Skocz do zawartości

Jestem w kropce z wyborem, pomocy!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie rowerowi pasjonaci ! To mój pierwszy post, ale też nie znam innego lepszego miejsca by zasięgnąć porady. Mój rower i moja wiedza stanęły na Kandsie Maestro z 2017 roku na pełnym alivio, jako, że wycisnąłem już na nim wszystko (chyba) potrzebuje zmian na coś lepszego. Przejechał ze mną w sumie z 10k kilometrów i mam wrażenie, że mógłby być szybszy i lżejszy. Mój portfel to maksymalnie 4k ewentualnie ciut ponad, patrzyłem też zestawienie rowerów i jako, że pracuje w Media mogę mieć też fajną zniżkę na rowery Indiana, ale czy to jedyny słuszny wybór? X-Pulser 6.9 czy Storm X8? A może któryś z tych: Orbea MX30, Trek Marlin 6, Marin DSX bądź Kross Black Edition 4? A może macie jakieś swoje asy w rękawie?

Jakie za jakie przeciw? Zazwyczaj poruszam się po mieście i okolicznych twardych trasach, ale przyjdzie i moment na ścieżki, lasy i pola. 

Na pewno bym chciał coś lższejszego o ile to możliwe, no i żeby czuć "moc". Czekam na ciekawe wypowiedzi, pomóżcie mi wybrać najlepiej bo ja już jestem głupi.

Odnośnik do komentarza

MTB w mieście rządzą. Miałem crossa, mam szosę a najszybszy na miasto jest i tak rower mtb. Praktycznie nie wyciągam szosy na miasto, tylko mtb. Moja dziewczyna też porzuciła miejskie rowery na rzecz mtb i stwierdziła, że do mieszczuchów już nie wróci. MTB daje możliwość skoku z krawężnika, nie straszne Ci znikające ścieżki rowerowe itp. 
Też bym szedł w Indianę, jeśli chcesz rower typowo tyrać po mieście i się specjalnie nie przejmować, dobrym wyborem może być 5.9. Ma sprężynowy amortyzator rockshocka, który jest praktycznie bezobsługowy, trochę lepszy jest 6.9 lepszy jest X7 (kiepsko z dostępnością) i X8 oraz X9. X7 ma deore, X8 ma slx, X9 ma XT, wszystko na starszej grupie, do jazdy po mieście dużej różnicy nie ma. Ja bym z 5.9 do 6.9 dopłacił 300 zł, z 6.9 do X7 500 zł, z X7 do X8 300, z X8 do X9 kolejne 300. 
Oponę bym taką dał: 
Continental Double Fighter

Obecnie wszędzie wrzucam continentale, do jazdy w lesie mam race kingi, continental to obecnie mój nr 1. jeśli chodzi o gumy. Czasami biją na boki, wtedy reklamacja. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...