Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 29.02.2024 o 14:39, Yoahh napisał(a):

Witam serdecznie. Jako że był na forum poruszany temat bagażnika do Explore 540, to informuję, że po długich poszukiwaniach trafiłem na firmowy bagażnik Crosso (producenta znanych i lubianych sakw) i pasuje idealnie. Nominalnie ma szerokość dolnych wideł 16-17 cm, ale producent dopuszcza rozciągnięcie do 3 cm i wtedy jest oczekiwane 20 cm. Kosztuje toto 200 zł.

Który to konkretnie bagażnik (znalazłem dwa różne z czego jeden w dwóch wersjach: 180mm – standardowe, 250mm – przedłużone)?

@Robi68 podrzucił jeszcze "BAGAŻNIK CUBE 93094 ACID UNIVERSAL PURE RILINK" i jeszcze gdzieś jest dostępny, ale w opisie znalazłem "jest kompatybilny z większością rowerów MTB z kołami 27,5" - bagażnik wymagał jakichkolwiek przeróbek?

Generalnie szukam bagażnika do mojego EXPL 540, ktoś jeszcze zamontował jakiś bagażnik który może polecić?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Ekba napisał(a):

Jasne, 100% biorę M. Waham sie tylko, który rower wziąć. Myślałem że "pozycja" pomoże mi dokonać wyboru ale jak wspomniałem wyżej praktycznie nie czułem różnicy.

Bierz Race 700, sprzęt lepszy niż 540 a obecnie zdaje się taniej. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, APZ napisał(a):

Moja kobieta ma w RR explore 540 bagażnik jak na foto. Zamontowany w lokalnym serwisie. Jak widać, jest trochę skośnie, ale to chyba lepiej... Koło ma 29".

 Faktycznie nieco skośnie 🙂 Ale działa? Sakwy się trzymają? Z tego co szybko sprawdziłem to cenowo sam bagażnik wygląda dobrze 🙂

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, APZ napisał(a):

Z sakwami nie jeździła. Ale bagażnik jest solidny. Na foto masz zapakowany worek wodoszczelny 20 litrów. Spoko wystarcza na podróżowanie bez własnego spania i kuchni. Tańsza wersja niż sakwy. I opór powietrza i szerokość pojazdu mniejsze.

No wygląda solidnie, tylko ten skos mnie zastanawia 🙂 Przez 80% będę korzystał z tego w taki sam sposób jak na zdjęciu u Ciebie :), ale pozostale to gdy będę potrzebował jednak coś większego przewieźć, przy skośnym torba może wchodzić w siedzisko/plecy a tego bym nie chciał.
A z rzeczy niezbędnych: laptop do tej torby wejdzie? 😄

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Greg29 napisał(a):

Jakby dać zacisk sztycy z mocowaniami bagażnika to by nawet oryginalne pręty wyprostowały bagażnik 

Nie wiedziałem, że są takie wynalazki... Dzięki za podpowiedź. Ale i tak rowerzystka twierdzi, że skos jest lepszy dla niej. 🙃

Odnośnik do komentarza

Rower po wymianie kasety odebrany, serwis skasował mnie jak za zboże. To znaczy za umycie, bo tak im się zachciało. Ale mniejsza o to. 

Dziwnie się jeździ teraz, jakoś tak podejrzanie lekko, i jakby brakowało przełożeń - na 11 czuję się jakbym jechał na 10 lub 9. Prędkość zdaje się nie cierpieć na tym, więc wszystko chyba jest ok. 

Oprócz tego, że zdaje się sporo za dużo łańcucha zostawili, bo przerzutka dość blisko ramy siedzi. 

Odnośnik do komentarza

XC race 700 zmówiony. 

Rozmiar M. 

Odbieram go w sklepie. Co warto sprawdzić od razu na miejscu? Jestem totalnym nowicjuszem.

 

Proszę też o info w sprawie mostka. 

Bede rower odbieral w sklepiej wiec mogę wcześniej przedzownić żeby skladajac go od razu odwrócili mi mostek. Mógłby mi ktoś wyjaśnić co konkretnie mam im powiedzieć? Rozni spece sie trafiaja i na haslo odwrócenie mostka moga mi jakieś pytania zadawać a tak jak wspomniałem jestem zielony. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...