Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Veriv napisał(a):

Ja dowalam kombinerkami... ale nie polecam, proszę dokręcać na własną odpowiedzialność:)

Możliwe, ż3 obręcz i gumowy łebek wentyla mają taki kształt że nie przylegają do siebie zbyt dobrze. Spotkałem się z takim problemem.

Niby tak, ale z przodu działa to spoko, tylko z tyłu mam taki problem. 

No nic, muszę kupić mleko w takim razie, ostatnim razem miałem spokój na miesiąc. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Veriv napisał(a):

Kupić bo nie masz mleka wcale w oponie? To nawet lepiej, nie ubrudzisz się.

Możesz jeszcze zdjąć oponę, wyjąć wentyl i nakleić nową taśmę na starą . Dziurę zrób czymś obłym, nawet samym wentylem.

Dolewałem jakoś 1-1.5 miesiąca temu. Zrobiłem to jednak tak idiotycznie głupio, że chyba pół rozlałem dookoła opon. 

Niedawno przód przebiłem, mleko zalepiło i nie było sprawy. Teraz z tyłu znów ucieka. To jest w ogóle zabawne, bo wydaje mi się, że tak na prawdę opona przyszła dziurawa ze sklepu - na początku po założeniu, przed zalaniem, w 30 minut nie miałem powietrza w ogóle. 

Po zalaniu na jakiś czas spokój. Jednak dziś spryskałem oponę dookoła żeby zobaczyć gdzie się pieni, i autentycznie nie znalazłem w gumie żadnej dziury przez którą uciekałoby powietrze - jedynie przy wentylu - więc serio nie mam pojęcia o co tu chodzi i pomału tracę siłę do analizowania. Fakt jest taki, że w 15-20 minut tracę 1/3 ciśnienia w oponie. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Rot napisał(a):

Tzn ucieka w okolicy tego pierścienia, którym się dokręca go do obręczy - nie wiem tylko czy od spodu przy uszczelkach, czy od środka / górą przy trzpieniu. 

To najbardziej wrażliwy element zestawu bezdętkowego, (oczywiście zakładam, że obręcz nie jest zbudowana  przez partacza) dlatego najsłabszym ogniwem jest wentyl. Ja używałem (do czasu powrotu do dętek) bezproblemowych , nietanich, Reserve Fillmore. Zero problemu z zatykaniem.

Odnośnik do komentarza

Po 3 tygodniach użytkowania race 700 mogę się wypowiedzieć na temat tego roweru. Jeżdżę nim po lasach Miechowickich. Są tutaj dłuższe zjazdy i trochę górek. Do takiego terenu rower wydaje się stworzony. Wjedzie wszędzie a na dłuższych zjazdach można się rozpędzić do 40 km/h co w lesie na szutsze daje jak dla mnie niezłe emocje 😀 Hamulce są dobre można na nich polegać. Generalnie w teren taki trochę wariat gorzej na dłuższe wycieczki. Nie jest to rower za wygodny. Jest sztywny. Pozycja jest pochylona i moga boleć ręce po czasie. 

Odnośnik do komentarza

Po niespełna roku jazdy EXPL540, przyszedł czas na zmianę platform na platformy z SPD. 
Wybór padł na Shimano PD-EH500 EH500.png.66d2498fbf58014babd8904c52f4f2f2.png

 

Lub za 100 mniej z Ali  MZYRH MZ-158 MZ-158.png.1de9ebac129207e70b841b90ac52681b.png

I teraz najważniejsze pytanie, czy każdy but do takich platform SPD pasuje? 
Co do butów, to celuje w cos czym można w miarę swobodnie chodzić
podam kilka przykładów 
Scott Sport Crus-R Boa
Scott Sport Trial Evo Gore-Tex Boa MTB
Scott SHR-ALP BOA Evo Tuned
Buty rowerowe MTB Rockrider ST 500
NorthWave Escape Evo

Ciągle waham się miedzy shimano a chińczykami (z dobrymi opiniami), ale bardziej się obawiam, czy owe chińczyki będą się w miarę  łatwo wypinać. 
Jak ktoś posiada owe chińczyki, lub zna kogoś, kto soebie je chwali, będę wdzięczny za opinie, no i jaki but do tego, tu również liczę na wasze doświadczenia i porady.

Odnośnik do komentarza
Po niespełna roku jazdy EXPL540, przyszedł czas na zmianę platform na platformy z SPD. 
Wybór padł na Shimano PD-EH500 EH500.png.66d2498fbf58014babd8904c52f4f2f2.png
 
Lub za 100 mniej z Ali  MZYRH MZ-158 MZ-158.png.1de9ebac129207e70b841b90ac52681b.png
I teraz najważniejsze pytanie, czy każdy but do takich platform SPD pasuje? 
Co do butów, to celuje w cos czym można w miarę swobodnie chodzić
podam kilka przykładów:  
Scott Sport Crus-R Boa
Scott Sport Trial Evo Gore-Tex Boa MTB
Scott SHR-ALP BOA Evo Tuned
Buty rowerowe MTB Rockrider ST 500
NorthWave Escape Evo

Ciągle waham się miedzy shimano a chińczykami (z dobrymi opiniami), ale bardziej się obawiam, czy owe chińczyki będą się w miarę  łatwo wypinać. 
Jak ktoś posiada owe chińczyki, lub zna kogoś, kto soebie je chwali, będę wdzięczny za opinie, no i jaki but do tego, tu również liczę na wasze doświadczenia i porady.
Hej.

Na początek zaznaczę, że nie jestem expertem rowerowym. Stałem miesiąc temu przed podobnym wyborem. Kupiłem dokładnie takie same platformy i buty z deca - jako baza na początek. I to był błąd. Buty z deca nie mają możliwości regulacji osadzenia bloków. Jedynie prawo lewo. Wyżej niżej już nie. W moim przypadku brak tej regulacji oznacza ból w kolanach po 10 km. Bez bloków przejeżdżam 100 km bez bólu.
Więc na Twoim miejscu wybierałbym buty takie, gdzie masz możliwość regulacji bloków.

Jeśli coś źle pisze, to niech poprawia mnie bardziej doświadczeni Koledzy.


Pozdrawiam

Wysłane z mojego SM-M515F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, marti_s3 napisał(a):

 Buty z deca nie mają możliwości regulacji osadzenia bloków. Jedynie prawo lewo. Wyżej niżej już nie. 
 

"Wyżej niżej już nie" chodźi Ci o to, że buta nie da się ustawić w przód lub tył wzgl. osi pedała?

Esot: Przyjrzałem się podeszwom scoota i tym z deca, faktycznie buty z deca mają 1 rząd mocowania na klbloki, scoot ma 2 i miejsce żeby je przesunąć. To cenna uwaga, bo mam małe stopy i lubię mieć pedał blizej śródstopia. 

Odnośnik do komentarza

Mam chińskie pedały tego typu, tylko chyba inny model, chyba MZYRH 159 i nie ma z nimi najmniejszych problemów, jestem zadowolony ale nie używałem Shimano więc nie mam porównania. Wypinają się też normalnie, strona platformowa też ma dobre piny, dobrze trzymające buty. Jednak siła i łatwość wypinania zależy też od ustawienia napięcia sprężyny i od bloków, czy masz jednokierunkowe sh51 czy wielokierunkowe sh56.

Edit. Te wyglądają jak moje 

Screenshot_2023-10-14-11-50-58-392-edit_com.alibaba.aliexpresshd.thumb.jpg.97669bad7b98cf32ce33aad7f8eef496.jpg

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...