Skocz do zawartości

[MTB] 29" mało agresywna geometria do... no właśnie, ile trzeba wydać?


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.04.2023 o 11:21, Oskarr napisał(a):

tak, z tego co widzę zmiana malowania, poprawiam, @Bonnum a rozważałeś torpado storm? Powietrzny amor, dobry napęd deore 2x10/2x11, przyzwoite hamulce, dobry amortyzator powietrzny i nowoczesne standardy sztywnych osi i ramy taraped. 

Ja bym dokładnie sprawdził. Nie wiem jak inne modele, z X8 wyleciała przednia przerzutka bez zmian w kasecie.

Za to cena poszła z 3800 na 5100 (czyli gorzej niż XC120, za to praktycznie w tej samej cenie)

Odnośnik do komentarza
[mention=5000]BrudnyHenryk[/mention] dlaczego dwa cm?
Mam 185cm wzrostu
 
jak skrócisz ramię ze 175 mm do 165 mm to średnica zmniejszy się o 20 mm. Wtedy siodełko możesz podnieść o 10 mm i zmniejszyć zakres ruchu nogi.
Wzrost 185 to rozmiar L jest dla ciebie.
Kąt pochylania 50 stopni jest bardzo relaksacyjny.
A jak z rozciągnięciem kręgosłupa? jak się pochylisz z prostymi nogami to dokąd sięgasz palcami? pół łydki, kostki, czy podłoga?
Odnośnik do komentarza

za krótka rura podsiodlowa.
kierownica za blisko i za nisko.
ale się nie upieram, że rower za mały. Jest poprostu mały.
jak sięgasz do kostek to 45 stopni jest ok.
oczywiście możesz jeździć z kątem 50 stopni, tym bardziej, że masz problem z biodrem, ale im bardziej wyprostowana pozycja tym większe opory czyli ciężej się jedzie.
Możesz też spróbować przesunąć siodełko do przodu. To otworzy biodro i wyprostuje pozycję.
Inny sposób to kierownica ze wzniosem (rise) i ew zagięta do tyłu (setback). podniesienie kierownicy bez skracania mostka też powoduje wyprostowanie pozycji.

Czyli masz do dyspozycji:
krótszy mostek
wznios kierownicy
setback kierownicy (zagięcie do tyłu)
przesunięcie siodełka do przodu (tu ostrożnie)
krótsza korba (najdroższa zmiana, ale najlepsza dla biodra)

Odnośnik do komentarza

Edit: rower kupiony :) 

Bardzo serdecznie dziękuję Wam za pomoc, masę przekazywanych informacji i wiedzy :) przepraszam też za namolność ?

Ostatecznie skoczyło się na tanim badziewie, którego nie strach zostawiać na działce. Na szczęście znalazłem taki z odp. dla mnie geometrią i w śmiesznej cenie! Kellys Spider, najniższy model.

W kolejnych latach postaram się mieć oko na okazje na OLX lub wyprzedaże nowych i zapoluję na jakiś wyższy model Cuba lub Radona, zobaczymy.

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...