Skocz do zawartości

Przednia lampa. Co wybrać.


Rekomendowane odpowiedzi

Tak przy okazji chciałem ostrzec przed mocowaniem, w bardzo fajnych lampkach Infini Lava. Lampki sa bardzo ładnie wykonane, i nieźle świecą jak na miasto ale ich gumowy uchwyt jest uchwytem typu jedna czwarta obrotu. Nie nadają się przez to do jazdy off-roadem. Syn trenując wczoraj właśnie zgubił taką lampkę jadąc po wertepach. Musiała się przekręcić pod wpływem wibracji i wypaść.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=18097tutaj znakazlem kontakt i kupiłem bardzo super latareczki które mi poprawił DNF(Bydgoszcz) z tego forum i dorobił ładowarkę ktora laduje naprawdę szybko.Latareczki nie byly tanie ale warte swojej ceny.W max mocy świecą lepiej niz swiatla niejednej osobówki.do tego dokupilem dodatkowe aku i wystarcza na min 4 h.piererwsza to convoys2+ z kolimatorem20x60 a druga to s6 bez kolimatora obie zmodowane.rewelacjai polecam na najciemniejsze lasy ale do zjazdow po nieznanym terenie dodałbym cos na kask np drugą s6.
Odnośnik do komentarza

W drugim rowerze mam lampę SolarStorm X2,poprawioną termicznie,zamiast reflektorów założone kolimatory.Świeci to super,ale szukałem czegoś do roweru pod dynamo i wybrałem Axa Echo 30 Steady.Jedna dioda led Osram Oslon,goldcap 1F i na powroty do domu późnym wieczorem wystarczy.

Ja posiadam i jestem zadowolony z lamy SolarStorm X3. Fajnie w nocy po lesie się jeździ przy średnich i długich. Polecam

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Dokładnie ten, kupiłem z dokładnie tego sklepu. Nie jest wcale taki niezgrabny. Convoy to jeśli się nie mylę latarka. Pomysł latarki na rowerze mi nie odpowiada. Na szosę alternatywnie zgrabne produkty firmy Knogg ale dużo droższe tudzież coś małego typu wspomniane przeze mnie lampki np. firmy Infini (też mam te Lava, ładne ale raczej tylko do miasta). Chińczyk ma tę zaletę że daje światło podobne do motocyklowego i ma bardzo prosty i wygodny montaż ale dużo waży. Te małe lamki to raczej bździdełka ostrzegawcze. Niektórzy mają też czołówkę na kasku. Przydaje się na zjazdach po ciemku na serpentynach. Raz stosowałem ale nie jest to za wygodne rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza

Convoy to jeśli się nie mylę latarka. Pomysł latarki na rowerze mi nie odpowiada. 

 

Ja mam Convoya S2+ z modyfikacjami Pana Dariusza70 z forum swiatelka.pl i jak najbardziej mogę polecić tą lampkę/latarkę. Owszem, jest to latarka, ale dzięki modyfikacjom staje się szanowaną lampką. Co prawda zapłaciłem więcej niż 100zł, lecz wybrałem nieco lepszą opcję. Lampka ma bardzo fajne kształty, jest mała i poręczna, a świeci bardzo dobrze. Jeśli masz pytania to zapraszam na wiadomość prywatną. :) 

e2YKKoa.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 6 lat później...

Sorki, że odgrzewam stary wątek, ale mam pytanie: czy ktoś z Forumowiczów używał do nocnej jazdy rowerem lampki czołowej, nie tylko jako światełko pozycyjne, ale do oświetlania trasy w ciemnym terenie? Jeżeli macie takie doświadczenia, proszę o poradę, czy tego typu rozwiązanie ma sens? Mam porządną lampę przednią, ale myślę o czołówce, jako zapasowe rozwiązanie i też do używania poza rowerem. Czołówka i rower - ma to sens?  

Odnośnik do komentarza

Ja mam takie doświadczenia, ale z tej drugiej strony jadącego z naprzeciwka, niestety. Przepraszam za dosadną wypowiedź, ale nagminnie "zderzam się" z oświetleniem "tych idiotów" ze zwykłymi latarkami silnej mocy, zamiast stosowania prawdziwych lamp /reflektorków rowerowych, które podobnie jak samochodowe światła mijania, odcinają górną granicę światła i są bezpieczne. A teraz dodajcie sobie, jakie jest wrażenie wieczorem, gdy na wąskiej leśnej ścieżce taki idiota do kwadratu założy sobie jeszcze silną czołówkę i macha nią aż po konary drzew, i świeci Ci prosto w oczy!!!

Odnośnik do komentarza

Nie ma dobrze ustawionej czołówki, zwykłą latarkę też nie można optymalnie ustawić bo albo będzie oświetlała tylko 10m, albo będzie oślepiała.  Dobrze to można ustawić tylko reflektorek rowerowy. 

31 minut temu, APZ napisał(a):

....
Tak stanowczo napisałeś, że już się boję nawet myśleć o tej czołówce. 😉

I to jest prawidłowy tok myślenia👍😉.  Ja tak samo "myślę" i czołówkę zabieram do sakwy gdy trzeba działać na biwaku, albo czyścić przerzutkę z wkręconych patyków😡.

Odnośnik do komentarza

Też muszę porozkminiać temat bo moje lampki w kółko albo mi młody zabiera albo ledwo żyją. Mamy jakąś czołówkę do biegania na 3 małe paluszki ale światło z niej słabawe. Nazwy nie pamiętam, taka jakaś popularna wśród biegaczy i turystów.

Podoba mi się lampka Speca Flux 850 i 1250. Podoba mi się to że jest na diody Cree a obudowa jest z aluminium. Ale mam chorą cenę. Najtaniej Flux 850 znalazłem za 80 Euro. 350 zł za lampkę to ja płacić nie zamierzam. Więc muszę znaleźć zbliżony produkt na Ali Express, Żadne latarki mnie nie interesują. Chcę lampkę w poprzek kierownicy i którą ewentualnie można użyć jako czołówkę. Na pewno na diody Cree. I raczej na akumulator. 

Odnośnik do komentarza

Reflektorek ideał, efekt jak samochodowy..

spacer.png

..ale cena też jak za samochodowy, trudno aby stał się powszechny, poza tym, mam też podejrzenia, że zdjęcie jednak "podrasowane".    Ale za kilkadziesiąt zł można nabyć np. taki:

spacer.png

Ten jest zasilany zewnętrznie, mam taki podobny w elektryku. Są też z własnym akumulatorem /bateriami. Można też dosłownie za kilkanaście zł, w naszych sklepach i na Ali...

spacer.png

Wszystkie działają podobnie i ładnie "odcinają górę".  Mam i taki, mała moc, ładowany akumulator, 4h pracy (w droższych wersjach pojemniejszy aku i kilkanaście godzin pracy):

IMG_20231208_093217.jpg

Mała moc, od razu słyszę: eee... tam☹️.  A w rzeczywistości sprawdza się dobrze: 3 tryby świecenia, wystarczające światło ostrzegawcze /pozycyjne na ścieżki rowerowe i ulicę, podczas prawdziwej ciemności oświetla wystarczająco dobrze, nawet do tego stopnia dobrze, że w lesie redukuję do 1/2mocy, bo oczy przyzwyczajają się do ciemności i przy małym kontraście widać dobrze ścieżkę i otoczenie które nie jest bezpośrednio oświetlone.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...