Skocz do zawartości

Monster gravel/ Monster cross


Rekomendowane odpowiedzi

a właśnie zmieniłem i to na grubasy 27.5x3", bo miałem ochotę się zmęczyć i potestować tę opcję. Załadowałem ciśnienie 0.8/1.2 bar, czyli bardzo miękko jak na moje 91+12 kg.
Wygoda super, rower wybiera wszystkie drobne nierówności, nie buja przy rozpędzaniu, ale ma bardzo duże opory toczenia.
Opcja zdecydowanie na piaski, a nie do miasta

Odnośnik do komentarza

W weekend ogarnąłem przegląd wszystkich kół. Nacentrowałem, zmieniłem opony, zalałem mlekiem.
mam teraz 3 zestawy (jak już pisałem - do dwóch rowerów, drugi to MTB-FS AM100S):
1. szosowy do Monstera 28x1.6 Schwalbe Winter (z kolcami)
2. Uniwersalny MTB-FS/Monster mullet 29x2.3+27.5x2.3
3. Do MTB-FS na piachy 27.5x3"

Ad.1 zestaw szosowy - niby baaardzo okazyjnie całkiem lekki zestaw: nowe koła Bontrager boost z microspline, które wg oferty miały ważyć 1728 g. Niestety okazało się, że są kowadłami 2180 g.
Złożyłem reklamację i uzyskałem duży rabat. Stwierdziłem, że mogę je zostawić dla opon zimowych, a na lato kupić inny, lżejszy zestaw.

Kaseta Shimano SLX 10-51 używana.

Finalnie wyszło mnie 417 zł za komplet 2 kół z kasetą. Waga nie jest dla mnie aż tak istotna, a cena dobra.

Czeka mnie kolejny zakup kół szosowych na lato

Odnośnik do komentarza

Lubię mleko Stans. Wczoraj otworzyłem oponę Schwalbe Ice Spiker, która nie była używana przez cały sezon wiosna-jesień. W środku było płynne mleko i nie ma zaschniętych plam. Opona jest czysta od środka.
W innej oponie używałem Caffelatex, który mi zasychał. Musiałem dolewać mleka co 3 miesiace. W weekend spędziłem 2 godziny na zrywaniu grubej na mm powłoki pokrywającej całą oponę. Jeszcze bolą mnie palce





Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Testy kasety Shimano SLX 10-51 w napędzie Sram

Pacjent:
Korba Sram X0 GXP z zębatką stalową Eagle 34T Boost
Łańcuch Sram Eagle X01
Kaseta Shimano SLX CS-M7100 10-51T
Przerzutka Sram GX AXS

Pierwsze testy bardzo pozytywne. Nie robiłem jakiś dokładnych badań, czy nagrywania pracy napędu, ale działa to idealnie, wydaje mi się, że nawet minimalnie lepiej niż z kasetą Sram NX 11-50 (do tego nie mam żadnych zastrzeżeń).
Najpierw jeździłem na łańcuchu z drugiego roweru wyciągniętym pomiędzy 0.5, a 0.75.
Od tygodnia jeżdżę na nowym łańcuchu.

Jestem zachwycony

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...