Skocz do zawartości

Monster gravel/ Monster cross


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.12.2022 o 20:13, BrudnyHenryk napisał(a):

73141a250557720a3f40da4cd5d1e1fd.jpg
44f16e47434e8b7d74f5df7f8bd869d2.jpg
e2fc93789151cf40e25cd65bb3416cac.jpg
28c74c6ed4e67ffeb0e40a43c0d80c17.jpg
Monster złożony
hamulce po skróceniu i wymianie zacisków będą wymagały przelania, więc są spięte tymczasowo do ramy
 

... monster złożony....   A dlaczego dajesz oponę  maxxis na tył a schwalbe do przodu ? Jakie obręcze włożyłeś przód  ? W tyle nie widzę? 

Odnośnik do komentarza

na koła jeszcze nie patrz, bo te są z MTB, a w tej chwili mam mocny bałagan w tym zakresie.
Po swoich złych doświadczeniach z pękającymi obręczami zacząłem przechodzić na coraz to szersze obręcze.
Docelowo chcę mieć 3 zestawy kół
1. Plusowe 2x 27.5 obręcze 50 mm, opony Specialized ground control 3" (mam)
2. MTB mullet 29 obręcz 30mm / 27.5, obręcz 40 mm, opony Maxxis High Roller 2 (mam tył)
3. Gravelowe 29" obręcze 25 mm (mam stare, ale tylna wymaga centrowania - powinna jeszcze pojeździć ), opona 700x42

Odnośnik do komentarza

Tak samo.
Im więcej śniegu i lodu tym większa przyczepność.
W MTB mam opony Icespiker, które są bardzo agresywne: w każdej kostce bieżnika jest kolec. Wg mnie tych kolców jest za dużo. W grawvelu mam mniej kolców i tam nie ma problemów z przyczepnością na suchym.
W icespiker:
Na gołym asfalcie opony huczą bardzo głośno. Przyczepność wydaje się wystarczająca na prostej i zakrętach, ale nie miałem jeszcze awaryjnego hamowania. Przy dosyć ostrym hamowaniu słychać jakby kolce szurały, odrobinę się ślizgały, ale w poślizg nie wpadłem. Boję się spróbować zahamować na maxa.
Na kostce brukowej podobnie jak na asfalcie. Może ciut gorzej.
W garażu na betonie pokrytym epoksydem jest niebezpiecznie !!! Totalny brak przyczepności.
W gravelu nie ma takich kłopotów

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...