Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Ja patrząc po wyglądzie oceniam na Raidona. Co do działania- ustaw odpowiednie ciśnienie i tłumienie odbicia. Jak odbierałem rower dla mamy to ciśnienie było ustawione jak dla 100 kg faceta. Po zejściu z ciśnieniem bardzo ładnie i czułe pracował. 

Ja nie zwracam uwagi na jakość malowania. To jest mtb do tyrania po lesie, przy używaniu zgodnie z przeznaczeniem i tak się po chwili porysuje i po brudzi 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Ovad napisał:

Na pewno nie Axon. Sądząc po wyglądzie to faktycznie może być Raidon lub jakaś zubożona wersja OEM dla Deca.

Trochę słabo, że piszą jedno a przysyłają drugie. Raidon niby nie jest zły ale mam wrażenie, że RC32 jednak byłby lepszy. Na pewno jest ładniejszy;)

Jeszcze jedno, jakość malowania to co najwyżej 3/5. Wyraźnie widać niedoróbki pod lakierem bezbarwnym. Do tego lakier wydaje się miekki i podatny na odpryski.

Natomiast w tej cenie jak najbardiej można przymknąć oko na powyższe.

Kurcze mam dwie M'ki damskie i nie zauważyłem defektów lakierniczych. XL'kę odbiorę w następnym tygodniu to się przypatrze

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, mateo1977 napisał:

Kurcze mam dwie M'ki damskie i nie zauważyłem defektów lakierniczych. XL'kę odbiorę w następnym tygodniu to się przypatrze

Nie jest to coś strasznego ale generalnie jakość powłoki lakiernicze na pewno sporo niższa niż w serii XC.

Ps. Opinia po obejrzeniu dwóch egzemplarzy damskich i jednego męskiego z ekspozycji.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Oskarr napisał:

Ja patrząc po wyglądzie oceniam na Raidona. Co do działania- ustaw odpowiednie ciśnienie i tłumienie odbicia. Jak odbierałem rower dla mamy to ciśnienie było ustawione jak dla 100 kg faceta. Po zejściu z ciśnieniem bardzo ładnie i czułe pracował. 

Ja nie zwracam uwagi na jakość malowania. To jest mtb do tyrania po lesie, przy używaniu zgodnie z przeznaczeniem i tak się po chwili porysuje i po brudzi 

Chciałbym Cię prosić o pomoc. Czy możesz napisać lub wskazać jakiś tutorial, który przybliży w jaki sposób dobrać odpowiednie ciśnienie?

Odnośnik do komentarza

Na goleni masz wskazane ciśnienie, możesz się tym kierować. 

Teoretycznie ciśnienie ustawia się pod właściwy sag, czyli ugiecie amortyzatora jak na nim siedzisz. Powinno być ugięcia około 1cm. Siadasz na rowerze oparty o ścianę, pompujesz 2-3 razy amorem w dół, siadasz normalnie na siodełko, prosisz kogoś aby przesunął gumkę na sam dół golenia, zsiadasz z roweru zsuwając się w tył tak, aby nie nacisnąć na amortyzator. Odczytujesz jakie miałeś ugoecie siedząc na siodle. Jak masz więcej niż 1cm to pompujesz, mniej, spuszczasz ciśnienie. 

Ja w zależności od terenu i zastosowania spuszczam lub pompuje więcej. Jak moja dziewczyna jeździ tylko po Toruniu, pobliskie lasy, uskoki typu krawężnik to zjeżdżam o 10 psi z ciśnieniem. Na góry na single podbijam jej ciśnienie - w górach potrafi skoczyć coś w okolicy 30-50 cm i na niższym ciśnieniu by ciągle dobijała. 

Do jazdy rekreacyjnej trochę niższe ciśnienie, do ścigania trochę wyższe. 

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Oskarr napisał:

Na goleni masz wskazane ciśnienie, możesz się tym kierować. 

Teoretycznie ciśnienie ustawia się pod właściwy sag, czyli ugiecie amortyzatora jak na nim siedzisz. Powinno być ugięcia około 1cm. Siadasz na rowerze oparty o ścianę, pompujesz 2-3 razy amorem w dół, siadasz normalnie na siodełko, prosisz kogoś aby przesunął gumkę na sam dół golenia, zsiadasz z roweru zsuwając się w tył tak, aby nie nacisnąć na amortyzator. Odczytujesz jakie miałeś ugoecie siedząc na siodle. Jak masz więcej niż 1cm to pompujesz, mniej, spuszczasz ciśnienie. 

Ja w zależności od terenu i zastosowania spuszczam lub pompuje więcej. Jak moja dziewczyna jeździ tylko po Toruniu, pobliskie lasy, uskoki typu krawężnik to zjeżdżam o 10 psi z ciśnieniem. Na góry na single podbijam jej ciśnienie - w górach potrafi skoczyć coś w okolicy 30-50 cm i na niższym ciśnieniu by ciągle dobijała. 

Do jazdy rekreacyjnej trochę niższe ciśnienie, do ścigania trochę wyższe. 

SAG 1 cm przy 120 mm skoku to trochę mało. Zacząłbym od 2 cm i potem korygował według preferencji.

Ps. Na moim egzemplarzu nie ma ani naklejki z sugerowanym ciśnieniem, ani gumki na lagach.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Oskarr napisał:

Na goleni masz wskazane ciśnienie, możesz się tym kierować. 

Teoretycznie ciśnienie ustawia się pod właściwy sag, czyli ugiecie amortyzatora jak na nim siedzisz. Powinno być ugięcia około 1cm. Siadasz na rowerze oparty o ścianę, pompujesz 2-3 razy amorem w dół, siadasz normalnie na siodełko, prosisz kogoś aby przesunął gumkę na sam dół golenia, zsiadasz z roweru zsuwając się w tył tak, aby nie nacisnąć na amortyzator. Odczytujesz jakie miałeś ugoecie siedząc na siodle. Jak masz więcej niż 1cm to pompujesz, mniej, spuszczasz ciśnienie. 

Ja w zależności od terenu i zastosowania spuszczam lub pompuje więcej. Jak moja dziewczyna jeździ tylko po Toruniu, pobliskie lasy, uskoki typu krawężnik to zjeżdżam o 10 psi z ciśnieniem. Na góry na single podbijam jej ciśnienie - w górach potrafi skoczyć coś w okolicy 30-50 cm i na niższym ciśnieniu by ciągle dobijała. 

Do jazdy rekreacyjnej trochę niższe ciśnienie, do ścigania trochę wyższe. 

 

Godzinę temu, Ovad napisał:

SAG 1 cm przy 120 mm skoku to trochę mało. Zacząłbym od 2 cm i potem korygował według preferencji.

Ps. Na moim egzemplarzu nie ma ani naklejki z sugerowanym ciśnieniem, ani gumki na lagach.

Bardzo Wam dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Oskarr napisał:

Podnóżki? Po co? Serio pytam, nie śmieję się ze stopek, po prostu zawsze wolę położyć rower na pedal albo o coś oprzeć. Bezpieczniej i stabilniej i nic nie dynda. To rower mtb przeznaczony do jazdy w terenie, nóżka może trochę przeszkadzać. 

Ja byłem również na nie? niestety ale dla córki lat 14, muszę coś założyć. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...