Skocz do zawartości

Wymiana opon w Rockrider 520 na bardziej szosowe


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 18.09.2023 o 13:42, davealmine napisał(a):

chodzi mi o taka jaka jest w roweracg crossowych czyli węzsza z gładszym bieżnikiem, szybsza

Jak Ci już pisano wyżej, węższa nie znaczy szybsza. Poczytaj trochę o mieszankach gumy, o wpływie ciężaru opon, bieżnika, o oporach toczenia a nie od razu wyskakujesz z tekstem, że:

3 godziny temu, davealmine napisał(a):

chyba nikt się nie zna no oponach

Na początek proponuję przeanalizowanie strony https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews i porównanie oporów jakie stawiają opony mtb z czołówki zestawienia z oponami trekkingowymi z dalszych miejsc

Odnośnik do komentarza
W dniu 20.09.2023 o 23:00, Greg29 napisał(a):

Jak Ci już pisano wyżej, węższa nie znaczy szybsza. Poczytaj trochę o mieszankach gumy, o wpływie ciężaru opon, bieżnika, o oporach toczenia a nie od razu wyskakujesz z tekstem, że:

Na początek proponuję przeanalizowanie strony https://www.bicyclerollingresistance.com/mtb-reviews i porównanie oporów jakie stawiają opony mtb z czołówki zestawienia z oponami trekkingowymi z dalszych miejsc

jakbym chciał się szkolić z typów opon, oporów toczenia i bieżników to nie pytałbym na forum...średnio mnie to interesuje dlatego zadałem pytanie do osób które się znają i mogą coś polecić.

Odnośnik do komentarza

To zmieniaj na węższe jak chcesz dalej żyć w przeświadczeniu, że węższe to szybsze. Pytasz się, ludzie Ci udzielają odpowiedzi ale Ty oczywiście masz założoną tezę i jak dostajesz odpowiedzi z nią niezgodne to wyskakujesz z tekstami, że się nie znamy albo, że nie masz zamiaru się szkolić i nas obrażasz. Zakładaj se te węższe, najlepiej Kenda za 40 zł i się nas nie pytaj bo tylko tracisz nasz czas

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Greg29 napisał(a):

To zmieniaj na węższe jak chcesz dalej żyć w przeświadczeniu, że węższe to szybsze. Pytasz się, ludzie Ci udzielają odpowiedzi ale Ty oczywiście masz założoną tezę i jak dostajesz odpowiedzi z nią niezgodne to wyskakujesz z tekstami, że się nie znamy albo, że nie masz zamiaru się szkolić i nas obrażasz. Zakładaj se te węższe, najlepiej Kenda za 40 zł i się nas nie pytaj bo tylko tracisz nasz czas

nie mam założonej tezy. po pierwsze to zapytałem czy w tym rowerze mogę założyć inny rozmiar opony bo "specjalista" w decathlonie nie miał pojęcia, a po drugie zapytałem jaką proponujecie oponę na asfalt

Odnośnik do komentarza

Założyć możesz nawet szosowe slicki 25c jak się uprzesz jeśli tylko średnica jest taka sama - widziałem już zdjęcia takich potworków. Dostałeś powyżej propozycję Continental Race King i Continental Terra Hardpack możesz też popatrzeć na Continental Double Fighter III. Węższej niż 29x2,0" do mtb nie ma sensu bo nic nie zyskasz - wystarczy semislick z wyższym ciśnieniem

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...