Skocz do zawartości

[MTB] 29" mało agresywna geometria do... no właśnie, ile trzeba wydać?


Rekomendowane odpowiedzi

X6 nie ma sztywnej osi.
Są ciężkie bo rama nie jest lekka i wpieprzają do tego roweru najtańsze możliwe komponenty poza amorem, napędem i hamulcami. Czyli nędzne, ciężkie kiery, sztyce podsiodłowe, koła, siodełka, opony. Jak widzisz komponenty firmy Zoom to wiadomo że to najtańszy shit. Tanim kosztem można tu urwać kilo bez problemu zaczynając od opon i dętek.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.04.2023 o 22:40, Bonnum napisał(a):

 

Czyli jestem skazany na dość ciężkiego Cuba, z takimb sobie amorem i bez sztywnych osi ?

Co gorsza poza amorem powietrznym i lepszej korbie kosztujących w sumie ok 1 tys zł będę miał mniej więcej to co mam w tej chwili. Słaby upgrade jak na 5 tys zł.

Jeśli chcesz wskoczyć oczko wyżej, zobacz na Cube Reaction na OLX. Jest tam ok 100 ogłoszeń, wiele z nich całkiem przyzwoitych w cenie ok4,5 - 5,5 k. Jest np taki w Katowicach, obecnie za 5,5, ale jakiś ponad miesiąc temu był wystawiony za 4,9. Wiem, bo obserwowałem te ogłoszenia przez prawie dwa miesiące.  

https://www.olx.pl/d/oferta/rower-cube-reaction-race-c-62-carbon-21-cali-stan-idealny-CID767-IDTjc9H.html?reason=extended_search_no_results_spell_checker

Ten jest jednym z lepszych Reactionów - ma XT, jest w miare młody, nienajgorszy amor.

 

Poza tym jest nowa Merida Big Nine Lite 500 za ok. 5500. Jej oficjalna cena to ok 6,5, ale mi lokalny sprzedawca zaproponował 5,5k (Deore, ale tapered, boost i Manitou z przodu). Sądze, że 5,5 k albo nawet więcej upustu jest do osiągnięcia za taką nową Meridę, zwłaszcza, że są przesłanki, zę Merida jest przetowarowana w tym sezonie. Obserwuję rowery na OLX i ogłoszenia, które zawisły w marcu wiszą nadal. Prawie nic nie schodzi. Obserwuję Specialized Chisel i różne Cuby. Jedyny Cube jaki widziałem, że zszedł to pomarańczowy attention za 2,5 z nowa ramą i bagaznikiem ? Fakt, sezon jeszcze nie w pełni. 

 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, krix napisał(a):

Ten jest jednym z lepszych Reactionów - ma XT, jest w miare młody, nienajgorszy amor

Aha, Reactiony sa głównie karbonowe. Bardo mało widziałem przyzwoitych alusów. Większośc z nich nie ma sztywnej osi.Jest jeszcze aluminiowy Reaction w sklepie w Arkusie , rozmiar tylko 19. W cenie 7,6 k -  model z 2018 chyba, na pełnym XT. 

Są tez używki Speca Chisel na OLX, kilka chyba w miare przyzwoitych za ok 5,5 k

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, jajacek napisał(a):

X6 nie ma sztywnej osi.
 Tanim kosztem można tu urwać kilo bez problemu zaczynając od opon i dętek.

Dzięki za info! Kurcze nigdzie nie tych rowerów. Nie mogę się do nich przymierzyć, nakładając zdjęcia wydaje się jednak dłuższy od CubeScreenshot_2023-04-25-12-04-50-103-edit_com.irisstudio.photomixer.thumb.jpg.9a40ea53b024eb56bd06d79e0c3c5e50.jpg

1 godzinę temu, krix napisał(a):

Jeśli chcesz wskoczyć oczko wyżej, zobacz na Cube Reaction na OLX. 

Poza tym jest nowa Merida Big Nine Lite 500 za ok. 5500. 

Szukam, szukam, tego Cube też widziałem ale to L i jest duży. Przyjrzę się temu z 2018r, jednak nie chciałbym wydawać więcej niż 5 tys. Merida jest super ale za długa niestety ?

Godzinę temu, Oskarr napisał(a):

To normalne wagi dla rowerów w tej kategorii cenowej. To po prostu Rockridery są lekkie. RR mają lżejsze ramy, napęd 1x zamiast 2x (2x będzie z 0,5 kg cięższy), do tego X mają cięższe opony na drucie zamiast opon w RR zwijanych. 

Szkoda że z tym xc120 s nie wyszło. Coraz bardziej się przekonuję że być może najlepiej kupić szrot na działkę.. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Bonnum napisał(a):

Dzięki za info! Kurcze nigdzie nie tych rowerów. Nie mogę się do nich przymierzyć, nakładając zdjęcia wydaje się jednak dłuższy od Cube

Do porównywania możesz też używać tej porównywarki, tu przykładowe zestawienie

https://geometrygeeks.bike/compare/specialized-epic-hardtail-comp-carbon-world-cup-2017-l,b-twin-rockrider-xc-900-2021-l,cube-reaction-c-62-2021-l-19,specialized-epic-hardtail-2021-l,scott-scale-rc-900-2021-l/

Odnośnik do komentarza





Wg mojego rehabilitanta zaznaczony kąt nie powinien wynosić mniej niż 90stopni z uwagi na problemy z biodrem. 
IMG_20230416_143832.thumb.jpg.626922f30299854af19f02130eaa1bf5.jpg



Nie musisz dalej prostować pozycji tylko założyć mniejszą korbę. Wtedy siodełko pójdzie do góry ale noga nie będzie się tak mocno zginać.
A ten rower z tym mostkiem jest na ciebie za mały (chyba że masz zamiar używać go do skakania)

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, BrudnyHenryk napisał(a):

 

Nie musisz dalej prostować pozycji tylko założyć mniejszą korbę. Wtedy siodełko pójdzie do góry ale moga nie będzie się tak mocno zginąć.

 

Na zdjęciu jest mój Cube Analog rozmiar M ze skróconym mostkiem. Potrzebuję drugiego roweru MTB (żeby go co chwila nie wozić). Każdy nowy rower, nawet marki Cube, ma już dłuższą ramę oraz krótszą rurę podsiodłową.

Rozmiar M w Cube jest dłuższy o 1-2cm, ale nie da się wystarczająco podnieść siodła. Musiałbym wziąć L. Inne marki rowerów mają jeszcze gorsze dla mnie proporcje, a zmieniać korbę, mostek i kierownicę (na taką z dużym wzniosem) to za dużo zmian w nowym rowerze (finansowo).. hmmm chyba żeby kupić najtańszego Cuba i zmienić w nim etapami dosłownie wszystko poza ramą. Taki zakup na raty

 

+ Wytłumaczcie mi jeszcze raz tą korbę, krótsze ramię o 1cm spowoduje podniesienie o 1cm siodła, czyli będę jeszcze bardziej pochylony żeby dosięgnąć do kierowanicy, która to pójdzie o 1cm w dół względem siodła. Górne ramię korby też będzie 1cm niżej, więc w sumie kąt w biodrze się nie zmieni.

 

@BrudnyHenryk piszesz że ten rower jest za mały, ale dobrze mi się na nim jeździ. W czym większy byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...