Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

@Robi68 jeśli Ci źle działa amor to możesz iść na serwis do deca. To że coś tam innego porobiłeś z rowerem nie ma znaczenia. Ten amor pracuje gorzej od rockshocka, ale nie aż tak, jak opisujesz. Możliwe, że serwis zerowy rozwiąże problem. 

Inny problem to Twoja geometria na tym rowerze. Masz za dużą ramę patrząc po tym co zrobiłeś z kierownicą. Tak się nie jeździ... masz teraz kierownicę w osi rury od amortyzatora, masz dzięki temu wybitnie upośledzoną jazdę, skręcanie i stabilność na rowerze. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Oskarr napisał(a):

Inny problem to Twoja geometria na tym rowerze. Masz za dużą ramę patrząc po tym co zrobiłeś z kierownicą. Tak się nie jeździ... masz teraz kierownicę w osi rury od amortyzatora, masz dzięki temu wybitnie upośledzoną jazdę, skręcanie i stabilność na rowerze. 

Nie jest tak źłe przy moim trybie jazdy:). Turystyczne zwiedzanie po wszelkich drogach i ścieżkach. Zależało mi właśnie na długim rowerze i stabilnej jeździe na wprost. Ten rower potrafi rozwinąć spore prędkości i świetnie pomyka leśnymi drogami płynnie lecąc przez koleiny, piaski itp. Wystarczy pochylanie i manewrowanie ciałem aby omijać np. kałuże i błoto w lesie. Single tracki nie są już dla mnie.  Czuję się na nim bardzo pewnie, przynajmniej w porównaniu w moim poprzednim MTB na 26 tez z DECA. 

Jedyne co bym w nim jeszcze zmienił to dał jeszcze szersze opony, no i może w przyszłości lepsze hamulce. Musze tez wykombinować jakieś błotniki, czasami by się przydały.

image.thumb.jpeg.cf1edf2c54f87d1bb76b11cb1bec2df3.jpeg

37 minut temu, Yarecki napisał(a):

@Robi68 Jaki masz zamontowany model bagażnika i jak się spisuje?

To chyba coś takiego BAGAŻNIK CUBE 93094 ACID UNIVERSAL PURE RILINK. Póki co spisuje się.:)

Odnośnik do komentarza
36 minut temu, Oskarr napisał(a):

@Robi68 jeśli Ci źle działa amor to możesz iść na serwis do deca. To że coś tam innego porobiłeś z rowerem nie ma znaczenia. Ten amor pracuje gorzej od rockshocka, ale nie aż tak, jak opisujesz. Możliwe, że serwis zerowy rozwiąże problem. 

Do Decathlonu nie pójdę, szkoda czasu, szczególnie po opisywanych perypetiach forumowiczów z serwisem w Decathlonie. Oddam w zimie do swojego serwisu. Pocieszające jest to że dałeś mi nadzieję ze jest szansa na normalna pracę tego amorka. 

Odnośnik do komentarza

29 będzie stabilniejszy bo ma większe koła I moment żyroskopowy dzięki temu jest większy. Jednak duża baza kol przy takim skrajnym cofnięciu mostka daje gorsze efekty niż jakbyś miał krótszy rower z normalnym mostkiem. Spójrz na mostki w rowerach szosowych, które mają stabilnie jechać prosto przy dużych prędkościach, tam mostki 100-120 mm to standard. To co Ty zrobiłeś to bardziej pójście w kierunku bmx który ma być bardzo niestabilny i dawać radę podczas robienia tricków. Spróbuj przesunąć siodełko z 2 cm do przodu I o 2 cm przesunąć w przód kierownice, dalej będzie źle ale nie będzie już tak tragicznie. 

Odnośnik do komentarza

Może kiedyś sprawdzę. Zawsze warto doświadczyć osobiście. Oryginalny mostek w EXP też jest krótki, mój jest po prosu wyżej. Dla mnie jest Ok. Przykład roweru szosowego to nie dla mnie, nie przejechałbym na nim nawet 100m. To dla młodych sprawnych, zdrowych ludzi ze zdrowymi do czasu kręgosłupami. Osobiście preferuję bardziej prostą sylwetkę. Ba najwygodniej to mi się jeździ na typowym rowerze miejskim:)  Na obecnym EXP przejeżdżam dystanse do 100km i daję radę, szczególnie po wymianie siodełka i sztycy amortyzowanej Cane creek. Przed zakupem patrzyłem jeszcze na Hoonera, ale tam już za bardzo to poszło do przodu i było dziwne uczucie machnia dechą przy skręcaniu, ponadto większe trudności z elektryfikacją. EXP po pierwszych próbach skradł serce w dodatku w tej cenie osie boost bez konkurencji. Ponadto zauważ ze tu środek ciężkości roweru (silnik, bateria) daje zupełnie inne możliwości niż goły rower.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Robi68 napisał(a):

Nie jest tak źłe przy moim trybie jazdy:). Turystyczne zwiedzanie po wszelkich drogach i ścieżkach. Zależało mi właśnie na długim rowerze i stabilnej jeździe na wprost. Ten rower potrafi rozwinąć spore prędkości i świetnie pomyka leśnymi drogami płynnie lecąc przez koleiny, piaski itp. Wystarczy pochylanie i manewrowanie ciałem aby omijać np. kałuże i błoto w lesie. Single tracki nie są już dla mnie.  Czuję się na nim bardzo pewnie, przynajmniej w porównaniu w moim poprzednim MTB na 26 tez z DECA. 

Jedyne co bym w nim jeszcze zmienił to dał jeszcze szersze opony, no i może w przyszłości lepsze hamulce. Musze tez wykombinować jakieś błotniki, czasami by się przydały.

image.thumb.jpeg.cf1edf2c54f87d1bb76b11cb1bec2df3.jpeg

To chyba coś takiego BAGAŻNIK CUBE 93094 ACID UNIVERSAL PURE RILINK. Póki co spisuje się.:)

Podobno ten bagażnik pasuje do EXPL 540:
https://allegro.pl/oferta/tylny-bagaznik-rowerowy-crosso-13818287155?reco_id=0c09d707-7d49-11ee-bbfc-06904e9d5ac8&sid=1b14f67fa36602937f1572a57e6df4124ef63b53ab9897d3b9ab8b1bd1d899d5#productReviews

Odnośnik do komentarza

Cześć, mam pytanie do użytkowników XC100. Posiadam swój od roku, ale przejechał pewnie z 1000 km tylko. Zimą raczej nie będę jeździć, rower stoi w blaszanym, nieogrzewanym garażu, nie ma możliwości trzymać go w domu. Czy powinnam przed zimą dać rowrer na serwis amortyzatora? Co zrobić z amortyzatorem na czas chłodów? Wyjąć jakoś i trzymać w cieple? 

Odnośnik do komentarza

Sugeruję kupić wosk w sprayu i popsikać wszystkie połączenia śrubowe i łańcuch. 
NIGRIN Wosk do roweru Spray 300ml - 60252 - 9213949753 - Allegro.pl
Nie wiem czy można tez nim lagi amora popsikać żeby zabezpieczyć. Tu niech się może mechanik wypowie. @mike21?
Serwis amora co roku na wiosnę lub co ok. 200h eksploatacji, czyli powiedzmy 3000 km.

Odnośnik do komentarza

@Nimia Nie przeszkadza im, nic nie musisz demontować. Przy 1000 km przebiegu nie chciałoby mi się serwisować tego manitou, za półtora roku na wiosnę bym mu zrobił serwis z wymianą oleju i w zasadzie tyle. 

Wstawiając rower do garażu zwróć tylko uwagę aby nie był mokry od wody i miał posmarowany łańcuch, inaczej może zardzewieć. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Udało mi się moim XC100 zrobić jakieś 2000km - w związku z tym mam kilka pytań:

 

1. pora na wymianę łańcucha - jest jakiś w Decathlonie który jesteście w stanie polecić? 

2. również zastanawiam się nad ogarnięciem hamulców - wydaje mi się, że może klocki już będą do wymiany? 
Pamiętam, że ludzie narzekali na słabe hamulce ogółem w tym modelu, więc korzystając z okazji zastanawiałbym się nad ulepszeniem. Co wtedy wymienić i na co - same klocki? Zaciski? Tarcze, klamki? Całość? 

3. Wspominałem jakiś czas temu o "cykającym" napędzie. Zauważyłem dwie zależności - cykanie znika, jeśli nie wkłam mocy w pedałowanie, również jak jest mokro i rower złapał trochę deszczu. 

4. Jakie jeszcze prace konserwacyjne należy wykonać po takim dystansie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...