Skocz do zawartości

Piekło zamarzło. Zwycięzca Gravelowych Mistrzostw Świata jechał na Silexie!


sl66

Rekomendowane odpowiedzi

Ja do mojego "gravela" znalazłem na OLX fajne kółka za 350 zł, Fulcrum Racing Quattro LG. Dziś powinny przyjść. Na razie kosztował mnie jakieś 2500 zł. Teraz przez jesień/zimę jeszcze coś tam w nim poprawię. Kolega wrócił z wyjazdu rowerowego na Bałkany. Mieszkanie 5 Euro, super żarcie typu jagnięcina z grilla 5 euro. Więc chodzi mi po głowie żeby z nim tam gravelem pojechać w przyszłym roku. Fotka na zachętę. Jezioro Ochrydzkie na granicy Albanii i Macedonii.

Brak opisu.

Odnośnik do komentarza

Taka jest tendencja zrobienia roweru rzeczywiście terenowego. Ja twierdzę że rowery obecnie nazywane gravelami, ze sztywnym widelcem, praktycznie wyginą jak obniżą się ceny amorów i rowerów i zostaną tylko na najniższej półce cenowej. Ich miejsce zastąpią szosy endurance typu road plus, bo ci co jeżdżą głównie po asfalcie, szutrach i po mieście, rzadko kiedy potrzebują oponę szerszą niż 32-35 mm.

Tak samo było 30 lat temu w MTB, jak wchodziły amory a potem tarcze. Rowery bez amora wyginęły jeśli chodzi o MTB. A takie bez tarcz można kupić tylko w klasie totalnie budżetowo-marketowej.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, jajacek napisał(a):

Ja do mojego "gravela" znalazłem na OLX fajne kółka za 350 zł, Fulcrum Racing Quattro LG.

Jak będę szukał coś do upgradowania moich rowerów to się zgłoszę bo ja jakoś nie mogę wynaleźć takuch perełek ?

Godzinę temu, zlatan55 napisał(a):

Czyżby ten Silex to oznaka zMTBowacenia graveli?

Z tego co pamiętam to chyba już ideą pierwszego Silexa było, że rama miała geny mtb

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.10.2023 o 15:27, jajacek napisał(a):

ci co jeżdżą głównie po asfalcie, szutrach i po mieście, rzadko kiedy potrzebują oponę szerszą niż 32-35 mm.

Nie wiem jak dla Ciebie Jacek, ale dla mnie jazda po szutrze na oponie 32-35mm nabitej na szosowo to istna mordęga. Dla mnie komfort zaczyna się dopiero od 40mm i to na niskim ciśnieniu ? 

Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...