Skocz do zawartości

Rower do 6000 MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o tajwańską firmę Giant to jest ona jednym ze światowych gigantów produkcji wraz z Meridą znajdującymi w światowym zagłębiu produkcji rowerów w Taichung na Tajwanie. Gwarancja w Giancie jest raczej słaba a polski oddział znany ze spychologii, podobnie jak Kellys Polska.

Jeśli chodzi o ramy to Giant XTC SLR jest prawdopodobnie drugą najlżejszą ramą na rynku. W rozmiarze S waży ok. 1430 gram. Przebija go tylko rama Specialized Chisel, ważąca ok. 1350 gram.

Ramy Kellys są ramami przeciętnymi o przeciętnej wadze. W chwilowo niedziałającym serwisie rowerowawaga były ich zdjęcia z wagą na poziomie 2100-2200 gram. Nie wiem czy tyle samo waży rama z roku 2022.

To czy Kellys produkuje ramy sam kompletnie nie ma znaczenia. Specialized też nic sam nie produkuje. Jego topowe rowery karbonowe i rama Chisela są produkowane na Tajwanie w fabrykach Topkey i Merida.

Gwarancja dłuższa niż 5 lat jest rzadko potrzebna. Jak coś się dzieje z ramą to wychodzi to zwykle w pierwszym roku. Wszystko może pęknąć. Pękają głównie ramy aluminiowe, zbudowane ze stopu 6061. Jest tylko kwestia jaka jest obsługa gwarancyjna takich problemów.

Najlepsza jest w Decathlon, Specialized i Trek.

Bardzo wątpię żeby jakikolwiek sklep wziął amor Gianta w rozliczeniu. Ale może się mylę. Montaż innego amora, może też unieważnić gwarancję na ramę. Ale to trzeba by pisemnie potwierdzić w Giant Polska. Czasem są takie zastrzeżenia.

Amor Giant  jest jedną wielką niewiadomą. Przez pierwszy rok nie było do niego żadnych części serwisowych. Obecnie są. Ponieważ jest to wynalazek Gianta, nie wiadomo jak będzie z częściami za kilka lat. W przypadku gigantów branży, takich jak Fox, RockShox czy Manitou, nie ma z nimi problemu i raczej ma je każdy serwis serwisujący amory. No i recenzje amora Gianta w necie są takie sobie i wskazują na pewną awaryjność. Można sprawdzić na forum mtbr.com

 

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, jajacek napisał:

W Jeleniej jest sklep Caramello Bike. Możesz podpytać prowadzącego go Piotrka Karmelitę czy nie ma czegoś mało używanego od któregoś z klientów.

 

Dzięki. Będę w Jeleniej to podejdę i porozmawiam co mają do zaoferowania, no chyba że coś się znajdzie wcześniej z tych co szukam. 

3 godziny temu, ram napisał:

Witam.

Oto rowerek rekomendowany przez naszych dobrze znanych i lubianych panów. Spełnia Twoje  kryterium. Zobacz filmik. pod kątem wagi, hebli (o których teraz tu na forum głośno (...że piszczą). Taka ciekawa propozycja  nierozważana przez Ciebie.

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-2-2021?gclid=EAIaIQobChMI7r7suou09wIV3EWRBR3LxwHeEAAYASAAEgKZqPD_BwE

Brałem pod uwagę Giant, ale po wpisach kolegi, poczytania na necie odpada, chociaż polecany przez Ciebie wygląda fajnie. 

 

Zastanawiałem się jeszcze nad rowerem Trek x caliber, ale tradycyjnie z dostępnością słabo, a muszę sam zobaczyć i się przymierzyć no i za wiele o nich nie wiem, jedynie co na necie wyczytamy. 

Pozdrawiam dzięki 

Odnośnik do komentarza
39 minut temu, vrinks82 napisał:

chłam jeśli chodzi o osprzęt? niestety indiana x9 dotarła z wygiętą przerzutką i musiałem oddać. być może znowu zdecyduję się na indianę.

a co sztywnymi osiami w granicach 6-7 tys można polecić ?

Tak, osprzęt dramat jeśli chodzi o to co jest w tej cenie oferowane.

Na sztywnych osiach oprócz Indian, XC 120 i 500 z Decathlonu. Może też będzie jakiś nowszy model tak jak kolega napisał. Kellys Gate 30,50,70, 90. Kilka różnych Merid, Big Nine Lite, Limited, Pro. Radon Team nie jest drogi, ma sztywną oś tylko z przodu. Giant XTC SLR. Jakiś Scott pewnie się znajdzie. Unibike ma chyba jedną sztukę, Flite ale szału nie ma. Był jakiś BH i Lapierre.

Odnośnik do komentarza

Panowie tudzież Panie może pomożecie w wyborze pomiędzy:

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-giant-xtc-slr-29-2-2021?gclid=EAIaIQobChMI7r7suou09wIV3EWRBR3LxwHeEAAYASAAEgKZqPD_BwE

a

https://bike-room.pl/pl/p/KELLYS-Gate-70-L-29/16448?utm_source=shoper&utm_medium=shoper-cpc&utm_campaign=shoper-kampanie-google&shop_campaign=2999203529&gclid=CjwKCAjwjtOTBhAvEiwASG4bCAcadfD99J0PEWfQX3DlQllM067GYZ6PiYNSNqxV6h-0nWB2lYf3zhoC8mMQAvD_BwE

i jeszcze wisienka ?

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-specialized-chisel-2021

 

Chyba sprzętowo najlepszy Kellys ale sam nie wiem nie jestem do końca przekonany, mam 192cm wzrostu więc rozmiar XL,

Wszystkie rowery mam akurat dostępne do kupienia. Co sądzicie a może jakieś inne propozycje.

Trasy głownie ścieżki rowerowe, lasy, lekkie podjazdy i zjazdy ?

Doradźcie coś bo sezon rozpoczęty a ja nie mam na czym pojeździć.

 

Odnośnik do komentarza

Najlepsza rama:
1. Chisel, 1350 gram, super rama, sam posiadam
2. Blisko Giant, 1450 gram
3. Kellys ok. 2100 gram

Amor:
1. Kellys
2. Spec
3. Giant, huk go wie co to jest

Napęd:
1. Kellys, SLX/XT, manetka do wymiany na XT
2. Giant, Deore, korba znanej firmy Praxis
3. Chisel, Deore ale korba chłam, zmieniałem takie dwie na SLX

Heble:
1. Ex equo
Kellys, MT410, kompletny basic bez ServoWave, tarcze brak danych
Chisel, MT410, kompletny basic bez ServoWave, tarcze brak danych
3. Giant, MT200, kompletny shit hamulce zagrażające życiu i zdrowiu, zawsze z nimi daje się tarcze jak z Biedronki. Koszt wymiany na coś z sensem czyli Deore, 600 hamulce, 200 tarcze i klocki

Koła i opony:
1. Chisel, obręcze dobre, piasty basic, opony bardzo dobre (jeżdżę często na takich obręczach i oponach ale inne piasty)
2. Giant, obręcze hgw, piasty basic, opony dobre
3. Kellys, obręcze shit, piasty basic, opony shit

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...