Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Nie ?

W obu XC500 jakie miałem sztyca się obsuwała. To ta sama rama co XC100 czy XC120. Problem lezy w tym, że ona już fabrycznie jest delikatnie tłusta. Może po to by sie nie zapiekała. Może to skutkować delikatnym objeżdżaniem ktore pewnie też zalezy od tego ile ważysz.

Zamiast przeciągać śrubę obejmy najlepiej wpierw wyczyścić rurę i w miarę możliwości wnętrze rury podsiodłowej a potem użyć pasty do sztycy. To powinno pomóc. U mnie dało radę

Odnośnik do komentarza

Też właśnie po analizie rowerów rozważam opcję kupna tego XC 100 lub Explore 540. Warto dopłacać te 500 zł do XC100 jeżeli w większości będę jeździć leśnymi szlakami, czasem jakieś szosy, ale absolutnie wykluczam startowanie w jakiś zawodach czy coś. Rower ma służyć do codziennego dojazdu do pracy (drogami leśnymi) + na weekendy trzaskanie po kilnanaście km też w większości leśnymi drogami. Wzrost 178cm, waga w okolicach 75kg.

Jedyne wady o jakich czytałem przy XC 100 to, że korby się wielu osobom luzują.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Mlleko napisał(a):

Ok dzięki, ale to warto dopłacać te 500 zł do XC 100? Czy lepszym wyborem dla mnie będzie Explorer 540?

Według mnie warto te 500 zł dopłacić głównie ze względu na amortyzator. Ten z expl to zupełnie inna/niższa liga w porównaniu do Manitou, no i masz również blokadę na kierownicy czego brakuje w expl.

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Wierzba napisał(a):

Według mnie warto te 500 zł dopłacić głównie ze względu na amortyzator. Ten z expl to zupełnie inna/niższa liga w porównaniu do Manitou, no i masz również blokadę na kierownicy czego brakuje w expl.

Ok dziękuję. Nie wiem czy zamawiać przez kuriera czy samemu podjechać jako że mam ,,aż godzinę,, drogi w jedną stronę jeżeli miałbym sam podjechać po rower. Myślę, że zdecyduję się na kuriera, ale zamówię przez Decathlon. Po dostaniu roweru mam szczególnie na coś zwrócić uwagę? Oszukują na jakimś osprzęcie czy po prostu zobaczyć czy nie jest uszkodzony, przejechać się i ocenić?

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Mlleko napisał(a):

Ok dziękuję. Nie wiem czy zamawiać przez kuriera czy samemu podjechać jako że mam ,,aż godzinę,, drogi w jedną stronę jeżeli miałbym sam podjechać po rower. Myślę, że zdecyduję się na kuriera, ale zamówię przez Decathlon. Po dostaniu roweru mam szczególnie na coś zwrócić uwagę? Oszukują na jakimś osprzęcie czy po prostu zobaczyć czy nie jest uszkodzony, przejechać się i ocenić?

Jeśli w opisie masz zaznaczone, że "zależy od dostępności " to możesz mieć coś innego i to nie jest oszustwo. Ja mam wszystko Deore, ale rozmiar L miał inną kasetę i tu na forum kilka takich rowerków przyszło. U mnie nie było zaskoczeń, jedynie koło po pierwszej jeździe do centrowania sie nadaje. 

Odnośnik do komentarza

Ja jestem laikiem sprzętowym, ale delikatnie zasugerowałbym, aby pudło od kuriera, bez rozpakowywania, dać do lokalnego serwisanta, aby złożył, sprawdził, ustawił pod ciebie rower. A jak znajdzie jakąś wadę, może spisać protokół. Dużo kasy nie wydasz, ale będziesz miał pewność i święty spokój. Chyba, że nie masz blisko sensownego serwisu rowerowego. 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Oskarr napisał(a):

ja proponuje z odbiorem w decathlonie, złożą, podjedziesz, przejedziesz się, serwisant Ci ustawi ciśnienie amortyzatora i wysokość siodełka. Wyreguluje też przerzutkę. Ja bym dopłacił do XC 100. 

Ok dzięki. W takim razie w tygodniu czeka mnie wycieczka po rower.

Odnośnik do komentarza

W ofercie decathlonu pojawił się nowy explore 700? Cena to aż 5600!! Zobaczcie sobie co ten rower oferuje, moim zdaniem rower absolutnie nie warty aż takiej dopłaty względem explore 540.  W dodatku uwazam jego malowanie jest tragiczne i decathlon zaoszczędził jeszcze bardziej w ten sposób,  ponieważ rama w explore 540 jest dwukolorowa z takim jakby przejściem pomiędzy kolorami. Oczywiście że rower na lepszy amor, ale moim zdaniem amor to jedyna sensowna rzecz w tym rowerze, za którą warto dopłacić

ROCKRIDER Rower górski MTB turystyczny Rockrider EXPL 700 27,5"+
5 599.00zł
https://www.decathlon.pl/p/_/R-p-332129?mc=8642421

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...