Skocz do zawartości

MTB solidny, rekreacyjny, pod przyczepkę


Rekomendowane odpowiedzi

Takiego gówna nie używamy. Można się na tym uszkodzić. Nie można przedłużać rury sterowej bardziej niż o 3 cm. Mostek musi łapać na dole za rurę sterową a na górze za przedłużacz.

[mention=11126]krix[/mention] Sugeruję zakup krótkiego mostka Specialized Multi 60 lub 75 mm z tulejkami regulującymi wznios. Znajdziesz na OLX za 150-200 zł. Nowy kosztuje 300:
https://www.specialized.com/pl/pl/mostek-comp-multi/p/156570?color=228546-156570

W rozmiarze XL masz mostek 100. Krótszy mostek poprawi skrętność roweru i zmniejszy dosięg do kierownicy. Jak się przyzwyczaisz do pozycji to zmienisz z czasem tulejki tak żeby uzyskać w miarę standardowy kąt wzniosu.

Jak nie znajdziesz to chyba mieliśmy jeden na zbyciu.
Głupi jestem, ale nic nie rozumiem. Tu się nic nie rusza w nim. Gdzie są te tulejki?

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Regulowany też możesz kupić. Byle pod stery a-head. Ten ze zdjęcia się nie nadaje. Ale szczerze mówiąc to trochę lipa się robi :) Będzie to nędznie wyglądało :) Sugeruję poćwiczyć kręgosłup, żeby zwiększyć ruchomość i dojść do normalnej pozycji jaką mają ludzie na MTB a nie jeździć w pozycji starej cioci :) Skoro ja z moim przestarzałym kręgosłupem ze zwyrodnieniami jestem w stanie jeździć we w miarę normalnej pozycji bez regulowanego mostka to prawie każdy może :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

21 cali daje wyżej kokpit. W 19 cali miałbyś niżej

W Cube różnica w wysokości jest nieznaczna, ale w długości już większa.

56 minut temu, krix napisał(a):


Mam 186 wzrostu, 90 kg wagi, przekrok 91 cm

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

No to witaj w klubie ludzi którzy mają za długie nogi. Mam prawie identyczne wymiary i pasuje mi 19" z cube sprzed paru lat, albo 19" w karbonie (bo tych nie zmienili), albo 20" w nowszych aluminiowych. Pytanie jeszcze jak długie masz ręce, ale mniejsza o to.

Przykro mi. Kupiłeś za duży rower. Niestety. Kombinuj z mostkiem, przede wszystkim kierownica musi podejść dużo bliżej, co do wysokości to tak jak pisał @jajacek da się przyzwyczaić/wygimnastykować, ale niewiele da się zrobić jeśli rower jest za długi tak jak w tym przypadku.

Odradzam też mega wyprostowaną pozycję, wbrew pozorom wtedy kręgosłup cierpi, bo przyjmuje wszystkie wstrząsy bezpośrednio na kręgi (a dokładniej przestrzenie między nimi)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...