Skocz do zawartości

Pedały do roweru MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się na wiosnę wymienić pedały platformowe na zatrzaskowe. Mógłby się ktoś wypowiedzieć jaki zestaw na początek będzie dobry do wyboru pedały plus buty na rower MTB. Fajnie żeby w tych butach można było wypchać rower pod jakaś górkę czy inne miejsce gdzie nie można wyjechać ;)

Jako że będzie to pierwsza styczność z zatrzaskami nie chciałbym przekroczyć 500 zł na ten zakup.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Buty dzielą się na Trail z miękka podeszwą, które zginają się w palcach i w takich da się chodzić i wypychać pod górę i XC, które się nie uginają. Pedały MTB występują z klatką i bez. Te z klatką stykają się tylko z butami typu Trail. Nie stykają się ani na milimetr z butami XC. Wygląda więc że potrzebujesz pedały PD-M520 bez klatki lub to samo ale z klatką PD-M530. Z butami Trail mam doświadczenie tylko z Shimano MT5/MT500, które mają moi znajomi i polecają.  

Odnośnik do komentarza

https://www.decathlon.pl/p/buty-na-rower-spd-mtb-rockrider-st-100/_/R-p-303164?mc=8512376

https://www.decathlon.pl/p/pedaly-zatrzaskowe-do-roweru-mtb-m520-spd/_/R-p-X3169982?mc=3169982

 

taki zestaw. Miałem ten sam temat co ty rok temu i wziąłem ten zestaw na start, żeby zobaczyć z czym to się je a nie być w razie co stratnym. Tyram buty i te pedały non stop w terenie, teraz w śniegu, błocie i soli i zarówno buty jak i zatrzaski sprawują się genialnie(nawet całe zabłocone). W butach tych możesz sprawnie chodzić, nie wadząc blokami o kamienie i chodnik bo są dość głęboko schowane a pedały mt520 to już chyba model kultowy.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Panowie, potrzebuję zakupić pedały do MTB. Kupiłem "na przypał " takie Dartmoory Stream Pro (uszczelniane maszynowe łożyska, metalowe piny) za 168 PLN. Są śliczne (kolor piaskowy, nie wiem, czemu na zdjęciu śrubki wyglądają na zardzewiałe). Boje się, że piny będą niszczyć podeszwy "zwykłych" butów. Mogę je jeszcze odesłać.

image.thumb.jpeg.8976aa9f80186fd96f4d6f8b579ea639.jpeg

 

 

image.thumb.jpeg.b31d8469fdd147e6849a8a2dddc292ea.jpeg

 

ALE

nigdy nie miałem SPD. Może warto kupić coś, co będzie hybrydą platforma-spd i da możliwość wejścia w świat butów rowerowych.

Jak się obrócić? Tego jest masa.

Co wyczytalem na forum, to Exustar E-PM811 SPD. Nie ma go za bardzo już w sprzedaży, tutaj na amazonie

https://www.amazon.pl/Exustar-Pm-811-Platforma-Czarny-Pedal/dp/B003161RYS?th=1&psc=1

A tutaj inne Exustar, dostępne w CR:

https://www.centrumrowerowe.pl/oferta/?q=EXUSTAR&sort=11

 

Inne propozycje:

 

Podpowiecie coś? Może jednak coś Exustara? Dzięki!

Odnośnik do komentarza

Mam w mieszczuchu takie PD-EH500. Są w porządku ale generalnie są to zwykłe PD-M520 z przyczepioną platformą z pinami. Kupiłem na OLX za jakieś 120 zł.

PD-A530 też mam. Są trochę gorsze IMO bo platforma węższa i śliska ale mechanizm ten sam.

Piny oczywiście niszczą zwykłe buty. Coś za coś. W PD-EH500 można je wykręcić.

Odnośnik do komentarza

But się nie zawsze wypnie. Jak to w SPD. Wypina się tylko wypadku ruchu piętą na zewnątrz. Jak ktoś chce mieć łatwe wypinanie to trzeba kupić inne bloki, SM-SH56. A czy jest uciążliwe? Po 15 latach użytkowania nie wyobrażam sobie jeździć na rowerze na dłuższe dystanse bez wpinanych butów. W nie wpinanych jeżdżę do sklepu po bułki, do dentysty 2 km i zimą jak jest lód na drodze :)

7HMF0.jpg

Odnośnik do komentarza

Aha, czy pedały PD-EH500 będą pasować pod buty dla MTB? Czyli takie, w których można iść, jeśli trzeba zejść w górach z roweru...

Co to znaczy, żeby mieć bloki SM-SH56? To znaczy, że mechanizm w pedałach pozostaje taki sam, tylko bloki (coś co się przykręca do buta?) ma byc inne?
A istnieją w ogóle buty, które po wkręceniu bloków mogą być użytkowane po prostu do chodzenia (gdy pchamy rower MTB pod stromą górę?)

Odnośnik do komentarza

Pod górę możesz pchać rower w każdych butach mtb spd, co więcej mają one nawet wkręcane z przodu korki, żeby się lepiej "wgryzały" w podłoże. Oprócz tego są też buty rowerowe spd turystyczne - np. takie jak podał Jacek, w tych butach możesz normalnie chodzić bo bloki są lekko schowane w głąb podeszwy. Oprócz tych Shimano mt500 masz jeszcze wiele modeli z Northwave, np. Corsair, Spider Plus 2 i wiele innych. Te turystyczne buty mają często nawet takie zaślepki żeby wkręcić w miejsce bloków jak ich nie używamy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...