Skocz do zawartości

Monster gravel/ Monster cross


Rekomendowane odpowiedzi

Rozpoczynam składanie roweru monster gravel (lub jak kto woli monster cross).

 

Chętnie podzielę się swoimi pomysłami i wysłucham waszych.

 

Nie piszcie jednak, że pomysł jest bez sensu, bo jest przeze mnie przemyślany i spełniaja moje wymagania. Zapraszam do dyskusji umysły otwarte na każde, nawet tak poronione pomysły.

 

1. rama

Rama już jest. Rockrider XC 50 rozmiar L (specjalnie o rozmiar za mała). Jest to rama boost 29/27.5+. Założenie jest takie, że mają do niej pasować koła z roweru full AM100S który posiadam. A mam dwa zestawy kół (o czym później).

6bfbfa654e6e749d62a1ceca6617f643.jpg

 

ciąg dalszy nastąpi

 

 

Odnośnik do komentarza

2. napęd
zakup napędu przede mną, ale decyzja jest też już podjęta, bo chce móc wymieniać swobodnie koła między MTB i Monster. Nie chcę też zmieniać kasety, czyli wszystkie komplety kół muszą mieć kasetę 11-50 12s. Czyli tanio nie będzie.
Opcje są dwie:
1. Klamkomanetki SRAM AXS (najtańsza jest Rival lub Force) + przerzutka Sram GX AXS.
2. Grupa Sram 11s (którą mam w gravelu) + sprzęgło od Ratio
https://ratiotechnology.com/ratio-upgrade-kits/

Odnośnik do komentarza

Przyjechał zestaw GX AXS upgrade kit.
69138540af65f6a194471cc1d9ef5787.jpg
Okazało się, że nie da się jednoznacznie używać manetek Force i GX. Tzn niby można, ale nie da się przypisać tej samej funkcji do 2 manetek. Po przypisaniu do drugiej opcja znika z pierwszej.

eba9bce9636b4fee070b97d67605fc5b.jpg
21f4672574d10372aec88cc31301f06f.jpg

Szkoda bo taki miałem plan, żeby manetkę GX przymocować do lemondki. Trudno. Manetka pójdzie pod młotek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...