Skocz do zawartości

MTB do 6000-6500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Veriv napisał(a):

jakiś czas temu testowałem XC100, bolączki tego roweru

A w którym markecie Deca i na ile dni  testowałeś XC ? Pytam Cię bo mnie to alurat ciekawi. Pytałem niedawno o rower do testowania i mi odmówiono . Miałem zamiar fulla testować w tygodniu przez 3 dni. Może to problem sieci małopolski? Chyba , że jest jakieś II dno.

Odnośnik do komentarza

Ja bym wąskich felg tak nie demonizował. Strzelam, że większość osób by nie poczuło czy jedzie na 25 czy 30 mm. Aby opona nie pływała wystarczy zwiększyć ciśnienie o 1 psi. Jasne, lepiej mieć szerszą, sam jednak ostatnio jak kupowałem koła do ścigania stałem przed wyborem 25 a 30 mm i padło na 25. Mam obecnie dwa komplety kół na 30 mm wewnętrznej szerokości i jedne na 25 mm i w ślepym teście czuć jedynie różnice na korzyść przyspieszania nowych kół i rower szybciej skręca (bezwładność przedniego koła jest mniejsza, mniej energii potrzeba do skręcenia kierownicy, gorzej się przez to jedzie bez trzymania kierownicy). U rodziców dalej posiadam rower na kołach 26" z 15 letnim sprężynowym amortyzatorem, oponami 2.2 na feldze 19mm. Mój 26" jest na dętkach więc chcąc nie chcąc jeździ na większym ciśnieniu, ale trzymając ciśnienie zapewniające bezpieczeństwo przed dobiciem nie powinniśmy czuć pływania opony, ewentualnie + 0,1 bar. Ja mając Markhora serwis mu robiłem 2 razy w sezonie, przy wymianie oleju nie było śladów aby był brudny itp. 

Odnośnik do komentarza

W aktualnym rowerze mam jakieś obręcze Rodi Excalibur XC 19,2 mm z oponami Schwalbe Rapid Rob 2,25 i Continental Race King Protection 2,10 i generalnie dzwona jeszcze nie zaliczyłem a po 500km w górach nic się nie stało ani z dętką ani z oponą. Dodatkowo nie jestem jakimś rowerowym freakiem i głównie zależy mi na lżejszym rowerze z 1x12 i powietrznym amorku to szerokość obręczy chyba spada na drugi plan. Tym bardziej, że jednak większość czasu będę zasuwał po asfalcie po różnorakich Velo.

Narażam się publiczny lincz tym stwierdzeniem ale nie mogę się przekonać do Rockridera, w ogóle mi się nie podoba ?

Odnośnik do komentarza

Wymianę oleju można zrobić spokojnie samemu w mieszkaniu w bloku. Nie trzeba nawet wyciągać amortyzatora z ramy (choć raz na rok się przyda wymiana smaru w sterach). Do serwisu wystarczy kupić odpowiedni olej do amortyzatora i :

odkręcamy koło,

Odkręcamy hamulec od amortyzatora, 

Spuszczamy powietrze z amortyzatora, 

wyciągamy regulacje odbicia (ciągniemy w dół, czasem jest na śrubce, nie chodzi o blokadę z góry a regulator z dołu jeśli jest. 

odkręcamy imbusem sruby od dolu amortyzatora, jak odrecimy z 1cm sruby, pukamy śruby młotkiem, łatwiej wtedy ściągnąć golenie. Odkręcamy śrubę do końca, z dziur wycieknie stary olej. 

ściągamy golenie, czyścimy wszystko, z goleni wyciągamy uszczelki z gąbki, albo wymieniamy na nowe albo robimy im kąpiel olejową parę razy zaciągając nowy olej i wyciskając olej na ręczniczek papierowy aż ślad po uszczelce będzie czysty, 

montujemy uszczelki, zakładamy golenie, wlewany przez dziury na śruby odpowiednie ilości oleju, dokręcamy śruby, montujemy regulacje odbicia, pompujemy amortyzator. 

Roboty na 20-30 minut i około 1 piwo idzie na to. Jesli ktos potrafi odpowietrzyc hamulce to z tym sobie tym bardziej poradzi. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć,

zakup dokonany: Padło na Meridę Big Nine Pro za 6300 zł, ze zweryfikowaną korbą że jest pod boost. Tarcze hamulcowe, jak pisał Jacek z gównolitu zostaną zmienione przy pierwszej lepszej okazji ? Wystarczą Shimano SLX RT-66?

Jadę odebrać rower 80km dalej pociągiem, mam platformę ale rysuje lakier, stąd pytania:

1. https://www.axel-sport.pl/pedaly-aluminiowe-mtb-lozyska-maszynowe-neco.html rower jest sprzedawany bez pedałów, a te pedały są dostępne w sklepie. Myślicie, że będą ok? nie korzystam z pedałów spd.

2. Czy ktoś z Was oklejał folią ramę? Chciałbym zabezpieczyć newralgiczne miejsca, bo transport roweru na platformie porysował mu lakier i nie chciałbym żeby tak było z Meridą ?

Odnośnik do komentarza

Dobry wybór.
Tarcze SM-RT66 są w porządku. Sam takie używam.
Pedały niby mogą być byle jakie, natomiast dobrze żeby jednak nie były beznadziejne i żeby dawały dobrą podporę i przyczepność. Ja bym kupił coś w tym stylu:
https://www.centrumrowerowe.pl/pedaly-rowerowe-crankbrothers-stamp-1-pd19749/?v_Id=129819&gclid=CjwKCAiA3KefBhByEiwAi2LDHGIRv9LREd0N5Cof185Y-aCH2f7ZubWH_8hBncHBUQy1pUOgH0csSxoCC4kQAvD_BwE

Natomiast u siebie mam teraz w okresie zimowym Shimano PD-EH500 kupione używane ale prawie jak nowe za 120 zł. Z jednej strony platforma z pinami, z drugiej SPD. Zdecydowanie namawiam na SPD. Ostatnio przy tych śniegach jeździłem w zwykłych butach na platformach i jest to jednak porażka w porównaniu do SPD. Jeżdżę tak tylko jak jest ślisko.

Produktów do oklejania jest bez liku. Ja mam folię od dołu na dolnej rurze. Chyba 3M.

To nawet wygląda i nie kosztuje za wiele:
https://www.google.com/imgres?imgurl=https%3A%2F%2Fnoso.store%2Fenvironment%2Fcache%2Fimages%2F0_0_productGfx_6bcd781e30e07ce0b7315164c87af8c1.jpg&imgrefurl=https%3A%2F%2Fnoso.store%2Fpl%2Fp%2FFolia-ochronna-na-rower-gorski-mtb-carbon%2F99&tbnid=G8AF6aiF6YVeKM&vet=12ahUKEwjmt7eP1ZL9AhXsxAIHHTkGB-QQMygAegUIARCNAw..i&docid=kqgD7salnW3LjM&w=2540&h=1693&q=folia silikonowa rower&ved=2ahUKEwjmt7eP1ZL9AhXsxAIHHTkGB-QQMygAegUIARCNAw

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...