Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Lucas1023 napisał:

Cześć, 

Jakim cudem przegapiłem wypust L explore 540, nie dość że ustawilem na stronie dh powiadominie to sam sprawdzam codziennie ehhh.

Dajcie znać czy ma ktoś L na 183 czy nie za mały będzie to może XL można się połasić oraz czy ktoś już testował w górach na jakiś singlach (niewymagjacych)??

Dzięki^^

Ogólnie cała Polska miała problem z powiadomieniami. 

Pierwsze przyszły wczoraj po dwóch dniach od pojawienia xl. Miałem ustawione na m'ki i L'ki i żadnego z powiadomień nie otrzymałem.

Mam 185 i l'ka dostępne w sklepie była lekko za mała 

Odnośnik do komentarza

Odebrałem rower dla żony po 11 dniach oczekiwania. Na razie nie było czasu zrobić jakiejś fajnej trasy żeby się wypowiedzieć ale ogólne wrażenia z pierwszej jazdy zona mowi że pozytywne.  Zamowilismy rozmiar S i na 159 cm jest idealny. Zamienilismy z modelu expl 520 i mówi że jednak czuć różnicę na plus. Od siebie dodam, że przerzutka Deore lepiej chodzi od tej microshift, amortyzator był napompowany na 110 psi i przy jej wadze w ogóle nie pracował. Hamulce rzeczywizcie jedynie spowalniaja przynajmniej pod moim ciężarem, mam nadzieje ze sie dotrą i bedzie lepiej bo jak nie to do wymiany. Rower fajnie wyglada i cieszy oko. W następnym tygodniu zaczynamy urlop więc po kilku jazdach napiszę coś więcej. A co do napędu rzeczywiście jak ktoś szuka do jazdy po mieście to trzeba wymienić przednią zebatka na większą, jej jednak ta wystarczy, ponieważ rower kupiony jest do jazdy po lesie gdzie średnia prędkość nam przeważnie wychodzi ok 17km/h.

Odnośnik do komentarza

Mam rozmiar L na 179 cm wzrostu. Rower wstępnie przetestowany. Bardzo fajny sprzęt, w tej cenie chyba nic porównywalnego nowego nie ma. Przyzwoita waga, dobra praca napędu oraz amortyzatora, dobra pozycja i geometria, dobre trzymanie opon. Ogólnie jestem bardzo zadowolony. Na dojazdy po mieście nie brakuje mi przełożeń. Jedyny mankament to te hamulce, zobaczę czy będzie jakaś poprawa, jak nie to będę myślał czy coś zmienić.  

 

Odnośnik do komentarza

Bezkosztowo to raczej nie, możesz zamówić z odbiorę w sklepie za darmo z wykonanym przeglądem zerowym. Jak zamówisz przez Internet masz 14 dni na zwrot więc możesz się przejechać i tak naprawdę sprawdzić czy Ci leży. My tak zrobiliśmy z 520 i zmieniliśmy na 540. Nie było najmniejszych problemów ze zwrotem, lecz trzeba pamiętać żeby rower nie posiadał śladów używania. Pod tym względem decathlon jest najlepszym sklepem. Nigdy nie robią problemu z wymianą na inny rozmiar, kolor czy cokolwiek. 

Odnośnik do komentarza

Hej zrobiłem pierwsze 10km ale po płaskim trochę piachu,szutru. Średnia to14km/h max 28km/h. Ale to nie był jeszcze max, nic nie odpadło następna wycieczka w teren ale jeszcze taki lekki.

Rower według mnie super jak narazie hamule to chyba najszlabszy punkt ale jak się rogrzeja to już fajnie łapie ale dwa palce muszą cisnąć i to mocno^^

Odnośnik do komentarza

Udało się wjechać w teren, taki singiel track bez band ale z korzeniami, podjazami, piachem szybkimi zjazdami etc. 

Opina super hamulce dawały rade, pojazdy bajka  sama przyjemność, uważam że póki co rower bez konkurencji cenowej, była zabawa.

Zobaczmy co będzie dalej , planuje testy już na  mocniejszych terenach ale bez skakania.

Jak coś to 182cm Rozmiar L.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...