozycji mocno pochylonej mam jeszcze zakaz dźwigania. Stąd zakup 2go roweru.

 

Czy RockShox Judy Silver TK Coil, 100mm, Lockout to odpowiednik mojego Rock Shox XC 30 TK Coil, 100mm

Odnośnik do komentarza

Przejdź się raz do Dominika Omiotka. To jest Mistrz Świata Masters w kolarstwie i świetny fizjo ale bardzo niestandardowy. Operujący na pograniczu fizjoterapii i medycyny chińskiej. Mój młody chodzi do niego regularnie i jak trzeba jeździ do niego aż do Pabianic. Przyjmuje w Warszawie. Warto spróbować bo on leczy przyczyny a nie skutki.
https://warsztatzdrowia.eu/

Odnośnik do komentarza

A czy różnica między Judy coil a air będzie bardzo odczuwalna? Wagowo o dziwo nie jest zbyt duża. 

W cenie 4200 jest fajny Trek Marlin 8

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-cross-country/marlin/marlin-8-gen-2/p/34649/

Czy czegoś mu brakuje?

 

Ew cube access ws race, to damski model, więc geometria jeszcze bardziej wyprodukowana i też mu chyba niczego nie brakuje, cena też ok 4200

https://www.rowerowy.pl/cube-access-ws-race-29-18m-sza-berry-22.html

 

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Bonnum napisał(a):

W ww treku kolega o wadze 50kg właśnie zerwał gwint w pedale przy pierwszej jeździe.. domyślam się że źle mu go wkręcili w sklepie, ale mimo wszystko.. pech, taki szajs teraz robią, czy to są już zbyt pocienione wagowo części?

Ten trek to trochę kupa, warta koło 3k pln. Tam nic nie jest wycieniowane więc nie to było problemem. Pewnie jakiś błąd w odlewie albo przeciągnięta śruba w serwisie. Różnica między coilem a airem są, ale jeśli ktoś nie jeździ w terenie zbyt dużo to o dziwo coil może nawet być lepszy, jest tam mniej rzeczy z którymi trzeba coś robić. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.04.2023 o 21:11, APZ napisał(a):

3999 zł. Rockrider explore 540 z Decathlon.pl 

Ok, zaczynam się do niego przekonywać, mimo że nie leży mi wizualnie, ale cena i waga są bardzo ok.

Podzespoły hmmm.. w czym są lepsze od wrzuconych przeze mnie linków treka i cube?

Co tam są za koła/piasty?

Widelec SR Suntour XCR 32, zależnie od dostępności części lub X-Fusion RC32. Oba są takie dobre? Lepsze niż Judy air od  RockShox?

Odnośnik do komentarza

Przede wszystkim są w tym explore sztywne osie. Ponoć (powtarzam, bo się nie znam) jedynie hamulce, gdy po dotarciu (kilkaset kilometrów) okażą się dla Ciebie zbyt słabe (co jest mało prawdopodobne), to można je podmienić na lepsze, za nieduże pieniądze. Co do reszty porównań technicznych, nie ja.  
Na tym forum są, chyba w wielu wątkach, opinie doświadczonych osób, z których wynika, że w zasadzie Rockridery i ewentualnie niektóre Indiany, z nowych rowerów, są do kupowania. I nikt, niestety, nie dostaje prowizji od Decathlonu, czy MediaExpert. A powinni...?

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Bonnum napisał(a):

Ok, zaczynam się do niego przekonywać, mimo że nie leży mi wizualnie, ale cena i waga są bardzo ok.

Podzespoły hmmm.. w czym są lepsze od wrzuconych przeze mnie linków treka i cube?

Co tam są za koła/piasty?

Widelec SR Suntour XCR 32, zależnie od dostępności części lub X-Fusion RC32. Oba są takie dobre? Lepsze niż Judy air od  RockShox?

No w tym treku i cubie brakuje jedynie dobrej ramy i jakiś hamulców. Reszta jest nawet lepsza niż w rowerach z decathlonu. Rockshock jest lepszy od sr suntoura. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Oskarr napisał(a):

No w tym treku i cubie brakuje jedynie dobrej ramy i jakiś hamulców. Reszta jest nawet lepsza niż w rowerach z decathlonu. Rockshock jest lepszy od sr suntoura. 

Hmmm rama Cube bardziej mi leży jeśli chodzi o jej geometrię, więc chyba pójdę jednak w Cube. No chyba że są tam jeszcze inne rzeczy których nie dostrzegam?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...