Skocz do zawartości

Wszechstronny MTB HT w cenie do ok. 10 k


Rekomendowane odpowiedzi

Grand Canyon 9 jest fajny, nawet ma myk myka, więc wsiadać i jechać, tylko dlaczego musi być tak ciężki ?

@ram z tego co rzuciłem okiem, to Canyon 9 ma mocno zbliżoną geometrie do Cube (większa różnica jest chyba tylko w kącie główki ramy), za to jest 3kg cięższy i rownież jeżdżąc po wrocławskich dziurach zajadę napęd - tylko, że na cięższym rowerze. Mocno go rozważałem, ale ta waga nieco mnie odrzuca.

 

Chyba zostanę jednak przy tym Cube, a w perspektywnie najbliższych lat przemyślę zakup jakiejś taniej szosy jako dodatkowego roweru do miasta.

PS. Za rockriderami jakoś nie przepadam

 

Odnośnik do komentarza

Jest cięższy bo ma ramę ze standardowego alu 6061. Takie ramy ważą zwykle ok. 2,2 kg (Trek X-Caliber, Kellys, Kross). Ma cięższy, bardzo podstawowy  amortyzator Fox 34 Rhythm, typu ścieżkowego przeznaczony do ciężkich zadań. Ten amor waży 2,3 kg podczas gdy Fox 32 Performance waży niecałe 1,5 kg (mój 1470). Koła DT Swiss X 1900 ważą ok. 2kg, Newmeny 1,5 kg. No i się zbierze. W Cube masz cały finishing kit Newmena czyli mostek, sztyca i kiera.

A tu masz za ok. 9300 zł:
https://www.bike-discount.de/en/cube-reaction-c-62-race-flashgrey-n-red?number=20104378-40272527&__delivery=30&__currency=1&gclid=Cj0KCQiAtvSdBhD0ARIsAPf8oNmFqtOwGNBn8bl6_M72eiFXo36uyGVCSgHf7dxS5up8jorsYmEpWhMaAh-yEALw_wcB

Odnośnik do komentarza

Jak mieszkasz we Wrocławiu to masz tam decathlon, w decathlonie masz możliwość wypożyczenia roweru, możesz wypożyczyć za 70 zł na dzień XC 100 (od obecnie sprzedawanego XC 120 różni się amortyzatorem, pracują podobnie), masz tam też możliwość wypożyczenia Krossa level B12 za 120 zł za dzień na osprzęcie klasy cube, tak jak w cube karbonowa rama. Sam zobaczysz czy czujesz dużą różnicę i czy jest sens płacić 2x więcej za rower. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, blackmalvo napisał(a):

@jajacekniestety w obu sklepach rozmiar L jest niedostępny ? Być może niska cena (9300zł) wynika właśnie z tego, że dostępny jest tylko jeden rozmiar (S).

Niestety dostępność tego modelu jest mocno ograniczona

Tak może być. Ja bym poszukał po różnych niemieckich sklepach. To ich producent, pewnie łatwiej znaleźć niż w PL.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Oskarr napisał(a):

Jak mieszkasz we Wrocławiu to masz tam decathlon, w decathlonie masz możliwość wypożyczenia roweru, możesz wypożyczyć za 70 zł na dzień XC 100 (od obecnie sprzedawanego XC 120 różni się amortyzatorem, pracują podobnie), masz tam też możliwość wypożyczenia Krossa level B12 za 120 zł za dzień na osprzęcie klasy cube, tak jak w cube karbonowa rama. Sam zobaczysz czy czujesz dużą różnicę i czy jest sens płacić 2x więcej za rower. 

Bardzo dobry pomysł. A to Kross udostępnia rowery do testów czy jakiś dealer?

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, blackmalvo napisał(a):

A czy te wszystkie rowery nie mają geometrii pod wyścigi właśnie (XC 100, XC 120).

To są rowery typu MTB XC. Wszystkie mają zbliżona geometrię i nadają się zarówno pod wyścigi jak i do rekreacji w zależności od ustawienia kąta i długości mostka. Mostek średniej długości, nisko, równolegle do ziemi albo nawet do dołu jak ma Nino Schurter = pozycja wyścigowa. Mostek krótki, lekko do góry, z podkładkami pod mostkiem, jak mam ja = pozycja rekreacyjna.

Video: How To Set Up Your Cockpit | Mountain Bike Reviews Forum

Mój kokpit:

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

To są rowery typu MTB XC. Wszystkie mają zbliżona geometrię i nadają się zarówno pod wyścigi jak i do rekreacji w zależności od ustawienia kąta i długości mostka. Mostek średniej długości, nisko, równolegle do ziemi albo nawet do dołu jak ma Nino Schurter = pozycja wyścigowa. Mostek krótki, lekko do góry, z podkładkami pod mostkiem, jak mam ja = pozycja rekreacyjna.

Video: How To Set Up Your Cockpit | Mountain Bike Reviews Forum

Mój kokpit:

Brak opisu.

Czyli z uwagi na to, że w Cube mostek jest równoległy do ramy, to pod jazdę na płaskim powinnien być ok?

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, blackmalvo napisał(a):

A dlaczego bez opcji droppera? Zamontować można zawsze za dodatkowe $$$

27,2mm to nawet nie ogranicznik a blocker... skąpy wybór (szczególnie jak szukasz skoku większego niż 100mm a zakładam, że przy rozmiarze L raczej celujesz w 150-170mm) i filigranowa konstrukcja przy jeździe MTB szybko będzie kończyła.

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, mike21 napisał(a):

27,2mm to nawet nie ogranicznik a blocker... skąpy wybór (szczególnie jak szukasz skoku większego niż 100mm a zakładam, że przy rozmiarze L raczej celujesz w 150-170mm) i filigranowa konstrukcja przy jeździe MTB szybko będzie kończyła.

Faktycznie, spojrzałem teraz na sztyce i dla 27,2 długość to max 120 mm i to w tych cenach bliżej 1k. Droppery za kilka stówek (z założeniem, że po 2 latach smietnik) to średnica min. 30,9 jak patrzę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...