Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

Jeździłem parę lat na MTB w rozmiarze M. Na dwóch rowerach. Specu Crave i Specu Chisel. W obu miałem mostek 100 a jak byłem w formie 110 mm i sztycę wysuniętą poza wszelki dopuszczalny zakres. Nie twierdzę że jestem bikefitterem bo nie jestem. Ale rower z krótszym mostkiem jest bardziej skrętny co jest oczywiste a sztyca nie jest poza zakresem co też jest dobre.

Tak było w rozmiarze M

344549677_782722416807976_68148593336476

A tak wygląda rower o zbliżonej geometrii w rozmiarze L ustawiony pode mnie. Będę jeszcze niedługo obniżał mostek.

345531091_267236789055155_54890752700799

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, APZ napisał(a):

A propos samochodów, dawno temu (w poprzednim ustroju), w polskiej prasie motoryzacyjnej, bardzo skrytykowano Porsche 911, że mało miejsca na bagaż podczas wycieczki z rodziną. ?

Jakieś 15 lat temu miałem fantazję i kupiłem sobie New Beatle'a i kilka razy zatrzymała mnie Policja tylko po to żeby zajrzeć do bagażnika i głośno komentowali, że takim z rodziną na wakacje się nie da zapakować ???

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Greg29 napisał(a):

Jakieś 15 lat temu miałem fantazję i kupiłem sobie New Beatle'a i kilka razy zatrzymała mnie Policja tylko po to żeby zajrzeć do bagażnika i głośno komentowali, że takim z rodziną na wakacje się nie da zapakować ???

 

5 godzin temu, APZ napisał(a):

A propos samochodów, dawno temu (w poprzednim ustroju), w polskiej prasie motoryzacyjnej, bardzo skrytykowano Porsche 911, że mało miejsca na bagaż podczas wycieczki z rodziną. ?

 

Taaa, a i tak najwięcej można było zmieścić w Maluchu. ?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał(a):

Jeździłem parę lat na MTB w rozmiarze M. Na dwóch rowerach. Specu Crave i Specu Chisel. W obu miałem mostek 100 a jak byłem w formie 110 mm i sztycę wysuniętą poza wszelki dopuszczalny zakres. Nie twierdzę że jestem bikefitterem bo nie jestem. Ale rower z krótszym mostkiem jest bardziej skrętny co jest oczywiste a sztyca nie jest poza zakresem co też jest dobre.

Jacek, widzę, że napędy 1x10/11 (?). Jest w końcu jakaś różnica w jeździe pomiędzy nimi, a 3x8/9? Dla 3x6do8/9, to jaki jest odpowiednik w 1x10/11?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, gosc napisał(a):

Jacek, widzę, że napędy 1x10/11 (?). Jest w końcu jakaś różnica w jeździe pomiędzy nimi, a 3x8/9? Dla 3x6do8/9, to jaki jest odpowiednik w 1x10/11?

3x7 czy 3x8 to jest muzeum. Miałem takie w pierwszych rowerach MTB w latach 90-tych. I mam nadal w rowerze do jazdy po bułki z roku bodajże 1997. Jest duża różnica pomiędzy takimi a nowoczesnymi 10x. Generalnie można powiedzieć że 3x8 są z gównolitu.  Wszystko działa jako tako i raczej nie powinny wjeżdżać w teren bo się do tego kompletnie nie nadają. 3x6 to w swoim ponad 50-letnim życiu takich nie spotkałem. To z czasów PRLu czy sprzed wojny?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Greg29 napisał(a):

Jakieś 15 lat temu miałem fantazję i kupiłem sobie New Beatle'a i kilka razy zatrzymała mnie Policja tylko po to żeby zajrzeć do bagażnika i głośno komentowali, że takim z rodziną na wakacje się nie da zapakować ???

Obiekt moich westchnień. Strasznie mi się podobał, chociaż taki chyba bardziej pod dziewczynę :) Jak na te czasy to był zajebisty. A jak się jeździło? Swego czasu rozważałem żeby żonie kupić Megane Cabrio. Też mi się podobał. Ale wyszło że przeznaczyłem te środki na rowery :) Od lat cholernie mi się podoba Porsche Boxter. Młodemu powiedziałem że jak dojdzie do World Tour, to oczekuję że mi taki kupi :) Ale to nie na Polskę samochód gdzie pół roku jest pogoda do dupy :)

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, jajacek napisał(a):

Obiekt moich westchnień. Strasznie mi się podobał, chociaż taki chyba bardziej pod dziewczynę :) Jak na te czasy to był zajebisty. A jak się jeździło? Swego czasu rozważałem żeby żonie kupić Megane Cabrio. Też mi się podobał. Ale wyszło że przeznaczyłem te środki na rowery :) Od lat cholernie mi się podoba Porsche Boxter. Młodemu powiedziałem że jak dojdzie do World Tour, to oczekuję że mi taki kupi :) Ale to nie na Polskę samochód gdzie pół roku jest pogoda do dupy :)

Zażycz sobie w pakiecie z domkiem na Lazurowym ?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, krix napisał(a):

Akurat tylko dzięki Vat free (wszystko legalnie, ale jak bym sprzedawał, to musze doliczyć Vat i zapłacić grzecznie USkarbowemu). Czyli przy sprzedaży jakieś 8,2k musiałbym wziąć

Będę w przyszłym roku polować na ten rower tylko w rozmiarze 19" bo na takiej ramie Cube teraz jeżdżę. Czy możesz napisać coś więcej o tym odliczeniu VAT? Kiedyś owszem było coś takiego na granicy się załatwić dało, ale odkąd weszliśmy do unii chyba przestało działać. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bonnum napisał(a):

Będę w przyszłym roku polować na ten rower tylko w rozmiarze 19" bo na takiej ramie Cube teraz jeżdżę. Czy możesz napisać coś więcej o tym odliczeniu VAT? Kiedyś owszem było coś takiego na granicy się załatwić dało, ale odkąd weszliśmy do unii chyba przestało działać. 

To działa w odwrotną stronę ? Przy wywozie odzyskujesz podatek a nie przy wjeździe:) 

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, jajacek napisał(a):

A jak się jeździło?

Jeździło się bardzo fajnie szczególnie po górach bo był bardzo niski i twardy, taki gokard, na serpentynach trzymał się drogi jak przyklejony, ale w codziennym użytkowaniu nie było już taki super bo akurat wtedy moja żona była w ciąży i mówiła, że poroni przez te twarde zawieszenie, gdzie czuć było każdą dziurę ?

35 minut temu, jajacek napisał(a):

Od lat cholernie mi się podoba Porsche Boxter. Młodemu powiedziałem że jak dojdzie do World Tour, to oczekuję że mi taki kupi ? Ale to nie na Polskę samochód gdzie pół roku jest pogoda do dupy ?

Najwięcej kabrioletów jest sprzedawane w Wielkiej Brytanii ?

Odnośnik do komentarza
51 minut temu, jajacek napisał(a):

3x7 czy 3x8 to jest muzeum. Miałem takie w pierwszych rowerach MTB w latach 90-tych. I mam nadal w rowerze do jazdy po bułki z roku bodajże 1997. Jest duża różnica pomiędzy takimi a nowoczesnymi 10x. Generalnie można powiedzieć że 3x8 są z gównolitu.  Wszystko działa jako tako i raczej nie powinny wjeżdżać w teren bo się do tego kompletnie nie nadają. 3x6 to w swoim ponad 50-letnim życiu takich nie spotkałem. To z czasów PRLu czy sprzed wojny?

Jakie muzeum, skoro kasety 3x7/8 są cały czas montowane, np. https://www.centrumrowerowe.pl/kaseta-shimano-acera-cs-hg41-pd16039/ nie mówiac o wolnobiegach.

Napęd 3x6 mam w metalowcu, którym jeżdżę lub taki, jeśli dobrze policzyłem zębatki https://www.olx.pl/d/oferta/rower-miejski-do-sprzedania-CID767-IDUsqjE.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=1 . Fotki kiepskie.

Może doprecyzuję, bo poprzednio trochę umknęło. Jaki jest odpowiednik ustawienia biegu w 1x10/11 dla biegu, np. 3x4/5 w 3x7/8? Też jakiś środkowy? Cały czas mam wrażenie, że przednia zębatka w 1xXX jest za mała i nie daje takiego momentu obrotowego jak 3 w 3xX.

 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, jajacek napisał(a):

Francja nie ? Nie moja bajka. Ale taka Hiszpania czemu nie ? Zimą na rower rewelacja ?

Ostatnio byłem kilka dni we Włoszech na tzw. Riwierze Toskańskiej i jest tam taka droga wzdłuż morza jakieś 30 km z Viareggio do Marina di Massa i po drodze tej od rana do późnego popołudnia jeżdżą dziesiątki jak nie setki gości na szosach, większość w wieku tak około 60+, taki raj na ziemi dla emerytowanych szosowców ?. A dla młodszych tuż obok są Alpy Apeuńskie i fajne podjazdy, no i górskie bezdroża też oczywiście - aż mniej nosiło, że nie miałem roweru ze sobą 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...