Skocz do zawartości

Monster gravel/ Monster cross


Rekomendowane odpowiedzi

Okołkowana opona (bieżnik) lub agresywny bieżnik (wysokie kostki bieżnika) kompletnie nie nadają się na jazdę po chodniku, asfalcie, betonie, miejskich traktach, ulicach. Grozi śmiercią. Wysoki kołek,  rzadko rozmieszczony to typowa opona do jazdy w grzązkim błocie, mieszaninie śniegu   błota. Do jazdy w śniegu - fat-tire. Każdy odpowiada za siebie i podejmuje sam decyzje za siebie. 

Odnośnik do komentarza



Okołkowana opona (bieżnik) lub agresywny bieżnik (wysokie kostki bieżnika) kompletnie nie nadają się na jazdę po chodniku, asfalcie, betonie, miejskich traktach, ulicach. Grozi śmiercią 

Każda opona MTB wg mnie trzyma się asfaltu lepiej niż wąska szosowa, czy gravelowa. Kostki huczą i dają duże opory toczenia, ale trzymają się mocno drogi.
Nie dotyczy lodu.
p.s.:
A na lodzie dzisiaj było pięknie. Czekałem na to cały rok. W kolcach na czystym lodzie mogę hamować na maksa i koło się trzyma
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, BrudnyHenryk napisał(a):

Każda opona MTB wg mnie trzyma się asfaltu lepiej niż wąska szosowa, czy gravelowa. Kostki huczą i dają duże opory toczenia, ale trzymają się mocno drogi.

...niż szosówką- zgoda. Ale piszę o poruszaniu się w zimie po asfalcie, w mieście, jeździe do pracy  po bułki, na MTB a nie na oponach szosowych. I tak w mieście , na co dzień jeżdżę po zagołoledzionych rano drogach, na oponach typu SLICK z upuszczonym do minimum powietrzem. W zimie po mieście jeżdżę z górą 30 lat. Zwykłe "górskie" opony nie kleją się asfaltu poniżej +5 st. C. Na 5 doznanych kontuzji, 3 były w zimie, w mieście, na oponach mtb. Ostatnia jaką złąpałem, 3 lata temu, to złamane 2 żeber na skutek wjechania na szkło reflektora wbudowane w trotuar. Od tej pory jeżdżę zimą tylko na slickach. Zresztą w lecie również. Jest cicho, szybko i przyjemnie. Powierzchnie opony odwzorowuje powierzchnie podłoża. Wspomniane przez Ciebie kostki/ kołki na oponie mtb  huczą i nie trzymają się twardej nawierzchni. Opony MTB są projektowane do jazdy terenowej a nie na utwardzone drogi. Podobnie zresztą jak mieszanka zimowych opon samochodowych , która ma kleić się do podłoża i nie być " twarda" w temp. ujemnych. 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, ram napisał(a):

...niż szosówką- zgoda. Ale piszę o poruszaniu się w zimie po asfalcie, w mieście, jeździe do pracy  po bułki, na MTB a nie na oponach szosowych. I tak w mieście , na co dzień jeżdżę po zagołoledzionych rano drogach, na oponach typu SLICK z upuszczonym do minimum powietrzem. W zimie po mieście jeżdżę z górą 30 lat. Zwykłe "górskie" opony nie kleją się asfaltu poniżej +5 st. C. Na 5 doznanych kontuzji, 3 były w zimie, w mieście, na oponach mtb. Ostatnia jaką złąpałem, 3 lata temu, to złamane 2 żeber na skutek wjechania na szkło reflektora wbudowane w trotuar. Od tej pory jeżdżę zimą tylko na slickach. Zresztą w lecie również. Jest cicho, szybko i przyjemnie. Powierzchnie opony odwzorowuje powierzchnie podłoża. Wspomniane przez Ciebie kostki/ kołki na oponie mtb  huczą i nie trzymają się twardej nawierzchni. Opony MTB są projektowane do jazdy terenowej a nie na utwardzone drogi. Podobnie zresztą jak mieszanka zimowych opon samochodowych , która ma kleić się do podłoża i nie być " twarda" w temp. ujemnych. 

Zależy od mieszanki opony. W zeszłym roku jeździłem z bratem na singlach po śniegu i lodzie. Brat jeździł na schwalbe rocket ronie ale drucie, ja na rocket ronie w najwyższej wersji zwijanej. Moje opony dawały przyczepność na śniegu i kontrolę na lodzie, jego na lodzie miały 0 przyczepności. Mi się wydaje, że slicki mają lepszą przyczepność na asfalcie, ale wolę tracić przyczepność jadąc na mtb na oponie terenowej, ale to bardziej kwestia kontroli nad mtb, nie mam problemu aby wyprowadzić rower mtb z poślizgu, poślizg na szosie jest bardziej przerażający. Jednak opona slick z dobrej mieszanki w mtb może robić robotę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...