Skocz do zawartości

Rockrider Explore 540 29" vs XC 100 29"


Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem warto. Moja mama ma już w korbie 200 km wykręcone i póki co jest zachwycona. W porównaniu do doinwestowanego rockridera ST 530 (wymienione koła na lżejsze z łożyskami maszynowymi, opony na race kingi, przerzutka na deore 1x10, amortyzator na powietrznego suntoura, siodełko i sztyca) to EXPL 540 jest szybszy. Na papierze powinny być mniej więcej takie same te rowery a jednak sztywne osie, nowsza rama i lepszy amor robią robotę. Jak ktoś ma coś pokroju ST 560 czyli 10 biegów, powietrzny amor to bym nie zmieniał, jeśli coś poniżej to czuć różnicę w jakości. 

Mama wcześniej jeździła na moim starym wyścigowym mtb 26" z fajną, sztywną ramą, powietrznym amortyzatorem i napędem 1x9, ten rower był szybszy niż np. Trek merlin 7 jej koleżanki, jak mama wsiadła na treka to powiedziała, że nie zgadza się na wymianę swojego roweru na coś nowszego. Po wejściu na tego od razu poczuła różnicę, wszędzie gdzie jedzie bije swoje rekordy na stravie. 
Polecam. 

Hamulce dalej tragedia. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pilszu napisał:

I jak wrażenia? Warty tej ceny?

Moim zdaniem jak najbardziej. Kolor ramy bardzo ładny i ogólnie całokształt jest bardzo fajny. Amortyzator działa dobrze, hamulce również, napęd również bez zarzutu i dzięki zastosowanym zebatkom pozwala wjechać na naprawdę duże górki. Podczas jazdy rower jest wygodny i zwinny, ogólnie bardzo polecam . Myślę że w kategorii do 4000 a może nawet 4500 nie znajdziemy lepszego sprzętu

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Oskarr napisał:

Moim zdaniem warto. Moja mama ma już w korbie 200 km wykręcone i póki co jest zachwycona. W porównaniu do doinwestowanego rockridera ST 530 (wymienione koła na lżejsze z łożyskami maszynowymi, opony na race kingi, przerzutka na deore 1x10, amortyzator na powietrznego suntoura, siodełko i sztyca) to EXPL 540 jest szybszy. Na papierze powinny być mniej więcej takie same te rowery a jednak sztywne osie, nowsza rama i lepszy amor robią robotę. Jak ktoś ma coś pokroju ST 560 czyli 10 biegów, powietrzny amor to bym nie zmieniał, jeśli coś poniżej to czuć różnicę w jakości. 

Mama wcześniej jeździła na moim starym wyścigowym mtb 26" z fajną, sztywną ramą, powietrznym amortyzatorem i napędem 1x9, ten rower był szybszy niż np. Trek merlin 7 jej koleżanki, jak mama wsiadła na treka to powiedziała, że nie zgadza się na wymianę swojego roweru na coś nowszego. Po wejściu na tego od razu poczuła różnicę, wszędzie gdzie jedzie bije swoje rekordy na stravie. 
Polecam. 

Hamulce dalej tragedia. 

Ja we wcześniejszym rowerze miałem deorki m6000 z tarczami 180mm rt66 i oczywiście wiadomo że deorki były o wiele lepsze i skuteczniejsze, ale te oryginalne po dotarciu nie są aż tak zle, a również byłem do nich bardzo sceptyczny. Chociaż robienie Stoppie na tych hamulcach naciskając klamkę jednym palcem jest bardzo trudne do zrobienia i myślę że po jakimś czasie je wymienię ?

Edytowane przez Siajka
Dodanie informacji
Odnośnik do komentarza

Dzięki za podzielenie się waszymi wrażeniami. Myślę że mojej żonie też się spodoba, wcześniej próbowaliśmy explore 520, jednak 540 trochę osprzetowo się różni mi się wydaje najważniejsza różnica to powietrzny amor, gdzie przy niskiej wadze kolarza jeszcze bardziej robi różnicę. Myślę że w przyszłości pomyślę o mt400 cenowo jeszcze w miarę wychodzi ale dam szansę tym oryginalnym. Co do kategorii cenowej, osobiście mam indiane storm x7, bardzo jestem z niego zadowolony i mogę śmiało polecić. Osobiście podoba mi się jeszcze xc100 ale nie wiem czy oprócz wagi roweru będzie jakaś różnica. 

Odnośnik do komentarza

Decathlon trochę leci w kulki. W specyfikacji amortyzator X fusion RC32, a w odebranym rowerze jakiś bliżej nieokreślony powietrzny Suntour. Wydaje mi się, że RC w rowerze z ekspozycji chodził płynniej - więc pewnie będzie bardziej czuły na małe nierówności.  Ktoś jest w stanie porównać te amortyzatory w praktyce ? 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Ovad napisał:

Decathlon trochę leci w kulki. W specyfikacji amortyzator X fusion RC32, a w odebranym rowerze jakiś bliżej nieokreślony powietrzny Suntour. Wydaje mi się, że RC w rowerze z ekspozycji chodził płynniej - więc pewnie będzie bardziej czuły na małe nierówności.  Ktoś jest w stanie porównać te amortyzatory w praktyce ? 

A nie wydaje się Tobie, że to SR Suntour Axon 32

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, mateo1977 napisał:

A nie wydaje się Tobie, że to SR Suntour Axon 32

Na pewno nie Axon. Sądząc po wyglądzie to faktycznie może być Raidon lub jakaś zubożona wersja OEM dla Deca.

Trochę słabo, że piszą jedno a przysyłają drugie. Raidon niby nie jest zły ale mam wrażenie, że RC32 jednak byłby lepszy. Na pewno jest ładniejszy;)

Jeszcze jedno, jakość malowania to co najwyżej 3/5. Wyraźnie widać niedoróbki pod lakierem bezbarwnym. Do tego lakier wydaje się miekki i podatny na odpryski.

Natomiast w tej cenie jak najbardiej można przymknąć oko na powyższe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...