Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

Ale odległość do kierownicy różni się o dwa rozmiary. 55 kontra 60.

Poniżej porównanie geometrii kilku rowerów. Nie ma co prawda w bazie Attention 2023 ale pewnie to samo co 2022. Attention XL 22 cale ma taki reach jak normalne rowery XC 19 cali. Stack ma natomiast 3 cm w górę. Swoją drogą jak ktoś pisze że Explore 500/700 ma rekreacyjną pozycję w stosunku do XC 100/120 to jest w błędzie. Ich stack i reach niewiele się różni.

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.05.2023 o 20:49, jajacek napisał(a):

Ja sugeruję zostać jednak przy rowerach typu Cube Attention

Kalkulując Attentiona na ten moment  - jest on po 739 Euro z Vatem + ok. 100 Euro za hamulce DEORE BR-T6000 (czy to są już pełnoprawne Deorki?) - to daje w sumie ok. 840 Euro - ok 3,8k za: podstawowy amor powietrzny Judy Silver, dobre hamulce i napęd Deore, kiepskie (?) koła na QR. Taka konfiguracja obleci? ? 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, jajacek napisał(a):

Ale odległość do kierownicy różni się o dwa rozmiary. 55 kontra 60

Czyli potwierdzasz, że Attention, mimo, że ma ramę o 1 cal większą, to użytkowo jest "mniejszy" w sensie sportowym od 21 calowego Reactiona? Nie wiem, czy się dobrze wyrażam, ale mam nadzieję, ze wiesz, o co chodzi

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.05.2023 o 17:32, krix napisał(a):

I jeszcze jeden : "Lepiej kupić jedną rzecz dobrej jakości niż dwie kiepskiej" ? Nie chcę kupić dwóch kiepskich, ale nie chcę też przesadzić, bo nie będziemy jeździć na tych rowerach górskimi szlakami tylko pola, lasy, może górska droga stokowa i lekki szlak. Krzywa sprzętu moim zdaniem jest jest logarytmiczna - w pewnym momencie do bardziej rekreacyjnego użytkowania coraz większe nakłady nie podniosą dramatycznie jakości jazdy. Ale jest jakieś minimum przyzwoitości

Pełna zgoda, @jajacek ma zdecydowanie rację że zawsze warto kupić porządny produkt, niezależnie o czym mówimy, tak samo jak @krix ma rację że od pewnego momentu zwiększenie budżetu nie daje już proporcjonalnie większych korzyści. 

Problem stanowi natomiast umiejętność oznaczenia dolnej granicy dla konkretnego zastosowania. Bardzo trudno dobrze ją ustawić i mam wrażenie, że zbyt często polecane są zbyt drogie rowery dla opisanych przez kupującego potrzeb. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał(a):

Wszystko się zgadza. Tak jak wiele razy pisałem Attention jest to trekking/cross na kołach MTB. Dla mnie przy 175 wzrostu w rozmiarze 19 cali był za krótki. Mój kolega który ma 172 wzrostu jeździ na tym 19 cali i jest bardzo zadowolony.

No tak, bo to wszystko zależy od proporcji ciała. Ja mam 185cm, ale długie nogi + krótki tłów i jeżdżę na 19". 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Bonnum napisał(a):

Pełna zgoda, @jajacek ma zdecydowanie rację że zawsze warto kupić porządny produkt, niezależnie o czym mówimy, tak samo jak @krix ma rację że od pewnego momentu zwiększenie budżetu nie daje już proporcjonalnie większych korzyści. 

Problem stanowi natomiast umiejętność oznaczenia dolnej granicy dla konkretnego zastosowania. Bardzo trudno dobrze ją ustawić i mam wrażenie, że zbyt często polecane są zbyt drogie rowery dla opisanych przez kupującego potrzeb. 

Tak się zdarza że polecamy trochę ponad możliwości. Wynika to głównie z niemożności zdefiniowania potrzeb przez początkujących użytkowników. Z drugiej strony spójrz na to co pisał @oscar1994 o swojej rodzinie i dziewczynie. Jak kupili sobie przyzwoite rowery to wkręcił się ojciec, mama, dziewczyna i brat.|Mimo że mieli rowery ponad ich aktualne potrzeby. Ale potrzeby jak widać mają do siebie to że potrafią ewoluować.

I to jest to co często piszę, że życie jest za krótkie żeby jeździć na gównianych rowerach :)

58770b5865fe046c7014ec48df4b0d3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

I to jest to co często piszę, że życie jest za krótkie żeby jeździć na gównianych rowerach :)

58770b5865fe046c7014ec48df4b0d3b.jpg

Zajebiste motto ? masz rację!

Jednak chodzi też o to, żeby nie odstraszyć kogoś kto chce zacząć i nagle zdaje sobie sprawę że musi wydać minimum 4k a chciał 2k. Może wtedy niczego nie kupić. Ja sam jestem dowodem że można się nieźle wkręcić mając sprężynowy amortyzator, zamiast powietrznego i brak sztywnych osi. Nawet ten niedawno kupiony Kellys Spider 10 na turneju i v-brekach, którego głównym zadaniem jest to, żeby nie było żal jak mi go z działki ukradną, jeździ przyzwoicie. Jasne że czuć różnicę, ale myślałem że będzie ona znacznie większa. 

Ja np dalej nie wiem czy mój przyszły rower ma mieć sztywne osie, czy nie, choć powietrzny amor będzie miał na pewno.. no ale jak teraz dużo jeżdżę to już wiem że taki wydatek ma sens, a jak zaczynałem te 5-6 lat temu to tego nie wiedziałem, co trochę potwierdza Twoją tezę zresztą ?

26 minut temu, krix napisał(a):

Ja mam 186 cm, też długie nogi (91 cm) a pasował mi 22. Rozmiar 20 był za mały. Może różnimy się długością rąk?

Być może, dla mnie był on zdecydowanie za duży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...