Skocz do zawartości

Rower -geometria


Rekomendowane odpowiedzi

dziękuję za porady profesjonalne. jednak po przemyśleniu, po przymiarkach, postanowiłem, że będzie to Giant talon 90 0 albo kellys spider 90. Dziękuję jajacek za opinie, są one profesjonalne, pisane przez fachowca, ja jestem bardziej taki niedzielny kierowca - wycieczkowiec, więc stwierdziłem, ze jednak 7-8 tys w moim wypadku to trochę przerost formy nad treścią. Nie jeżdżę po górach, nie mam aż takich wymagań, więc "spowalniacze" na Twoim "podwórku" to hamulce (na moim) ?

Odnośnik do komentarza

Ja do rekreacji to bym kupił Indiana Storm X7/X8 albo Cube Attention/Attention SL. Ale co kto lubi. Co do hamulców to wsiadłem na Attention SL kolegi i pierwsze co krzyknąłem to "kuźwa, gdzie hamulce"? Tak nędznych to już ze 20 lat nie spotkałem, podobne jak kiedyś cantilever. Ale może się okazać że wystarczy wymienić tarcze i dadzą radę.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, jajacek napisał(a):

Ja do rekreacji to bym kupił Indiana Storm X7/X8 albo Cube Attention/Attention SL. Ale co kto lubi.

Fajny ten cube.... odnośnie hamulców i wszystkich innych komponentów, miałem do tej pory Meride 300 z roku 2014 i byla dla mnie ok, zakładam więc, co bym nie wybrał to i tak będzie dla mnie lepsze ?

Jednak jeżdzę dużo po szosie, doczytałem, ze z prozdu lepiej sprawują się korby z dwoma przerzutkami...szkoda, chciałem przejść na pojedynczą korbę... wiec jednak jeśli pojedyncza to chyba kellys 34T

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, liftlodz napisał(a):

To tylko kwestia czy jesteś w stanie kręcić na ciężkim przełożeniu.
Jaka tarcza z przodu?
 

z przodu 34 - mam tu raczej na myśli jazdę po ulicy

Kiedyś miałem z 3 przełożeniami z przozdu (44max) i na drodze rozpędzałem się do 50km/h aa potem mi się nogi plątały...

Odnośnik do komentarza

ostatnie pytanie:

w podobnej cenie

czy przy średniej prędkosci ok 30km/h na prostej drodze odczuję dużą róznicę? Pytam, bo w grę wchodzi kellys spider (10-34) oraz cube attentional sl (10-32), który w podobnej cenie ma lepszy osprzęt. Meridą jezdzilem ulica na przrlizeniach 13 tyl -44 przod i bylo to optymalne do wycieczek ok 30-50km. Sprobowalem, jak to jest z jednorzedowa z przodu i ustawilem tyl 11, przod 32 - był to dla mnie dramat...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...