Skocz do zawartości

Aero na gravelu


Rekomendowane odpowiedzi

Niby nazywa się to jako XCM ale tam specjalnie dużo elementów z XC nie ma. Szemud w pomerani był zdecydowanie pod HT, ponoć w cyklu 10 wyścigów są 3 które zdecydowanie szybciej się przejedzie na fullu ze względu na wymagająco technicznie trasę, reszta to takie maratony mtb, trochę jakby się puściło po kampinosie tylko podjazdy 10x dłuższe. W klasycznym XCO przed zawodami obowiązkowo objeżdża się trasę, sprawdza się dropy i linie przejazdów aby się nie uszkodzić na zawodach, tutaj masz jako taką technikę to ciśniesz wszystko linią A i nawet nie patrzysz na linię B pomimo braku objazdu trasy. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, jajacek napisał(a):

A trasy są tam wymagające fulla?

życzę tej Pani jak najlepiej ...ale boje sie ze troche ciężko spiąć budżet by mieć Scotta Sparka 900 World Cup AXS i jednocześnie hardtaila. Co prawda widzę jakieś oszczędności tu, bo zamiast karbonu wleciały aluminiowe obręcze DT Swiss, ale całe szczęście na topowych oponach Pirelli. No i złoty a skromny blat od (chyba) absolute black dopełnia dobry look.

Hardtail musiałby ważyć chyba 9kg by był sensowną alternatywą ? 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Veriv napisał(a):

życzę tej Pani jak najlepiej ...ale boje sie ze troche ciężko spiąć budżet by mieć Scotta Sparka 900 World Cup AXS i jednocześnie hardtaila. Co prawda widzę jakieś oszczędności tu, bo zamiast karbonu wleciały aluminiowe obręcze DT Swiss, ale całe szczęście na topowych oponach Pirelli. No i złoty a skromny blat od (chyba) absolute black dopełnia dobry look.

Hardtail musiałby ważyć chyba poniżej 9kg by był sensowną alternatywą ? 

skąd wiesz jakie tam koła są? 

Odnośnik do komentarza

ja tu tylko Panią wrzuciłem jako przykład aero montażu plakietki z numerem, ale teraz jak sprawdziłem wyniki to montaż plakietki przyniósł efekt bo Pani była pierwsza wśród kobiet na 170 uczestniczek. Ale rzeczywiście, jeśli chodzi o sprzęt to z roku na rok są coraz droższe rowery na startach. Pamiętam jak 3 lata temu zaliczałem moje pierwsze pudło na XC 100, w tamtym czasie na rower + lekkie modyfikacje wydałem 1,5 wypłaty a Pan spiker skomentował to słowami "widzą Państwo, na tanich budżetowych rowerach też można robić wyniki!" To był ten moment, kiedy człowiek nie wie czy to był właśnie komplement czy jednak Cię obrażają. Teraz jeżdżę na rowerze który mnie kosztował koło 11k i dalej na starcie mam jeden z biedniejszych rowerów ? 

Odnośnik do komentarza

Macie rację że to może być karbonowy dt swiss. Przyjrzałem się od razu, bo ten rower mi się bardzo spodobał, ale przez myśl mi przeszło że to może jakiś zapasowy zestaw kół więc pewnie alu.

Bardzo dobrze ze ludzie mogą sobie pozwolić na coraz lepsze rowery. Na dobrym rowerze fajniej się jezdzi i motywacja lepsza. 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...