Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

czy explorer ma sztywne osie przud/tył?
 
czy w decathlonie mozna od razu wymienic np hamulve?
Zawsze możesz zapytać przed kupnem, czy można zamienić hamulce za dopłatą z zostawieniem oryginalnych w rozliczeniu. Może da się dogadać, a wtedy koszty będą niższe. Jak pojeździsz to używanych nikt nie zamieni.
Ja nie próbowałem

Z sensownych hamulców mają w sprzedaży tylko to:
SHIMANO Hamulec hydrauliczny rowerowy Shimano Deore M6100 1700 mm J-kit tylny
429.99zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-X8622976?mc=8622976

SHIMANO Hamulec hydrauliczny rowerowy Shimano Deore M6100 1000 mm J-kit przedni
429.99zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-X8622975?mc=8622975
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Wierzba napisał(a):

Do XC100 mam okazję kupić w dobrych pieniądzach kasetę CS-M6100 12s 10-51T z manetką i przerzutką. Orientuje się ktoś czy kaseta będzie kompatybilna z obecną piastą w XC100? Obecnie mam 11-46 microshift któremu trochę brakuje do kultury pracy shimano.

nie, nie będzie. Tam wejdą jedynie kasety srama 11-50, kasety z 10 ząbkami są na inne bębenki. 

Odnośnik do komentarza

Cześć, zastanawiam się nad Explore 540, byłem w decathlonie przymierzyć się do niego i muszę powiedzieć, że pozycja na nim była dla mnie bardzo wygodna. Jedyne co mnie martwi to wąski zakres przełożeń, idealnie byłoby założyć do niego przednią przerzutkę ale chyba nie ma takiej możliwości? Dlatego myślałem wymienić napęd na 12-rzędowy i tu mam pytanie czy przy takiej wymianie wystarczy zmienić manetkę, przerzutkę, kasetę i łańcuch czy trzeba też tylną piastę/koło? 

Nie spotkałem się też nigdy z tym amortyzatorem, mógłby ktoś napisać coś na jego temat czy on się wgl. do czegoś nadaje? 

 

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, Wierzba napisał(a):

a jak z trwałością bo w sieci można spotkać opinie że z trwałością bywa różnie. Potrafi się sypać po kilkuset kilometrach. Macie jakieś z nią doświadczenia?

U mojej narzeczonej jeździ od 2kkm i nic się nie dzieje. Jak ktoś da kiepski łańcuch który się wyciągnie to łańcuch niszczy kasetę. Sama w sobie kaseta się nie niszczy. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...