Skocz do zawartości

jajacek

Użytkownicy
  • Postów

    14 489
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez jajacek

  1. Są to parametry zdecydowanie pod rozmiar 56 albo jakieś duże 54-55.
  2. @Veriv A skąd masz takie informacje że właściciel Radona jest zagrożony upadłością? Info z netu o firmie w kilku słowach: H&S Bike-Discount GmbH, operating as Bike Discount, has an annual revenue of $18.6 million. The company is based in Grafschaft, Germany, and is a retailer of bikes, streetwear, running, and outdoor gear. It was founded in 1989 and has not yet received any external funding according to Tracxn. Ustawianie zawieszenia mającego wolną i szybką kompresję to nie jest rocket science. Tu samouczek: Regulacja zawieszenia - jak prawidłowo ustawić amortyzator i damper? Nikomu do jazdy w KPN nie są potrzebne amortyzatory takie ja Lyrik czy Fox36. Taki wybór to kompletna bzdura pod ten teren.
  3. Ale jak wyglądasz w spodniach to nie ma znaczenia 🙂 Ile masz wzrostu, jaki przekrok i jaki zasięg rąk? Na 54 wyglądasz lepiej 🙂 Rower na samym dole ma klamki ustawione w niedopuszczalny sposób.
  4. To jest bardzo dobre rozwiązanie pod warunkiem że nie zmieni się znacząco geo. Tendencja jest obecnie do amorów XC ze 110 i 120 skoku. Lefty ma 100 skoku. Czy 100 skoku w fullu wystarczy? Mam 100 w hardtailu i wykorzystuję w takim Kampinosie, w miarę płaskim, praktycznie cały skok Foxa. Wydaje mi się że 100 skoku w fullu to tylko do wyścigów XC. Do szeroko pojętej rekreacji plus chciałbym mieć 120. Być może, że fulle ze 100 skoku nie cieszą się już takim powodzeniem. Stąd przecena.
  5. Przetestuje tego z Brainem żebyś poczuł jak się na takim jeździ. Jak znajdę czas to mogę mapkę wyrysować gdzie od nich pojechać. Chyba że rozkminiasz dobrze KPN i sam wiesz. Od nich jest blisko na północ na singiel sierakowski. Albo do końca do Truskawia i stamtąd w stronę Krętej Drogi lub w lewo do Budy. Jeśli chodzi o geo rower z bardziej wypłaszczoną główka ramy lepiej zjeżdża, gorzej podjeżdża. Wypłaszczony kąt rury podsiodłowej przesuwa środek ciężkości do tyłu i jest gorszy na podjazdach i lepszy na zjazdach. Nie ma w Kampinosie ŻADNYCH zjazdów, które kojarzę wymagających tzw. progresywnej geometrii trailowej. Jest 1 gdzie używam droppera żeby nie przypieprzyć w drzewo bo już sobie na nim palce uszkodziłem. No i może ze 2-3 gdzie się przyda bo trzeba się obniżyć żeby skoczyć przez drzewko 20 cm na dużej prędkości na zjeździe. Natomiast sztywnych podjazdów jest do diabła i trochę. Więc w tym konkretnym terenie geo trailowa jest gorsza niż geo XC. Typowa geo XC obecnie to z grubsza 68,5 stopnia dla rowerów hardtail, ok. 66,5 dla fulla downcountry. Nie pamiętam jakie to są wartości dla podiodłowki. Z moich testów na Specu Epicu World Cup ze 100 skoku z Brainem w KPN jeździło mi się zajebiście. Epica Evo testowałem w innym terenie w Kabatach, więc nie na moich trasach i jeździło się bardzo dobrze. Na trailowym Stumjumperze w KPN jeździło mi się beznadziejnie. Nie dość że być ciężki to beznadziejnie podjeżdżał i ledwo jechał do przodu po płaskim. Efektywność pedałowania była tragiczna. A był to bardzo wysoki, karbonowy model. Radon podobnie jak Canyon jest sprzedawany wyłącznie przez internet.
  6. Review Radon Skeen Trail po polsku. Moim zdaniem to jest rower na Jeleniewskie Ścieżki ale niekoniecznie do Kampinosu. (82) Radon Skeen Trail AL 7.0 - Czy warto go kupić? | Moja opinia po 4 miesiącach jazdy - YouTube
  7. Firma YT jest chyba rzeczywiście w upadku. Coś słyszałem. Nie wiem kto jest właścicielem Radona ale bardzo wątpię że ta sama firma.
  8. Tu mamy review Chisela Evo z ktorego możemy się dowiedzieć, że jest to rama z cięższego, bardziej pancernego i tańszego stopu alu: Staff Rides | Wil's Specialized Chisel, a super-light alloy XC bike Mimo całej mojej inklinacji do produktów firmy Specialized wolałbym chyba tańszego Radona, mającego lepszy amor do ciężkich zastosowań i pod ciężkiego chłopa.
  9. Od Braina nalezy się trzymać jak najdalej. Jest to technologia która wymarła w związku z czym być może będzie problem z jej serwisowaniem. Jest to układ bezwładnościowy. Obecnie jego serwis kosztuje od 1000 do 1500 zł. Interwały serwisowe są takie jak @mike21 przedstawiał. Jak się jeździ 3000 km rocznie to się przejedzie to w ok. 200h. Więc wypadałoby raz na rok zrobić tzw. duży serwis. Znam paru kolegów, którzy próbowali przycebulić i serwisować lepsze amory samemu. Zwykle kończyło się na zaniesieniu amora do serwisu. Czasem jago uszkodzeniu. Mały serwis czyli wymianę oleju wielu robi bez problemu we własnym zakresie. Miałem dwa rowery Chisel hardtail. Było to ekstremalnie wycieniowana rama, łatwo się gnąca. Mega komfortowa. Jeśli Chisel w wersji full jest zbudowany z takiego samego stopu to raczej nie jest to rama dla silnego chłopa ważącego 100 kg. Prędzej już bym szedł w tego Radona tym bardziej że @mike21 słyszał o nim dobre opinie. Jestem bardzo zdziwiony że tak tani rower jest tak dobrze skonfigurowany. Geometrię rowerów można sobie porównać na Geometry Geeks. Pod warunkiem, że znajdują się w bazie. Epic Evo jakby co nie jest rowerem wyścigowym do XC. Jest to full downcountry do różnego rodzaju zastosowań. Jednak z zacięciem sportowym. I bez Braina. Tu masz z ciekawości TOP10 2025 tego typu fulli według niemieckiego portalu MTB News. 1. Canyon Lux Trail 2. Specialized Epic Evo 3. YT Izzo 4. Nicolai Saturn 11 5. Santa Cruz Blur TR 6. Actofive I-Train 7. Rocky Mountain Element 8. Scott Spark TR 9. Cube Stereo One22 10. Trek Top Fuel
  10. Bieda-full to la mnie określenie fulla trail lub downcountry do którego wstawiono komponenty, które w takim rowerze być nie powinny. Typu amory takie jak Recon czy Reba albo jakieś badziewne hamulce typu Shimano MT200. To akurat przykład wyścigowego fulla XC. W życiu bym tego nie kupił bo serwis Lefty jest cholernie drogi i problematyczny. To jest amor dla bogatych. Co do reszty nie mam żadnych zastrzeżeń. Cannondale to generalnie bardzo dobry producent.
  11. Kiera w niebieskim wygląda na raiser bar z wzniosem.
  12. Ten ważył 10,5 kg. Idzie kupić używkę za ok. 10k, jak ten z OLX z linku, na kołach alu. Epic EVO Expert Z używką jest ten problem, że nie wiemy co kupujemy, w jakim stanie. Natomiast zwykle można to ocenić po stanie zużycia korby i tylnej przerzuki. Obecnego Epica hardtaila kupiłem używkę za 6,5k. Jeżdżony do kościoła w niedzielę 🙂 Jeszcze miał plastiki na kołach. Zero problemu. Natomiast być może potrzebujesz bardziej rekreacyjnego. I takim wydaje się ten Radon.
  13. Ja miałem to szczęście że jestem zaprzyjaźniony ze sklepem CozmoBike. I dzięki nim przetestowałem wiele rowerów. Możesz zadzwonić do nich czy mają jakąś testówkę w Izabelinie. Albo zadzwonić do Speca na Ponczową czy coś mają. Obok nich jest dobry teren do testów. Z fulli, które testowałem to ten Spec Epic Evo co podlinkowałem z OLX mi się najbardziej podobał. Miał sportowy ale jednak bardzo komfortowy charakter. Na karbonowych kołach waży 10,5 kg. Więc na porządnych alu 10,8 kg. Sądzę że te 4 kg różnicy będzie jednak odczuwalne na podjazdach. Z tych co podlinowałeś, to trzeba powiedzieć że ten Radon jak za tę cenę jest super skonfigurowany. Pike to bardzo dobry amor trail/enduro i pod tę wagę idealny. I torchę tańszy w serwisie niż Fox. Osprzęt dobry, dobre heble i koła.
  14. Jak nie jeździłeś na fullu to sugeruję pożyczyć w Decathlon Rent i się przejechać po KPN. Bo teoria teorią a praktyka praktyką. Ten full z Decathlonu wygląda z sensem. Ale waży tonę. Ten Siskiu też waży tonę. Ponad 15 kg i wygląda na rower zjazdowy. I jeszcze ma dwa różne koła. W życiu bym tego nie kupił. Te Radony wyglądają dobrze ale ważą niewiele mniej. Bo 14 z kawałkiem. Skonfigurowane są dobrze. Zastosowanie droppera w KPN jest znikome. Używam tylko w jednym miejscu. Natomiast rozkminialiśmy tu problem wagi. I być może jest ona przereklamowana. Wynikało z teoretycznych wyliczeń że na pętli w KPN mającej 25 km i 250 metrów przewyższenia, na rowerze 3 kg cięższym pojedziesz 2-4 minuty wolniej przy 85 kg wagi. Natomiast miałem kiedyś rower ważący 15 kg i jeździło się nim tragicznie. Ale był niskiej klasy. Na ostrych zjazdach w górach dropper jak najbardziej. Pytanie tylko czy będziesz jeździł w ogóle w takim trudnym terenie skoro dotychczas tego nie robiłeś? Dlatego sugeruje pożyczyć i HT i fulla z Decathlonu. Bo może się okazać że full to jest overkill w Twoim przypadku.
  15. HT jako rower w lekki teren jest dobry. Full do KPN jest lepszy. Natomiast są tu pewne zastrzeżenia które trzeba poczynić. Zakup fulla jest droższy. Utrzymanie fulla jest droższe. Im więcej ważysz tym mniejszy komfort na HT. Bezpieczeństwo i przyczepność na singlach na fullu jest większa. Komfort jest znacznie większy. Uniwersalność fulla jest większa. Więc trzeba rozważyć czy jesteśmy skłonni zapłacić więcej za zakup i utrzymanie fulla czy nie. Ja w terenie mieszanym zawsze wolę jechać na HT niż na gravelu. Nawet nad Zegrze dopóki nie zrobili asfaltu jazda wzdłuż Kanałku Żerańskiego wolałem jechać HT niż gravelem. Dla mnie gravel bez amortyzatora, który posiadam to jest rower do jazdy po mieście, nad jeziorko, na Kaszuby, w Góry Świętokrzyskie ale do jeżdżenia po asfalcie i lekkich szutrach. Jakbym miał jechać po brukach przez Wykus to za cholerę bym się tam nie pchał na gravelu tylko na HT. Jazda fullem po KPN to jest większy fun. Ale ten większy fun kosztuje. Ja mam wiele różnych rowerów ale nie mam fulla. Bo koszty utrzymania go są jednak znaczne. Natomiast z wiekiem nie jestem już skłonny jechać w góry na HT jak kiedyś. Chciałbym mieć szerszą oponę dającą większy komfort kosztem wagi. I lepsze zawieszenie żeby po pół dnia jazdy po korzeniach nie napieprzał mnie kręgosłup. Ale nie jestem osobą, która lubi jeździć w terenie mieszanym. Raczej jeżdżę albo szosa z okazjonalnymi gładkimi szutrami albo HT po KPN. Nie mieszam tych nawierzchni za bardzo. Więc to są rozkminy, które warto rozważyć.
  16. Park Sieradowicki to raczej na hardtaila czy gravela. Jeździłem tam hardtailem ze znajomymi. Nic tam trudnego wymagającego fulla nie było. Lemondka do fulla to jak dla mnie trochę nie halo. Aczkolwiek posiadałem kiedyś w crossie 🙂 Rogi też. Ale w lesie rogi są niebezpieczne. Można zaczepić o krzaki czy gałęzie i się wyglebić. W terenie prawie nikt już rogów nie stosuje. Na asfalcie tak. Co prawda słynny Pete Stetina pobił rekord przejazdu gravelowej trasy White Rim Trail w USA na fullu z lemondką. Więc jak ktoś chce to czemu nie? 🙂 Supercaliber to jest full wyścigowy z mikro dumperem. Ja bym w takie coś nie szedł. Tylko w normalnego fulla XC czy trailowego ze 120/130 skoku z normalnym zawieszeniem. Ponieważ dużo ważysz to raczej z amorem z porządnymi goleniami typu Fox 34 czy jakiś RockShox co ma 35 mm. Jak ważyłem 100 kg to Fox 32 giął się pode mną we wszystkie strony.
  17. Mam kumpla, który mieszka w Warszawie ale pochodzi z Bodzentyna i jest tam często na weekend. Ode mnie kupił Speca Chisela, hardtaila, którym jeździ po KPN. W Górach Świętokrzyskich jeździ na Treku Fuelu. Jak chcesz mieć jeden rower do jazdy po wszelkim terenie leśnym łącznie z górami to tylko full. Z nowych w tym budżecie to masz chyba tylko alu. I to raczej tzw. bieda fulle, które koledzy doradzą lepiej ode mnie. Ja parę dni temu chciałem zamienić naszego karbonowego gravela na którym nikt nie jeździ na tego fulla ale się nie dogadaliśmy. Rower górski Specialized Epic Evo Comp 2022 L mtb XC bonusy ZAMIANA Warszawa Wawer • OLX.pl Dobrze wykonana rama karbonowa dobrego producenta jest znacznie bardziej wytrzymała niż alu. Zdjęcie mojej ustawki z chłopakami z Świętokrzyskiego w KPN. Od prawej mój Spec Epic hardtail, mój były Spec Chisel hardtail, Spec Stumjumper i jakiś full Canyona.
  18. To takiego chyba ma lub mial Krzysiek. Tyle ze w elektryku. Ja mialem podobnego Speca Sirrusa. Dlugo go nie mialem. Nie mialem dla niego zastosowania. Dzis marketing go nazywa gravelem z prosta kierownica.
  19. Kokpit możesz regulować za pomocą: - ilością podkładek pod mostkiem - długością i nachyleniem mostka - gięciem kierownicy
  20. Podłogowa. Z doświadczeń polecam aby było jak najmniej plastiku. Plastik przy częstym użytkowaniu za dużo nie pożyje.
  21. Mamy taką ale już chyba nie sprzedają. Firmy BBB. W niemieckich sklepach internetowych sugeruję ogólnie poszukać. Chyba Lezyne ma takie też.
  22. Tak swoją drogą jak ktoś chce uszczęśliwić swoją oblubienicę to zobaczcie co znalazłem: TORPADO Nearco N M15 27.5 cala męski Czarno-niebieski Rower górski MTB - niskie ceny i opinie w Media Expert
  23. Też to parę lat rozkminiałem. Pewnie nie mniej niż 5 🙂 W jakimś momencie miałem Chisela Expert M 2x i Chisela Expert L 1x. I na L lepiej mi się jeździło. Więc kupując Epica wybrałem L. Z tym że można powiedzieć że mam proporcje jak ktoś ok. 180 wzrostu tylko bez szyi 🙂
  24. Trochę ten wpis jest dla mnie chaotyczny. Ale wydaje się że wszystkie odpowiedzi na zadane pytanie znajdziesz tu: Polemika
  25. Dopasowanie roweru do własnych potrzeba jest to proces, który trwa. Ja cały czas kombinuję z różnymi elementami. Wczoraj na przykład po namowie w social mediach spróbowałem bloków cofniętych na maks do tyłu. Nie podobało mi się. Gorące punkty pod stopami. Natomiast chyba zrobię sobie wkłady do butów projektowane komputerowo u kolegi bikefittera. Koszt 350-400. Ma takie mój syn, jego kolega kolarz i mój kumpel jeżdżący na Attention SL. Przytaczany chyba nawet w tym wątku. Gripy zmieniłem już chyba 4 razy. Mostek wydłużyłem z 60 na 75 mm w zeszłym roku bo mi przednie koło uciekało na ostrych podjazdach. Teraz zastanawiam się nad zmianą ramion korby na krótsze, żeby dać kolanom więcej komfortu. Siodełko też kilka razy zmieniałem. Kombinowałem z tubeless ale wróciłem do dętek. Więc wszystko zależy i od potrzeb i od determinacji użytkownika do usprawniania roweru.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...