Skocz do zawartości

Słabe hamulce MT-200


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zobaczyłem to przetłoczenie byłem bardzo zdziwiony.
Jednak nie odesłałem, bo pomyślałem, że SLX musi być dobry.
Tektro jest lepiej wykonane.
Jak będę kiedyś zmieniał to albo zostanę przy Sram, albo spróbuję Magury.

Dużo jeżdżę w deszczach po ulicach i na tarczach czasami osadza się tłuszcz z ulicy (benzyna). To jest dla mnie czasami problem. Tarcze da się doczyscic gorącą wodą z ludwikiem, ale klocki już gorzej łapią nawet jak je potraktuję papierem ściernym

Odnośnik do komentarza

Próbowałem. Na instrukcji nie ma tam info by dawać jakiekolwiek końcówki a z rysunków wynika ze bez. Zrobiłem więc zgodnie z instrukcją, bez jakiejkolwiek końcówki.

Postanowiłem wymienić cały kabel na nowy komplet linek i pancerzy hamulcowych shimano road. Dociąłem ładniej pancerz, wymieniłem owijke, przewów i linkę. Co za bubel te pancerze shimano. Jagwire zapewnia znacznie sztywniejszy pancerz.

https://youtu.be/wpsiYCtAXJ4

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam kilka pytań
1. Czy do tarcz które są resin pad only RT-54, półmetaliki podejdą, czy nie?
2. Czy w tych hamulcach przewody hamulcowe i zaciski są te same co w najtańszych MT200? https://allegro.pl/oferta/hamulce-hydrauliczne-shimano-br-mt501-750mm-1450mm-13236274508 , z tego co widzę inna budowa zacisku jest, przewód chyba też inny.
Ogólnie czy poczuję zauważalną różnicę po przesiadce z mt200 160mm na MT500 180mm? 
3.Czy są jakieś klocki hamulcowe kompatybilne z zaciskiem MT500, oraz z radiatorem? czy ten radiator to taki pic na wodę?

Odnośnik do komentarza

Różnica między MT200 z tarczami Deore lub poniżej a MT500 z tarczami SLX jest kosmiczna. Zatrzymujesz się niemal w miejscu jednym palcem. Jest natomiast pewien problem w tych hamulcach na który koledzy zwrócili uwagę. Klocek hamulcowy od tego hamulca nie jest w pełni kompatybilny z tarczą SLX czy XT. Jest szerszy. W związku z tym należałoby jego cześć odpiłować żeby nie wychodził poza obrys tarczy hamulcowej. Przewody są też takie jak w tych najtańszych hamulcach. Z wyżej wymienionych przyczyn zalecam jednak hamulce Deore, które mają już lepsze przewody SM-BH90-SS oraz tarcze Shimano SLX lub XT albo np. SwissStop kompatybilne zarówno z klockami żywicznymi jak i metalicznymi.

Półmetaliki zeżrą szybko tarczę RT-54. Radiator nigdy w życiu nie był mi potrzebny. Jest potrzebny jak zjeżdżasz wielokilometrowe zjazdy w Alpach albo jeździsz po ekstremalnie nachylonym stoku.

Odnośnik do komentarza

Tym co Shimano zaleca sugeruję nie do końca się przejmować. Zaciski Deore, tak M6100, są kompatybilne z tarczami SLX. A te tarcze są kompatybilne zarówno z klockami żywicznymi jak i metalicznymi. I wiem że taka kombinacja daje świetne hamowanie. 

Można też do nich stosować klocki z radiatorem:
https://www.bikestacja.pl/klocki-shimano-xtr-xt-slx-deore-j04c-metaliczne-radiator-p-5587.html

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dzień dobry, z innej beczki: szukam hamulców ale mocowanych na obejmę. Która seria Shimano jest mocowana w taki sposób? Myślę o nieco lepszych, coś koło serii Deore: M6000/400/500. Numery podane jako przykłady serii które wchodzą jako potencjalny zakup. Shimano wymyśliło I-Spec którego nie chcę, oraz dodatkowe podparcie które nie będzie pasowało do monitorków manetek. Druga rzecz: czy możliwe jest skracanie przewodu hydraulicznego? Z której strony przewód należy skrócić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...