Skocz do zawartości

IgorK

Użytkownicy
 • Ilość treści

  151
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O IgorK

 • Ranga
  Forumowicz

Ostatnio na profilu byli

700 wyświetleń profilu
 1. Dzień dobry, poniżej link: https://magazynbike.pl/2020/07/12/pasmo-rowerowe-olbrzymy-plac-zabaw-mai-wloszczowskiej/ Sieć w Przesiece nie jest wymagająca pod względem technicznym. Nie posiadam dobrej techniki w jeździe MTB dlatego miejscami jedynie w ścieżce Czart odpuszczałem krótkie fragmenty.
 2. Dzień dobry, trenażer kupiony: Elite Novo Force Pack 8. Analogowy. Do końca września pojeżdzę jeszcze na zewnątrz a od października to już tylko pod dachem. 3x w tygodniu. Może ktoś ma przyzwoite plany treningowe: wiem że to indywidualna sprawa itp. itd... Chciałbym poprawić zarówno wytrzymałość i siłę.
 3. Taką samą. W moim staroczesnym MTB pracuje ten typ (nawet kolor się zgadza) i działa bardzo dobrze. Jak nie chcesz i nie musisz gonić za nowinkami, pozostań przy sprawdzonych trwałych rozwiązaniach.
 4. Są zawsze obok przejść dla pieszych. Czy tamuję - nie zastanawiałem się nad tym. Pewnie dlatego że nigdy nie miałem takiej sytuacji. Nazwałbym to stosowaniem zasady ograniczonego zaufania. Może dlatego w ostatnich latach nie miałem ŻADNEGO wypadku, przy czym, gdybym korzystał z przysługującego mi pierwszeństwa to kilka razy zajeb...m w wymuszające to pierwszeństwo samochód. To właśnie miałem na myśli pisząc że należy jeździć tak, by nie dać zrobić sobie krzywdy.
 5. Że trzeba jeździć tak, żeby nie dać sobie zrobić krzywdy. I nie ważne że mam pierwszeństwo przed autem. Ono ma stalową zbroję a ja tylko kask. Na przejazdach i przejściach zejście z roweru. Koniecznie. Kierowcy to też rowerzyści. I bardzo często zdarza się że się zatrzymają i przepuszczą. No to trzeba wtedy podziękować, ale też uważać, bo ten na lewym pasie często nie ma zamiaru si zatrzymać. I to trzeba mieć na uwadze.
 6. Zostań przy 3x9, np. Deore serii 59x. Stare to, ale po prostu dobre. I w miarę tanie. W moim MTB mam właśnie to Deore 592: korba HII 22/32/42, kaseta 11/32. Przy dobrym wyregulowaniu i dobraniu długości łańcucha, nawet przy solidnym zpier...u po lasach/singieltrackach łańcuch nie spada. I na płaskim szybko się pojedzie bez mielenia jak chomik.
 7. A jak uraziłem to przepraszam. Nie taki miałem zamiar. Chodziło mi o to że obecnie internet=Bóg, i wierzymy we wszystkie bzdury które tu wynajdziemy...
 8. "...MTB na 26" po lekkich górkach z korzeniami, szutrze i dużym mieście. Sporadycznie single tracki..." To jak już kupisz to nowoczesne cudo i raz przejedziesz się po jw. to kolejne jazdy w takim terenie będą motywowane koniecznością jazdy na nowym nabytku a nie przyjemnością z jazdy na nowym nabytku. Triban 520 nie nadaje się też na jw - wiem bo mam. Do tego co potrzebujesz dobre MTB będzie najlepsze. Gravel to 75% marketing.
 9. Dzień dobry, pytania nieco z innej beczki: - ile kilometrów (szacunkowo) przejedzie taki "zwykły" trenażerek aż mu umrze rolka? Zwykły tj. magnetyczny, bez funkcji smart itp. bzdur, czyli coś na poziomie Elite Novo Force 5? - o co chodzi z tą dedykowaną oponą? W internetach wynalazłem wpisy, gdzie "fachowcy" twierdzili, że: a) dedykowana opona jest twardsza i przez to jej współpraca z rolką generuje mniej hałasu i wydłuża jej życie; b) inni "fachowcy" wskazywali na te same zalety dzięki miększej oponie... - czy w podanym przeze mnie modelu rolka jest wymienna? Ile kosztuje
 10. Weź pod uwagę że po zmianie nie będzie już taki uroczy. Chyba że małżonka sama musi targać rower po schodach...
 11. Za wysoki na takie coś. Kup mu lepiej jakiś fajny używany zegarek np. Fossil/Festina :)
 12. Jeżeli po tak obszernej lekturze wciąż nie wiesz, zostaw te internety, idź proszę do sklepu rowerowego najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i... po prostu kup rower. Za taką kwotę jaką chcesz na niego przeznaczyć. Jak jest za duży wybór to też niedobrze...
 13. Podróba czy nie fajnie wygląda. Tylko ta stercząca sterówka powyżej główki jest odrażająca...
×
×
 • Utwórz nowe...