Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Tak swoją drogą dyskutowaliśmy też ze Spider Suspensionss o Manitou. Opinia była taka że Markhor to kompletny śmietnik gdzieś w połowie między Suntourem a najtańszym RockShoxem. Machette to taki Recon. Już całkiem przyzwoity. A R7 Expert i R7 Pro to już bardzo porządne produkty.

No i że jak chcemy najlepszą amortyzację do XC to tylko Fox z tłumikiem FIT4 :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Tak swoją drogą dyskutowaliśmy też ze Spider Suspensionss o Manitou. Opinia była taka że Markhor to kompletny śmietnik gdzieś w połowie między Suntourem a najtańszym RockShoxem. Machette to taki Recon. Już całkiem przyzwoity. A R7 Expert i R7 Pro to już bardzo porządne produkty.

No i że jak chcemy najlepszą amortyzację do XC to tylko Fox z tłumikiem FIT4 🙂

Miło słyszeć bo właśnie Fox Factory z FIT4 kupiłem 😊

Czyli Jacku serwis amorów polecasz Spider Suspensions w Rudzie Śląskiej?

20240117_185418.jpg

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Pepe75 napisał(a):

Jak dokręcałeś zacisk do widelca to zacisnąłeś klamkę ?

Przykręciłem bez naciskania, tarło bardzo, ojciec mi powiedział, żebym poluzował zacisk, nacisnął klamkę lekko i dokręcił zacisk jeszcze raz i teraz ociera trochę mniej. 
Założyłem tył i zero sensacji, jedynie klamka ciut miększa niż z przodu, ale nawet jak do odpowietrzenia, to i tak wyjdzie taniej niż montaż całości. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rot napisał(a):

Przykręciłem bez naciskania, tarło bardzo, ojciec mi powiedział, żebym poluzował zacisk, nacisnął klamkę lekko i dokręcił zacisk jeszcze raz i teraz ociera trochę mniej. 
Założyłem tył i zero sensacji, jedynie klamka ciut miększa niż z przodu, ale nawet jak do odpowietrzenia, to i tak wyjdzie taniej niż montaż całości. 

To spróbuj poluzować zacisk, zaciśnij klamkę mocno i naprzemiennie po trochu dokręcaj śruby zacisku.

Jak nie pomoże to jeszcze raz tylko włóż kawałek kartki papieru złożonej na pół (dwie warstwy papieru) między klocek a tarczę (tam gdzie ociera) - pewnie to nieprofesjonalne, ale u mnie pomagało 😉

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Pepe75 napisał(a):

To spróbuj poluzować zacisk, zaciśnij klamkę mocno i naprzemiennie po trochu dokręcaj śruby zacisku.

Jak nie pomoże to jeszcze raz tylko włóż kawałek kartki papieru złożonej na pół (dwie warstwy papieru) między klocek a tarczę (tam gdzie ociera) - pewnie to nieprofesjonalne, ale u mnie pomagało 😉

Na razie nie pomogło, jutro po pracy spróbuję z papierem. 
Niby ociera, ale nie widzę, żeby spowalniało koło jakoś znacznie, tzn puszczone w ruch się kręci. Na dojazd do pracy i z powrotem powinno wystarczyć.

Odnośnik do komentarza
W dniu 21.01.2024 o 22:26, Pepe75 napisał(a):

To spróbuj poluzować zacisk, zaciśnij klamkę mocno i naprzemiennie po trochu dokręcaj śruby zacisku.

Jak nie pomoże to jeszcze raz tylko włóż kawałek kartki papieru złożonej na pół (dwie warstwy papieru) między klocek a tarczę (tam gdzie ociera) - pewnie to nieprofesjonalne, ale u mnie pomagało 😉

Z papierkiem też nie pomogło niestety.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...