Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Siemasz. Polecicie jakiś rower do 4,5k w teren i na ulicę? Najlepiej na powietrznym amorku, rama M. Nie interesują mnie rowery typu Gravel. Liczę na szybkie i rozwinięte wypowiedzi. Dodam, że aktualnie myślę nad Rockrider XC 100 oraz Dartmoor Primal Intro, dlatego też skłaniałbym się na coś tego typu. Pozdro

Odnośnik do komentarza

Nie będzie łatwo - za luźne dane - rozwiń temat:
- rama M - dlaczego? - nie jest to jednoznaczny "rozmiar" - jest "za szeroki" a i dodatkowo dość luźno traktowany przez producentów.
Przykładowo - https://swiatrowerow.com.pl/blog/tabela-rozmiarow-rowerow.html - M dla MTB to 177-187 wzrostu i dwa rozmiary ram w calach ...
-  ile masz wzrostu (w cm), przekrok (w cm), ile ważysz (w kg)? - łatwiej będzie dobrać ramę RÓŻNYCH producentów.
- to że interesuje CIę https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-s-29/_/R-p-304208 to szacun - problem że nie mieścisz się w 4,5 kloca - stąd albo masz tyle kasy i coś CI się "jornęłło" albo szukasz używek - zaznacz to jeśli tak jest - w dobie pandemii nikt Ci nie sprzeda takiego rowera zatyle co chciałbyś ? - dodatkowo rozmiar M to 165-174 - stąd pytanie myślnik wyżej zasadne jest jak najbardziej
https://rowerowy.com/sklep/rowery/enduro-trail/prod/dartmoor-primal-27-21 - dobry fajny i nawet w cenie - pytanie - szukasz z przednim AIR-morem czy fulla? (jak rockrajdera?)
- sportowo czy rekreacyjnie?

Mam nadzieje że było szybko i wytknąłem tylko te najbardziej potrzebne a nie napisane rzeczy.
i siema ...

PS - wskazałbym https://rowery-indiana.pl/rowery-mtb/133,storm-x9-m-29-2020-29-19-czarno-szary - bez wnikania w szczegóły - po prostu za ciut więcej najwięcej dobrego markowego metalu w przyzwoitej cenie (zakładając że masz widły między 4500 a 6000 ...)
PS 2 - tu https://roweroweporady.pl/f/topic/8049-czy-cube-attention-sl-2021-zapewni-mi-najbardziej-rekreacyjną-pozycję-mtb-do-5000-pln/ znalazłem ci "różne takie" - warto czasem pogrzebać - rowerowe maja dużo takich tematów a tylko wpisałem "magiczne słowa" w gugla i tadam masz niemal wszystko - wystarczy chcieć lub zapytać - tutaj masz na talerzu...

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za info,

wzrost 171cm

waga ok. 73kg

Chodziło o tego rockridera, https://www.decathlon.pl/p/rower-gorski-mtb-xc-100-29-deore/_/R-p-330066?mc=8616937

Interesują mnie tylko nowe rowery, raczej rekreacyjnie.

Edit: "szukasz z przednim AIR-morem czy fulla? (jak rockrajdera?)" - dla mnie bez różnicy, nie znam się najzwyczajniej. Słyszałem, że lepiej kupić dobrego sztywniaka niż budżetowego fulla.

Odnośnik do komentarza

Z tymi rowerami z serii XC z Decathlonu jest taki problem, że do rekreacji się one raczej słabo nadają ze względu na bardzo agresywną geometrię. Oczywiście da się, ale czy będzie to przyjemne? Kiedyś też się przymierzałem i odpuściłem. Już po 15 minutach jazdy po sklepie bolały mnie plecy. A nie jestem jakimś początkującym rowerzystą, bo dużo jeżdżę na szosówce. To jest rower raczej do sportu, wyścigów, a nie do rekreacji. Co z tego, że bije konkurencję osprzętem jak jazda na nim może być męką. Najlepiej przymierz się do niego i wtedy zdecyduj. Z tego co wiem można któregoś z tych XC pożyczyć na 2 dni i to by było najlepsze. Do rekreacji świetne są Cube, super wygodne.

Odnośnik do komentarza

ten cube attention chyba lepszy od wersji SL, bo ma przerzutki z przodu, a nie tylko jedna zębatka (nowa covidowa moda a cena zaporowa)
pytanie, czy one mają sztywne osie ?

Attention wydaje się chyba też spoko alternatywą w stosunku do Indiany X7, trochę gorszy amor, hamulce ale gwarancja/problemy techniczne na plus i ma wewnętrzne prowadzenie linek z tego co widzę no i sama firma nie ma się czego wstydzić 

szkoda że ich nigdzie praktycznie nie ma ?

Odnośnik do komentarza

Cube Attention i Attention SL nie ma sztywnych osi. Jest bardzo wygodny, taki na pograniczu trekkinga i MTB. Poza tym Cube robi solidne rowery, raczej mało awaryjne. Tak jak pisał Jacek do rekreacji nie ma lepszych. Z tym, że też raczej byłbym za Attention, ze względu na układ 2x10, zamiast 1x12 jak w SL.

Odnośnik do komentarza

Są to rekreacyjne rowery bez sztywnych osi i bez poszerzanej główki rury sterowej. Akceptują nawet napędy 3x10. Mój kolega ma takiego Attention SL w którym ma napęd Deore 3x10 i po wymianie kół i hamulców na lepsze, jest to świetny rower do wszystkiego. Jeździ nim zarówno sakwowo-turystycznie jak i po trasach mtb.

Rowery serii Indiana Storm X7 i wyżej znacząco przewyższają te Cube Attention. Nie przeceniałbym serwisu rowerów firmy Cube jakim jest firma Ski Team.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chodzi o Indianę - nie podoba mi się, więc raczej będzie to mój ostatni wybór.

Co do Cube... Poradzi sobie w jakimś terenie (na zjazdach, małych trasach leśnych itp.) oraz na max. 20km trasach szosowych? Duża różnica wysokości jeśli chodzi o koła 27,5 vs 29?

A może jednak Trek X-Caliber 7? Jak się ma do tego Cube?

Odnośnik do komentarza

X caliber 7 od Treka by był spoko, jak by kosztował tyle co Attention czyli 4 koła a nie 4,5, a nie czekaj, powinien kosztować jeszcze mniej bo ten przeceniony szrot ma z przodu tylko jedną zębatkę, sory ale 4,5 koła za to i w dodatku dalej na najtańszych hamulcach i dalej bez sztywnych osi to śmiech na sali
"fajnie" wygląda i to tyle z jego zalet za tą cenę

na dniach zadzwonię do media i zapytam czy można gdzieś zamówić/obadać tą Indiane x7, pode mnie (105 kg i 184cm) to raczej koła 29 i rama L, ogółem Trek czy ten Attention mi się dużo bardziej podobają wizualnie, ale jak mam przepłacać za gorszy amor, gorsze hamulce, brak osi a w przypadku Caliber x7 dodatkowo bieda napęd to chyba rzeczywiście nie ma nic innego sensownego w przedziale 4 tysi 

Odnośnik do komentarza

To, że Caliber ma 1 tarczę z przodu nie oznacza, że to zły napęd. Przecież taki jest teraz trend i wysokie i drogie modele MTB właściwie już nie mają przednich przerzutek. Deorka 1x10 to spoko napęd jeśli chodzi o działanie, tylko zakres przełożeń jest trochę ograniczony. Zawsze z którejś strony może braknąć właściwego przełożenia. W zamian dostajemy większą prostotę. Miałem okazję jechać zarówno na Calibrze jak i Attention i Caliber wydał mi się bardziej zwrotny i lepsze na mnie zrobił wrażenie z jazdy niż Cube. Attention za to jest bardzo wygodny, dobry na długie dystanse. Caliber też ma raczej rekreacyjną geometrię, ale nie tak jak Cube. Trek to również świetna obsługa gwarancyjna, w Cube to dużo gorzej wygląda. Poza tym to czy rower się podoba czy nie również ma duże znaczenie. Mnie też te Indiany jakoś nie porywają, choć na papierze wypadają lepiej.

Odnośnik do komentarza

a wiesz czemu "moda" ? bo sobie tak wymyślili bo brakuje osprzętu bo korona i te sprawy, szkoda tylko że z brakiem akcesoriów które były standardem w tej cenie jeszcze nie tak dawno, cena została ta sama a nawet wzrosła xD ja podziękuję za taki deal i wciskanie uszczuplonego sprzętu przy zaporowej cenie

co do wyglądu indiany to ponoć w realu prezentuje się lepiej niż na tych fotkach, bo nawet w necie ciężko ją znaleźć na normalnych zdjęciach

PS: ten Trek nie daje nic więcej względem Attention, a nie ma przerzutki i cena + 500zł ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...