Skocz do zawartości

Rower do 6000 MTB


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Marcinsol napisał:

raczej wolałbym coś markowego z możliwością ewentualnej rozbudowy.

Nie ma nic bardziej markowego (niektórzy obstają, że "przemarkowanego") niż Spec.

Jeśli dożyję 60-tki, zakatuję mojego obecnego HT'ka na śmierć,  wchodzę bez 2 zdań w karbonowego Speca (ewentulanie Canyona). Nawet nie zastanawiałbym się nad wyborem jeśli są fundusze a nie ma XC 500 dostępnej ?

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.05.2022 o 16:39, Marcinsol napisał:

Chyba sprzętowo najlepszy Kellys

Też cały czas się zastanawiam nad Kellys Gate 70, sumując wszystko wychodzi chyba najlepiej... Dość długo brałem pod uwagę Gianta XTC SLR ale za dużo tam niewiadomych.

Jeszcze też Cuba biorę pod uwagę:
https://www.cube.eu/pl/2022/bikes/mountainbike/hardtail/attention/cube-attention-indigoblacknblack/

Odnośnik do komentarza
19 godzin temu, vrinks82 napisał:

https://bikepark24.pl/Rower-Cube-Reaction-C62-Pro-greynmetal.html
 

czy ten rower jest wart swojej ceny ? 
 

i czy ma sztywne osie przód i tył ? 

Znam tylko jedną laskę co ma karbonowego Cube. Wsród moich kumpli, którzy się ścigają na MTB, Cube nie cieszy się popularnością. Nikt na nim nie jeździ. A czy wart swojej ceny? Judy Gold w rowerze za 9,5k?  No, nie sorry. Sztywne osie ma. Amor i koła do wymiany. Wolałbym XC 900 z Decathlonu, jeśli chodzi o budżetowy karbon.

Natomiast Cube Reaction Race za 11k na Foxie jak najbardziej. Tam przyoszczędzili na korbie i manetkach. Korba może zostać, zmiana manetki z SLX na XT nie jest droga. Ale dostajesz zajebistego Foxa i świetne koła Newmen Evolution XA 25. Plus mostek, sztycę i kierę Newmena. Sam planuję kupić Newmeny ale trochę inny model.  To świetna niemiecka firma, robiąca bardzo dobre komponenty. Na ich kołach ścigają się w World Tour. 

Więc za 1500 więcej dostajesz prawie zajebiście skonfigurowany rower na XT (jak zmienimy manetkę co kosztuje 240 zł za nową, minus opieprzymy SLX za stówę). Różnica w cenie detalicznej między Judy a Foxem wynosi: Fox 4000, Judy 1500 = 2500. Koła shit w Reaction Pro powiedzmy 500 w porywach a Newmeny 3000. Różnica 2500. Więc trzeba być idiotą żeby kupić Reaction Pro zamiast dopłacić do Reaction Race.

 

Odnośnik do komentarza

Ja jakbym miał kupować obecnie, kupiłbym rockrider race 740. 

Kosztuje 6900, dostępny w m i L, dostajemy:

Karbonową ramę, napęd sram gx, hamulce sram level t, rockshocka recon Gold (spoko działa, tylko trochę ciężki w stosunku do np. Reby). Koła dobrze się kręcą ale są ciężkie. 

Moim zdaniem obecnie najlepsza baza pod ściganie, mamy dobrą ramę z napędem, w przyszłości możemy wrzucić karbonowe koła i sida. 

Odnośnik do komentarza

Witam. Wszystko jest git, ja już praktycznie się zdecydowałem na big nine 500 lite, ale uciekł. Takie czasy. Postanowiłem poczekać na big nine pro, ma byc w sprzedaży za jakiś czas, może zorganizuje jakaś używkę aby pojeździć wokoło komina,  w tym czasie będę się rozglądał za rowerami wymienionymi w początkowych postach jak się trafi to biorę jak nie czekam na Merida pro. 

3 godziny temu, ram napisał:

niestety , nie na bata... niedostępna jako nowa. Można pomarzyć.

Z tego co ustaliłem będzie dopiero w sprzedaży, wszystko zależy od czynników związanych z obecną sytuacją na świecie. 

Ja chyba zaczekam. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.05.2022 o 05:10, ram napisał:

Witam.

Oto rowerek rekomendowany przez naszych dobrze znanych i lubianych panów. Spełnia Twoje  kryterium. Zobacz filmik. pod kątem wagi, hebli (o których teraz tu na forum głośno (...że piszczą). Taka ciekawa propozycja  nierozważana przez Ciebie.

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-2-2021?gclid=EAIaIQobChMI7r7suou09wIV3EWRBR3LxwHeEAAYASAAEgKZqPD_BwE

Znalazłem ten rower 400zł taniej gdyby ktoś szukał (https://mcsport.pl/pl/rower-gorski-xc-giant-xtc-slr-29-2-2021.html)

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Tony napisał:

Dzisiaj dostałem informacje z Aventurasport z Wrocławia że mają mieć te rowery za około 2 miesiące.

Witam. Długi okres oczekiwania te dwa miesiące, o  ile nic się nie przedłuży. W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak szukać czegoś innego wymienianego w tym wątku. Znajdę kupię, nie znajdę czekam na pro. No, ale  muszę czymś jeździć ?

Dzięki, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...