Skocz do zawartości

jajacek

Użytkownicy
  • Postów

    14 423
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jajacek

  1. Test błotników MTB: The best MTB mudguard of 2024 – 8 mudguards in comparison | ENDURO Mountainbike Magazine The Good, The Bad, and The Ugly: What Fenders Pinkbike's Editors Actually Use - Pinkbike 7 MTB Front Fenders Tested for Fall, From Minimal to Full-on - Singletracks Mountain Bike News A jak chyba sobie kupię pasujące mi z niebieskim takie: Przedni Błotnik Rowerowy RACEFENDER Pixel Front Blue ZIP # MTB Enduro DH - 5903317218111 - 15382580106 - Allegro Błotnik tylny RACE FENDER Pixel Rear - Blue - 5903317218173 - 17373771542 - Allegro
  2. Pełny błotnik z drutami w terenie jest zagrożeniem. Byłem świadkiem kilku wypadków z tym związanych. Patyk wchodzi pomiędzy druty błotnika i szprychy i lecisz na pysk. A przy okazji łamiesz szprychy a bywa że i przerzutka się uszkadza. Dwóch kolegów miało ze mną takie przypadki w środku Puszczy Kampinoskiej i dawało 10 czy 20 km z buta do cywilizacji. Dlatego mam błotniki typu Ass Saver. To nie jest pełna ochrona ale jest bezpieczniej. Jak jest bagażnik to wystarczy po nim założyć trochę poliuretanu i przymocować trytytkami. BŁOTNIK ROWEROWY FLASH MTB PRZEDNI ROCKRIDER | Decathlon Można też takie z niebieskim pod kolor poszukać: Błotnik Tył RaceFender Pixel Enduro Pixel Blue – 252456489 - ERLI.pl
  3. Dlonie naturalnie szerzej mi sie ukladaja, na koncach kierownicy.
  4. Zawsze miałem kierę do 680 do 720. 740 przyciąłem do 720. Ale nie wiem czy to jednak nie był błąd. Sugeruję pojeździć z pół roku i wtedy zdecydować.
  5. Torpado Storm to jest to samo z grubsza co dawniej Indiana Storm. Możesz przeszukać wątki tu na forum. Niedawno widziałem go w promo poniżej 3k. Ma 2-3 klasy lepszy amortyzator niż Rockrider ale gorszą, cięższą ramę. Ma też lepsze hamulce. W sklepach stacjonarnych można podobno wytargować kilkaset zł taniej z kierownikiem. A czy pojedzie się 25 km/h? Owszem. Ale napęd 1x nie każdemu pasuje. Ja po roku zabawy z nim wrócę do 2x. Kiedyś się na 2x ścigałem i szło wyciągnąć ok. 40 km/h na prostych na przełożeniu 38x11.
  6. 99% rowerów aluminiowych to "chińszczyzna" i nie ma między ramami większych różnic ani żadnej wartości dodanej. Porównujesz więc tylko osprzęt i warunki gwarancyjne. Decathlon ma bardzo dobrą obsługę gwarancyjną. GT nie wiem. Firma znana od lat na rynku, u nas niszowa, ale co wiadomo o obsłudze gwarancyjnej nie wiem. Teoretycznie rower z hamulcami tarczowymi powinien mieć sztywne osie. Bo jak nie ma to pojawiają się problemy z hamulcami i kołami.
  7. Ja do takich celów używam roweru MTB. Generalnie większość z tego co wymieniłeś to z mojego punktu widzenia śmieci. Ale punkt widzenia zależy od punktu siedzenia 🙂 Jedyne tanie, przyzwoite rowery MTB to Rockrider 540 EXPL z Decathlonu i Torpado Storm X7 i X8 z Media Expert. Rower do jazdy terenowej MUSI mieć DZIAŁAJĄCY amortyzator. Czyli taki w którym można regulować jak się ugina pod swoją wagę. Amortyzatory Suntour bez Air w nazwie to śmieci. Atrapy amortyzatora. No i dobrze żeby miał porządne hamulce. Większość tych tanich nie ma. Ma atrapy.
  8. Nie znosiłem tych Saguaro. Wolne i głośne. Ale może teraz mają inny bieżnik. Ja tylko Fast Trak i Conti Race King Hamulce Shimano od MT500 w górę hamują świetnie. Pod warunkiem że tarcze również z sensem. Wszystko firmy Prowheel to śmieć. Aluminiowe ramy Krossa są beznadziejne.
  9. To jest bardzo lekka rama ze sztywną osia. Jej wagą jest jej wielką zaletą. Do rekreacji ma wadę w postaci pogrubionej sztycy podsiodłowej. Która zmniejsza komfort pleców. Amor to wynalazek Gianta. Nędza. Ale do rekreacji się nada. Wartość odsprzedażna 300-500. Jak ktoś chce rower do regularnej, intensywnej jazdy terenowej jazdy to powinno się go wymienić na RockShoxa, Foxa lub Manitou. Napęd dobry. Hamulce hamują znakomicie. Koła kiepskie ale do rekreacji wystarczą. Opony ok.
  10. Miałem przez wiele lat rowery crossowe na których przejeździłem dziesiątki tysięcy km. Sprzedałem i mieć nie będę. Rower crossowy to jest generalnie rower do jazdy po nawierzchniach utwardzonych. Jak ma napęd 2x lub 3x to lepiej się nadaje do szybkiej jazdy niż MTB z napędem 1x. I taki napęd jest tańszy w eksploatacji niż 1x. Przy jeździe rekreacyjnej jest to bez większego znaczenia. Natomiast generalnie MTB robi wszystko to co crossowy i jeszcze daje możliwość komfortowej jazdy terenowej. Natomiast w crosssowych zwykle są miejsca do montażu bagażnika i błotników. W MTB nie zawsze.
  11. Na jak się uparłeś na XL i twierdzisz że nie możesz jeździć na L bo żona jeździ na M (co kompletnie nie ma nic do rzeczy) to ja Cię na siłę od tego pomysłu nie będzie odwodził 🙂 Napisałem wyraźnie. Że w XL dostaniesz rower wyższy i dłuższy. Tu jest geo ze strony Decathlonu: W Cube L miałeś reach 425 i stack 627 W Rockrider XL masz 470 i 658. Czyli rower 4,5 cm dłuższy. Więc będziesz musiał skrócić mostek 4 żeby wyjść na zbliżoną pozycję. Co może nie być możliwe. Mostek ma 60 mm w standardzie. Rower z ekstremalnie krótkim mostkiem będzie bardzo nerwowy i może się kiepsko podjeżdżać pod strome podjazdy. W Rockrider L masz 450 i 630. Tu trzeba skrócić mostek 2-3 cm żeby wyjść na podobną pozycję. Większy rower będzie cięższy i mniej zwrotny. Wzrost i zasięg rąk masz na granicy L i XL ze wskazaniem na XL przy normalnej, stosunkowo sportowej pozycji. Chyba że ktoś chce mieć pozycję ekstremalnie wyprostowaną to wtedy należy dokonać modyfikacji. Maksymalna bezpieczna rekomendowana ilość podkładek pod mostkiem to 30 mm. A 40 mm to totalny maks.
  12. Jak masz zasięg +8 do wzrostu to można XL spróbować.
  13. No na ścianie od czubka palców do końca palców drugiej ręki. Po co stać tyłem to nie wiem. Jakieś głupie pomysły 🙂 Tu masz porównanie paru rowerów. Miałeś Cube Reaction. W jakim rozmiarze? Co było z nim nie tak? Kojarzę że kręgosłup Ci się nie uginał do tej pozycji, która była dość rekreacyjna IMO. Mój syn, który ma 183 wzrostu i przekrok 91 współdzieli ze mną Speca Epica w rozmiarze L z tej tabelki i na nic nie narzeka. Natomiast jak chcesz mieć maksymalnie rekreacyjną pozycję to potrzebujesz rower wysoki i krótki. XL da Ci rower wysoki. Ale nie krótki. Trzeba będzie zapewne maksymalnie skrócić mostek żeby było rekreacyjnie. L da krótszy ale trzeba będzie być może zmienić mostek na taki ze wzniosem żeby dać maksymalnie wyprostowaną pozycję.
  14. Wszystko zależy jakie są oczekiwania. Zarówno grupa GRX 400 jak i te koła są totalnie przeciętne. Więc jest to setup budżetowy. Co nie znaczy że zły. Nie ma w nim żadnego problemu. Sam mam podobny. Tiagrę 4700. Może koła mam deczko lepsze. Jakby co mam na zbyciu taką kierę: Kierownica Hover Alloy - wznios 15 mm plus Flare 42 na górze, 44 na dole No i kilka normalnych kier Speca się u nas wala. 42 i 44. Siodełko to rzecz indywidualna. Mam może jeszcze prawie nowe Specialized Bridge Comp na zbyciu. Jednak mi nie podeszło. Niektórzy twierdzą że super wygodne.
  15. Oczywiście. Dużo ludzi nie chce jeździć w mocno ugiętej, sportowej pozycji bo ich bolą kręgosłupy. Czy to piersiowe czy to lędźwiowe. I nie jest to dla nich komfortowe. To samo dotyczy rowerów szosowych. Wciska się klientom szosy race a potem nie są w stanie na nich jeździć i się zaczyna jakieś druciarstwo. Podczas gdy większość powinna mieć szosy endurance. Tak naprawdę sklepy i producenci powinni być zobowiązani do informowania jaki rower ma charakter. Czy sportowy, czy rekreacyjny.
  16. W szosie endurance testuję ostatnio - 8 cm. Została mi już tylko jedna podkładka 1 cm. Ja się wezmę za ćwiczenia to może i ją wyjmę 🙂 W MTB mam - 4 cm. I zostało 2 cm podkładek. W gravelu-bułkowiezie do jazdy po mieście mam -2 cm i raser bar.
  17. @APZ No i sam doszedłeś do wniosku że to niebezpieczne rozwiązanie. Natomiast wielu sobie z tego nie zdaje sprawę to raz. A dwa że nie wiedzą że można kupić kierownicę typu raiser bar.
  18. Kupa ludzi tak jeździ. Ale powstaje kwestia bezpieczeństwa. Raz że te mostki potrafią być niebyt wysokiej jakości i się rozkręcać co może spowodować wypadek. A dwa że widywałem ludzi, który podnosili go tak że był niemal pionowo. Co powoduje brak prawidłowej kontroli nad rowerem i znowu możliwość wypadku. W życiu bym tak nie zamontował jak poniżej. I mam wątpliwość czy takie mostki powinny być w ogóle używane podczas jazdy terenowej. Od lat jak było trzeba używałem natomiast mostków Speca z kątem regulowanym za pomocą tulejek. Producent nie przewiduje kąta większego niż 24 stopnie ze względów bezpieczeństwa. Jest wersja do 17 stopni i do 24 stopnie. 3D-forged and CNC-machined, 6061 aluminum, road/MTB-compatible stem. 4-bolt oversized 31.8mm handlebar interface with relieved faceplate. Equipped with top cap and 4-degree, 2-degree, and 0-degree shims. Available in 12-degree, 17-degree, and 24-degree angles. 12-degree: 10 position angle range: +/- 8-degree to 16-degree, in 2-degree increments. 17-degree: 10 position angle range, +/- 13-degree to 21-degree, in 2-degree increments. 24-degree: 10 position angle range: +/- 20-degree to 28-degree, in 2-degree increments. Compatible with composite handlebars. Approx. weight: 188g (110mm)
  19. Kiedyś na takim gówno-amortyzatorze Suntour NCX w crossie nabawiłem się odnowienia przepukliny pachwinowej jeżdżąc po brukach. Nawet najtańszy powietrzny Suntour będzie dużo lepszy. Używanego RockShoxa Recona, Judy Gold czy Manitou ściągniętego dopiero co z roweru bo ktoś zrobił upgrade idzie kupić za 500-600 zł. Więc nie kosztuje wspomniane "kilka tysięcy". Suntour XCT, XCM, XCR to totalny śmieć. Kawał stalowej sprężyny zamknięty w kilkukilogramowej budzie. Jak ktoś raz na ruski rok jeździ rowerem to wystarczy. Ale nie do regularnej, kilkugodzinnej jazdy. Miałem też MTB na XCT. Smieć z piekła rodem. Bo zwykle wszystko w takim rowerze jest śmieciem. Koła, napęd, hamulce, opony.
  20. Tak długo jak ktoś nie zamierza tym regularnie jeździć poza drogami utwardzonymi. A ogólnie to mam taką opinię:
  21. No też tak latami nie chodziłem. Aż wylądowałem w szpitalu i się 3 razy z kostuchą rozminąłem 🙂
  22. Wiele lat walczyłem na siłowni. Od paru nie mogę znaleźć motywacji.
  23. Ja tam uważam że rower jest albo szosowy albo terenowy. Ale jak widać mnóstwo ludzi jeździ gravelem i im to pasuje i ma inną opinię Ani ja się nie zaszczepiłem na to ani mój młody. Jeden gravel stoi i się kurzy od zimy. Drugim, niewielce przerobionym z przełajówki jeździmy "po bułki"
  24. Planuję po 40 latach przerwy rozważyć poranne przebieżki 🙂 Ale dopiero jak osiągnę wagę 80. Brakuje 5 kg Mój syn biega ale tylko zimą Mówi że idzie się przebiec, wychodzi i robi 25 km 🙂
×
×
  • Dodaj nową pozycję...