Skocz do zawartości

Specialized Chisel- fajne promo :-)


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam dokładnie jak to działa ale mój kumpel, który pracuje w salonie samochodowym w Szczecinie mówił mi, że Niemcy tak robią bo mają niższy VAT u siebie. Zresztą jak kupowałem samochód w Niemczech i jak zaczynałem mówić po angielsku to od razu pytali się czy na eksport

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim, jutro lub pojutrze przyjdzie mój Chisel. Czy ja jako średnio ogarnięty umysłowo dam radę sprawnie go zmontować do jazdy ? Potrzebuję jakieś specjalne dziwne narzędzia ? 

Nie interesują mnie kwestie gwarancyjne itp, muszę szybko pojeździć bo już dwa tygodnie bez roweru jestem i mnie swędzi. A boję się, że jak dam na serwis to mi go przetrzymają na długo... 

Odnośnik do komentarza

Dobrze chociaż kupić podstawowy klucz dynamometryczny do mostka. Choćby taki:
Klucz dynamometryczny TOPEAK Nano Torqbox - CentrumRowerowe.pl

Docelowo to jest parę innych rzeczy. Zrobię kiedyś może wątek. Są zajebiste imbusy serwisowe z Ali Express za grosze i parę innych rzeczy.
 

W przyszłości sugeruję kupić śrubki torx z Ali i wymienić w mostku, podsiodłówce i koszyczkach. Niestety śruby imbusowe niskiej jakości szybko się wyrabiają. Z torx rzadko to się zdarza.

 

Odnośnik do komentarza

A poza tym najlepsze koszyczki do bidonów to Spec ZeeCage II
Najlepsze bidony Camelbak Podium Chill albo Spec Purist Watergate
Podsiodłowkę jakąś trzeba mieć. Moje ulubione Speca wycofali ze sprzedaży więc nie wiem co tu kupić.
Multitool ze skuwaczem trzeba mieć.
Zapasowy hak przerzutki
Zapasową spinkę do łańcucha
Zapasową dętkę TPU
Pompkę z sensem do rowerów MTB czyli dającą dużą pojemność
Jakieś światełko ostrzegawcze na przód i tył jak ktoś po ciemku jeździ.
Na to jest promocja, ale to tylko do miasta jeśli na przód, na tył na każde warunki:
Lampka przednia/tylna dwa w jednym Stix Switch (specialized.com)

Odnośnik do komentarza

Jeszcze mam jedno pytanie. Czy ten hiszpański Dascher przechodzi potem w jakiegoś naszego kuriera ? Bo nie będzie mnie do 13 w domu i jeśli przechodzi w jakąś naszą firmę to odbiorę sobie na mieście bo mam telefony do wszystkich kurierów. 

Odnośnik do komentarza

W domu/garażu warto mieć stacjonarną pompkę a dodatkowo małą, awaryjną do wożenia ze sobą. Generalnie w internetach polecane są Lezyne Pocket Drive HV (HV czyli High Volume, wersja HP czyli High Pressure jest do rowerów szosowych) ze względu na ich kompaktowe rozmiary. Jednak jak masz mleko i wkręcane zawory to pompki z wkręcanymi wężykami trzeba delikatnie wykręcać bo możesz też wykręcić zawór. Ja wożę jakąś tanią pompkę Radvik, raz musiałem użyć w terenie i też dała radę ale ostatnio widziałem w sklepie pompkę Blackburn Central Airstik SL HP i gdyby nie to, że występuje tylko w wersji HP, czyli High Pressure, to na pewno bym ją kupił bo jest bez wężyka, tylko na prestę i jest naprawdę mikroskopijna - jak ktoś jeździ szosą to jest idealna do kieszonki koszulki.

Klucz dynamometryczny też warto mieć, ja za około sto parę zł kupiłem już taki "normalny" klucz dynamometryczny 1/4" 2-24Nm w ładnym, plastikowym etui.

Koszyczki na bidon do mtb muszą generalnie być dość sztywne, nawet kosztem rysowania bidonów bo jak masz zbyt elastyczne to pogubisz bidony w terenie. Mocno polecane w internetach są koszyczki Elite. Bidony zresztą też. Generalnie z tego co się czyta to środowisko rowerowe dzieli się na wyznawców bidonów Camelback Podium (sam mam 3 szt.) i Elite Fly, które ze względu na to, że się łatwo rysują są też produkowane w wersji już porysowanej, czyli Elite Fly TEX. No i jak na mtb to dobrze jest kupić bidony z zatyczkami ustnika - w Camelback Podium nazywa to się Camelback Podium Dirt a w Elite nazywa się po prostu Elite Fly MTB.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, dfq napisał(a):

Rower z Dachsera przychodzi na palecie więc nie wiem czy sobie odbierzesz gdzieś na mieście 🤣

Do mnie przyszedł bez palety. Po prostu karton.

  

37 minut temu, sweetdream71 napisał(a):

Jakie pedały platformowe polecacie dokupić dla początkującego do tego roweru (nie za milony monet)

Ja mam te - ThinkRider Płaskie pedały rowerowe MTB Road 3 uszczelnione łożyska Pedały rowerowe Pedały górskie Szeroka platforma Akcesoria Bicicleta - AliExpress

Ludzie też chwalą MZYRH mz926.

Odnośnik do komentarza

Te Kellys Flat 30 są plastikowe z plastikowymi pinami, mam takiego typu pedały w fitnessie, Cube RFR Flat HQP Race i do miasta, na dojazdy do pracy, itp. są o.k. ale do mtb wolałbym coś z metalowymi pinami. Ja w mtb mam aluminiowe, też Cube RFR Flat Race ale one maja trochę za płaskie/szerokie piny i zimą, w śniegu i mrozie jak podeszwa jest trochę zmarźnięta i sztywniejsza to kiepsko trzymaja i się trochę ślizgają. Lepsze są takie cieńsze piny jak w tych Bontragerach powyżej. Jak nie chcesz pedałów za miliony monet to poszukaj na Allegro kompozytowych, jakichś Wheel Up-ów, Rockbrosów albo podrób Stampów. Z aluminiowych możesz zobaczyć Dartmoor Stream albo jakieś Rockbroosy w stylu tych (osobiście lubię ten kształt, właśnie kształt Crankbrothers Stamp 1): ROCKBROS Pedały Rowerowe Pedały z Aluminium Platformowe 9/16'' Czarny - K203-BK - 12396885920 - Allegro.pl

Edit. Te pedały linkowane powyżej na Aliexpress i MZYRH mz926 to podróby Wheel Up-ów, co nie znaczy, że są gorsze ale na pewno tańsze

Odnośnik do komentarza

Paczka przyjechała do mnie na palecie ale paletę zostawiłem kurierowi 😉

Bardzo fajna firma można się elastycznie z transportem dogadać. Przesyłka jest bez wniesienia ale jestem połamany i kurier mi wniósł do windy.

Ja pedały zamówiłem sobie ze strony spec, mam do ich przedstawiciela 200 m więc przesyłka była za darmo:

https://www.specialized.com/pl/pl/supacaz-smash-pedal--thermopoly/p/217064?color=350276-217064&searchText=09122-3000

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...