Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 12.05.2023 o 10:22, krix napisał(a):

@Bonnum Dzięki wielkie.

Wziąłem XL (21 cali). Spróbuję najpierw z tym ruchomym mostkiem.

Szkoda mi go oddawać, bo nie ma takiego w rozmiarze 19 (w ogóle już ich nie ma ? )

 

Godzinę temu, krix napisał(a):

Melduję, że zmierzyłem się do Cuba alu (model Aim, rama ta sama, co Attention).

Pasuje mi 22' (XL), Rama L (20') jest wyczuwalnie za krótka. Przypominam - wzrost 186 cm, noga 91.

 

Moment czyli oddasz 21" bo jest za długa i weźmiesz 22"?? Coś tu nie gra.

Jaki jest stack, Reach i długość rury górnej tych ram?

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, jajacek napisał(a):

Spotkałem dwa sensowne. Avid BB7 i Hayes CX-5. Ale podobno najlepsze są półhydrauliczne TRP HyRd. Decathlon stosuje w gravelach.

Miałem TRP HyRd w poprzednim grawelu - to też takie trochę lepsze zwalniacze. W cenie HyRd spokojnie można Deore kupić. W grawelach jest to kompromis, bo przeskok cenowy w klamkomanetkach z mechanicznych na hydrauliczne jest duży.

Odnośnik do komentarza

@jajacek Jacek, napisałeś kiedyś, w jaki sposób podchodzisz do kupowania rowerów, znalazłem takie cytaty:

"Ja ogólnie nie wierzę w kupowanie taniochy. Lepiej kupić coś rzadziej ale mieć produkt dobrej jakości. Dotyczy to wszystkiego. Samochodu, laptopa, aparatu fotograficznego, lodówki, pralki i również roweru."

"Cube Attention dopiero spełnia te warunki (roweru górskiego - dopisek mój). Więc wszystko zależy od tego jak, gdzie i ile ktoś zamierza jeździć."

Czy nadal tak uważasz, jeśli chodzi o Cube Attention , jest w porządku? Mogę go kupić za ok. 3 k. Obniżyli cenę. Mogę przeznaczyć ok. 6 - 7k na dwa Attentiony - dla mnie i dla żony, a mogę tylko na jeden rower (dla mnie ?) ...wybór prosty ? 

 

Czy raczej szukać czegoś lepszego i mieć produkt dobrej jakości na następne 10 lat? 

Jest taki Spec (na moje 186 może mała rama?). A może takie coś turystyk-składak ?

Przecież to idzie zwariować z tym wyborem...

Odnośnik do komentarza

I jeszcze jeden : "Lepiej kupić jedną rzecz dobrej jakości niż dwie kiepskiej" ? Nie chcę kupić dwóch kiepskich, ale nie chcę też przesadzić, bo nie będziemy jeździć na tych rowerach górskimi szlakami tylko pola, lasy, może górska droga stokowa i lekki szlak. Krzywa sprzętu moim zdaniem jest jest logarytmiczna - w pewnym momencie do bardziej rekreacyjnego użytkowania coraz większe nakłady nie podniosą dramatycznie jakości jazdy. Ale jest jakieś minimum przyzwoitości

Odnośnik do komentarza

A przypomnisz proszę co stanęło na przeszkodzie by kupić w rockridera XC120?

To jest killer cena/jakość, idealnie nadaje się do targania przyczepki i nawet nieźle wygląda. Do tego dobra gwarancja... O co kaman?

Kolejne tysiące złotych wydane na lepszy rower to dodatkowe funkcjonalności których nie potrzebujesz. A jak stwierdzisz po czasie że potrzebujesz, to sprzedasz xc120 bez znaczącej straty.

Odnośnik do komentarza
A przypomnisz proszę co stanęło na przeszkodzie by kupić w rockridera XC120?
To jest killer cena/jakość, idealnie nadaje się do targania przyczepki i nawet nieźle wygląda. Do tego dobra gwarancja... O co kaman?
Kolejne tysiące złotych wydane na lepszy rower to dodatkowe funkcjonalności których nie potrzebujesz. A jak stwierdzisz po czasie że potrzebujesz, to sprzedasz xc120 bez znaczącej straty.
1. Sram - chcę Shimano
2. Jeden blat z przodu - chcę dwa
3. Nie ma dziurek na bagażnik i błotnik ;)

Ale ma dobry amor, koła, sztywną oś.

Czyli byłby XC120 za 5200 kontra Attention za 2900 (sic!)

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.05.2023 o 17:49, jajacek napisał(a):

No sorry ale próba wsadzenia kogoś 180 wzrostu, 86 przekroku na ramę 17 cali w MTB to kompletna bzdura. Akurat kumpel z którym jeżdżę ma dokładnie takie proporcje. Całe życie jeździ na L. M są zdecydowanie za małe.

Rower jest, jeździ!
Wszedłbym na minę z rozmiarem 17, nawet ta 19-stka jest dla mnie zaskakująco krótka, w każdym razie bałem się, że będzie kobyła, do której trzeba będzie niekomfortowo dosięgać. Nic takiego nie ma miejsca.

Po 1, kolor ze zdjęcia, a kolor rzeczywisty tak mocno się różniły, że nie poznałem swojego roweru. W jakim celu zdjęcia są upiększane, nie wiem, i choćby gdzieś tam małym druczkiem było napisane, że to tylko wizualizacja, wciąż uważam to za manipulację. Jest ciemniejszy, też ładny ?
Sądzę, że rama jest do kitu, wygląda, śmierdzi i dźwięczy mi tanizną. Spawy widoczne chyba z kosmosu. Najgorsze jednak, że jest bardzo szeroka w poziomie, między kolanami, co sprawia, że co jakiś czas o nią ocieram. 5 cm, tyle co opona ?
- Hamulce nie żylety, ale czytam, że tarcze muszą się jeszcze dotrzeć,
-fajnie, że kierownicę mam na wysokości siodełka, siedzi mi się nawet wygodnie.
Właściwości jezdne - kompletnie inaczej niż na mtb 26 full. Łatwiej się jedzie, ale tyłek boli! Nie ma dumpera, dziury, po których się oblizywałem, teraz czuję mocno. Ale z drugiej strony, na górce, na której ostatnio zdychałem, tym ustrojstwem podjechałem lekko. Po ponad godzinie troszku "poczułem" ręce i lędźwia.
Ogółem jestem happy, chciałem mieć rower na kołach 29 i mam, lubię na niego patrzeć, czuję frajdę, inne wrażenia i szybkość. Jak by ten rower nie shejtować, dla mnie to i tak "przełom technologiczny". Banan na gębie, póki jeździ i nic się nie psuje haha
Jeszcze raz dziękuję za szybką odpowiedź, bo mniejsza rama byłaby nieodpowiednia

Odnośnik do komentarza

@krix
Cube Attention jest rowerem ocierającym się o przyzwoitość. Ramę ma turystyczną a twoje zastosowanie jest turystyczne. Ma mocowani na bagażnik, Cube sprzedaje do niego nóżkę. Ma powietrzny amortyzator wygładzający nierówności drogi. Przyzwoity napęd Shimano Deore. Jedynym problemem są hamulce co już sam odczułeś. Może się trochę dotrą a może nie. Jak nie to zajdzie potrzeba nich zmiany. Nie jest to drogi rower w utrzymaniu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...