Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Część wszystkim!

Z góry dzięki wszystkim za fachowe porady i opinie w tym wątku. Im dłużej czytałem tym miałem więcej wątpliwości;) Ostatecznie wybór padł na expl540. Nie zamierzam latać agresywnie po lasach wiec do mojego amatorskiego jeżdżenia powinien się sprawdzić. 

 

Mam tylko pytanie... udało się komuś w końcu wpakować do niego blat 34t? 

 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, maayer napisał(a):

Część wszystkim!

Z góry dzięki wszystkim za fachowe porady i opinie w tym wątku. Im dłużej czytałem tym miałem więcej wątpliwości;) Ostatecznie wybór padł na expl540. Nie zamierzam latać agresywnie po lasach wiec do mojego amatorskiego jeżdżenia powinien się sprawdzić. 

 

Mam tylko pytanie... udało się komuś w końcu wpakować do niego blat 34t? 

 

Producent podaje, że maksymalnie wchodzi 32. Moja mama teraz jeździ po Rumuni ma swoim expl to nie sprawdzę czy da się wsadzić tam coś więcej 

Odnośnik do komentarza
Świetna cena! 
Cena świetna, na Słowacji jeden z forumowiczów kupił nawet jeszcze korzystniej patrząc na kurs euro, natomiast zaskoczyła mnie Twoja informacja, że do tej ramy XC nie da się przyczepić siodełka dziecięcego. Ciekawe czy to oznacza, że wszystkie ramy mocno cieniowane, na przykład Specialized także nie mogą być obciążone takim bagażem jak siodełko. To byłoby niewesołe...

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

@krix W jednym z modeli z ramą XC była taka informacja podana przez producenta, teraz starałem się na szybko znaleźć ten opis i nie mogę go znaleźć, albo może chodziło o wydawaną kiedyś oficjalną instrukcję? Ja 2 razy kupowałem rower na tej ramie nowy z deca, 3 lata temu i rok temu i rok temu papierowej instrukcji nie dostałem, 3 lata temu nie pamiętam, ale chyba się w instrukcję nie wczytywałem ? 

Oficjalnie na stronie nie piszą, więc wychodzi, że można. Może jakiś nadgorliwy pracownik napisał, że nie zalecają bagażnika? Do mojego XC 900, który stoi ładnie obok komputera na 100% by się nie zamontowało bo mam pomniejszoną przestrzeń między tylnym kołem a rurką podsiodłową, fizycznie mocowanie pod fotelik by nie wszedł. 

Ogólnie super wylajtowane ramy są wrogiem bikepackingu, mocowania pod foteliki itp. Z drugiej strony są to rowery wytrzymujące bardzo duże przeciążenia w terenie więc może z fotelikiem też sobie poradzą. 

Ja moimi karbonami na co dzień ciągam przyczepkę z psem i różnic w sztywności czy mam przyczepkę czy nie mam, nie czuje. 

Odnośnik do komentarza

A czy warto dopłacić te 1200 zł do XC 120 ?

Miałem okazję przymierzyć w/w rower w rozmiarze xl oraz Rockraidera xc 100 w l.  Podobno te same ramy. Odczucia były nie do końca zarówno przy jednym jaki drugim xl  xc 120 niby przy dobrym ustawieniu wysokości tak jakby "uciekał" nie czułem do końca że panuję nad nim a jak do tego dojdzie las?. 

Natomiast l xc 100 niby ok większa pewność ale odczucie że delikatnie za mały.  Nie będę ukrywał że wizualnie xc 120 podoba mi się bardziej  i czy tutaj dłuższy mostek w stosunku do xc 100 trochę poprawi odczucie. ? Obecna różnica w cenie 1200 zł , różnice w osprzęcie znam czy warte są one tej kasy.

Proszę o poradę xl czy l ,  xc 100 czy xc 120?  ( raczej kupuję na kilka dobrych lat rower) obaj sprzedawcy zdecydowanie polecali l.

Mam 185 cm

 

Pozdrawiam

Maslak

 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Oskarr napisał(a):

@Maslak do ścigania XL, do rekreacji L. 

Do rekreacji xc 100, do sportu czy jeżdżenia po singlach xc 120. Ile wazysz? Powyzej 70 kg manitou jest troche miekki i sie wygina na boki przy ostrym cisnieciu. 

Tak tak powyżej 70 kg, co myśli o rozmiarze zdecydowanie l? XC 100 jest dostępna u mnie od ręki i z teoretycznie lepszym osprzętem ..tylko biorąc rower na raty 15 razy 0 te 1200 się gubi:)

Odnośnik do komentarza
[mention=11618]Maslak[/mention] do ścigania XL, do rekreacji L. 
Do rekreacji xc 100, do sportu czy jeżdżenia po singlach xc 120. Ile wazysz? Powyzej 70 kg manitou jest troche miekki i sie wygina na boki przy ostrym cisnieciu. 
[mention=1766]Oskarr[/mention] Ja zauważyłem dwie różne szkoły - druga jest taka, że im więcej chcesz komfortu, tym większa rama, nie mniejsza.
Źródło - na przykład kalkulator wielkości ramy na stronie Merida - podajesz wzrost, długość nogi i ręki oraz parametr mówiący, jak bardzo chcesz komfortowo. Im bardziej, tym wynik będzie się skłaniał ku ramie o rozmiar większej. W praktyce większa rama da wyżej kokpit, oczywiście reach będzie większy, ale skracamy to wymieniając mostek.
Na Forum też zdaje się ten drugi pogląd jest obecny.
Ponieważ nie mam doświadczenia, nie opowiadam się za żadną opcją. Być może konkretne modele są bardziej komfortowe według pierwszej recepty, a inne według drugiej. Może to konkretna kombinacja stacj, reach, długości od siodełka do kierownicy, mostka daje odpowiedź.


Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka


Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz Cube Attention, to w Polsce są sklepy, które obniżyły ceny, jest taki nie pamiętam nazwy, na Forum ktoś linkował, albo niemiecki bike-discount.
Jeśli chcesz rower to jazdy rekreacyjnej to rozważ napęd 2 x 10 (11), czyli Attention ale nie SLX (ten ma juz jeden blat z przodu).
Na Forum jest sporo wypowiedzi za i przeciw napędowi "2 x". Z tym że , jeśli to ma być turystyka, mnie przekonuje idea "2x". Dlatego podpowiadam taki układ.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, krix napisał(a):

Jeśli chcesz Cube Attention, to w Polsce są sklepy, które obniżyły ceny, jest taki nie pamiętam nazwy, na Forum ktoś linkował, albo niemiecki bike-discount.
Jeśli chcesz rower to jazdy rekreacyjnej to rozważ napęd 2 x 10 (11), czyli Attention ale nie SLX (ten ma juz jeden blat z przodu).
Na Forum jest sporo wypowiedzi za i przeciw napędowi "2 x". Z tym że , jeśli to ma być turystyka, mnie przekonuje idea "2x". Dlatego podpowiadam taki układ.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka
 

Geometria ramy Aim I Attention jest taka sama lub zbliżona? 

Przeglądałem oferty używanych Cube Attention ale chce nowy rower z gwarancją. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...