Skocz do zawartości

Nowy MTB [3k zł?]


Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie cechy somatyczne są na rower 19 cali ale może się w te 21 cali jakoś wpasujesz.
Ja bym zaczął od takich ustawień:
1. Odległość od środka suportu do szczytu siodełka mierzona po rurze podsiodłowej - 71 cm. Tu masz +1/-1 cm do dopieszczenia tej pozycji. W terenie jeździ się zwykle na -10 do -12 w stosunku do długości przekroku.
2. Nos siodełka w stosunku do pionu spuszczonego na środek suportu, czyli tzw saddle setback, -5 cm
3. Odległość od nosa siodełka do kierownicy, 53 cm (napisz ile jest faktyczna po ustawieniu tak siodełka.

Wartości na oko :) W wolnej chwili wprowadzę je do kalculatora.
 

Odnośnik do komentarza

Regulacja wydaje się być ok (choć wiadomo że dopiero jakaś całodniówka to porządnie zweryfikuje), poza niewielkim zapasem miejsca do górnej rury. To co mnie najbardziej zastanawia, to czy są na rynku jakieś w miarę mało-awaryjne mykmyki, które miały by szansę wejść przy wymienionym zapasie (raptem 115mm do prętów siodełka, czyli do 85mm na skok + osadzenie na górze ramy), by na zjazdach mieć dodatkowe kilka cm zapasu do siodełka?

Pośpiechu absolutnie z tym nie ma, ale gdyby się okazało, że z tym nic się nie zrobi, to jest to dość ważna kwestia do przemyślenia dla mnie. Czy wystarczy podmienić obejmę sztycy na szybkozamykacz i przed większymi zjazdami po prostu tak opuszczać (przy okazji zyskując te 2-3cm względem mykmyka, optymistycznie zakładając że wcale z lenistwa nie zostawię w górze), czy raczej jest to ślepa uliczka i niestety szukać dalej czegoś innego.

Odnośnik do komentarza

Abstrahując od cen, raptem 4 modele udało mi się wyguglać, gdzie były by porządnie wymiary podane:

Od TranzX widzę, że tylko Hot Lap (50mm skok) wejdzie przy tym jak mam ustawione siodełko.

OneUp V2.1 jeśli gdzieś wariant 90mm dało by się dorwać to potem chyba można go do 80mm ograniczyć, by w tych 115mm jakie mam do siodełka się mieścić.

Wyszukiwarka sp00n.net zwraca tylko LEV Integra 65 (2020+).

Jeśli wysokość mechanizmu w Foxach się nie zmienia w modelach bez rysunku, to RACING SHOX Transfer 75mm wejdzie na styk.

 

 

Odnośnik do komentarza

Znajomi mają i chwalą kind shocki, mam też 2 znajomych na sztycach XLC, od roku upalają w XC i też są zadowoleni. 
w centrum rowerowym masz promocję na tą grawelową sztycę: 
https://www.centrumrowerowe.pl/sztyca-regulowana-kind-shock-lev-integra-gravel-pd27154/
Myślę, że pchanie się w foxa przy tej klasie roweru to trochę przerost formy nad treścią. 

Odnośnik do komentarza

XLC nie bardzo chwali się minimalną wysokością wysuniętej sztycy, a ja muszę tu w ~115mm się zmieścić.

Na Integrę promocję widziałem, z kolei nowy Fox starszy na olx za 920. Nie wiem jak serwis/utrzymanie, ale jeśli ma manetkę w zestawie to wyjdzie raptem 140 drożej niż Integra.

Patrząc na skoki i wysokość ten oneup oczywiście wygląda najciekawiej, ale cena i dostępność są powalające.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.10.2022 o 14:56, Cirrus86 napisał:

Kupiłem tego Storma X8. Ogólnie rower zadbany. Zauważyłem jednak, że przednie koło ma niewielki luz kiedy je złapię ręką i próbuje szarpać na boki. To normalne?

A ja właśnie zamówiłem X8 ze strony MM i to w promce-800 zł taniej. Ciekawe czy przyślą,jak już chciałem drugiego, to nie dało rady...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...