Skocz do zawartości

Jaki rower do 2500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Jak zerkniesz do wpisu na blogu: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2500-zlotych/ to zobaczysz, że tylko mogę przyklasnąć pomysłowi zakupu tego Unibike :)

Akurat wczoraj oglądałem tego Vipera. Wygląda nieźle, ale waham się czy nie wybrać jednak Biria: http://www.soteshop.cyclosport.pl/rower-biria-cross-alivio-slx-3-x-9-rst-neon-rl-olej-sprezyna-3275.html

Jak sądzisz Łukasz? warto te 300 zł więcej dać?

Z drugiej strony jak patrzę na ten opisany przez Ciebie w artykule Bergon, to też się zastanawiam jakim cudem w tej cenie udało im się upchnac taki osprzęt. 

Ehhh, jak zwykle nie wiem co wybrać ;)

Odnośnik do komentarza

Łukaszu brać tego UNIBIKE VIPER czy może SCOTT? Teraz mam dylemat czy tego VIPERA czy może SCOTT SPORTSTER 30? Unibike ma może trochę lepszy osprzęt ale scott to scott wieloletnie doświadcze itd. Chodzi mi tu konkretnie o ramę bo osprzęt zawsze można wymeinić gdy się zużyje. Proszę o to byś mi doradził czy nasz polski viper czy pokusić się na scotta sportster 30?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

szukam roweru do 2500zł którym będę poruszać się dużo po mieście ale także poza miastem (trasy po parkach narodowych ok. 30-60km, maratony itp.). Od dwóch lat jeżdżę na:

 

http://www.kross.pl/pl/2013/trekking/trans-arctica  (wersja damska, beżowa)

 

jednak chciałabym się przesiąść na rower górski. W sklepie rowerowym polecono mi:

 

http://www.kross.pl/pl/2015/mtb-women-275/lea-r6

oraz

http://www.giant-bicycles.com/pl-pl/bikes/model/tempt.4.ciemnofioletowy/18872/76406/

 

Wizualnie Lea baaardzo mi się podoba. Ale czy to dobry rower za taką cenę? Przymierzałam się do ramy i sprzedawca stwierdził że pasuje mi rozmiar S ale w porównaniu do Arctici (rozmiar M) miałam wrażenie że jest malutka. Mam 164cm wzrostu i wew. dł. nogi 78cm.

Bardzo proszę o pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Twój wzrost to rama 16-17". Wziąłbym nawet mniejszą z tych dwóch, ale i tak lepiej jest się przejechać. Góral to nie turystyk i przede wszystkim ma być zwrotny więc nie przejmuj się, że jest mniejszy od twojego starego roweru. Wybór roweru tu jest chyba oczywisty, kross wygrywa osprzętem. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od własnych specyfikacji potem przejdziemy do rowerów.

Wzrost: 200 cm (+1-5 cm)
Waga: 110 kg

 

Wcześniej pytałem o rowery do 2000 złotych, ale teraz zmieniam zdanie na 2500 złotych.

Szukam MTB rama 21-23", 29er. 

Pogrzebałem trochę i znalazłem trzy ciekawe modele:

 

#1 Kross Level B3 - 2499 złotych

#2 Unibike Fusion 29 - 2299 złotych

#3 Romet Rambler 29 3.0 - 1999 złotych (cena promocyjna na allegro)

 

Jeślim macie inne ciekawe rowery w tej cenie i ani grosza więcej to proszę wypisywać.

Największy problem mam z dobraniem odpowiedniej wytrzymałości ramy pod moja masę. Nie jest to mało, ale to rower ma się dostosować pode mnie a nie ja pod rower. :)

 

Co możecie powiedzieć na temat zakupów przez internet, czy jest z tym jakiś kłopot? Jak wygląda serwisowanie roweru zakupionego w ten sposób?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem od czego zacząć więc zacznę od własnych specyfikacji potem przejdziemy do rowerów.

 

Wzrost: 200 cm (+1-5 cm)

Waga: 110 kg

 

Wcześniej pytałem o rowery do 2000 złotych, ale teraz zmieniam zdanie na 2500 złotych.

Szukam MTB rama 21-23", 29er. 

Pogrzebałem trochę i znalazłem trzy ciekawe modele:

 

#1 Kross Level B3 - 2499 złotych

#2 Unibike Fusion 29 - 2299 złotych

#3 Romet Rambler 29 3.0 - 1999 złotych (cena promocyjna na allegro)

 

Jeślim macie inne ciekawe rowery w tej cenie i ani grosza więcej to proszę wypisywać.

Największy problem mam z dobraniem odpowiedniej wytrzymałości ramy pod moja masę. Nie jest to mało, ale to rower ma się dostosować pode mnie a nie ja pod rower. :)

 

Co możecie powiedzieć na temat zakupów przez internet, czy jest z tym jakiś kłopot? Jak wygląda serwisowanie roweru zakupionego w ten sposób?

Co do samych rowerów to nie czuję się na siłach odpowiedzieć. Co do kupowania przez neta:

- najlepiej w stacjonarnym przymierzyć się do roweru, a kupić tam gdzie taniej konkretny model

-co do gwarancji, to raczej nie powinno być problemów, jedynie Merida jakieś robi, reszta firm pozwala serwisować w całym kraju. Najlepiej skontaktować się z firmą i zapytać.

-jedynie co może się trafić to droższy serwis, ale to tylko w "zadufanych" serwisach, u mnie taki jest i rowery kupione po za tym sklepem serwis mają droższy.

Odnośnik do komentarza

Dołóż jeszcze stówę i masz https://www.canyon.com/pl/mtb/yellowstone/yellowstone-al-3-9.html. Zalety jak dla mnie lepszy osprzęt, może jedynie X7 w romecie może konkurować z SLXem Canyona. Rower kupujesz w sprzedaży bezpośredniej czyli taniej, canyony mają 6 lat grwarancji (serwis autoryzowany/wysyłka do Niemiec). Właśnie zmienili stronę i nie mogę odszukać kalkulatora wielkości ramy, ale dla ciebie raczej nie 21, ale 23" - kumpel ma 2m i jeździ na 23" meridzie. Co do wytrzymałości ramy, musisz poznać specyfikację producenta. Każdy ma ograniczenie wagowe np. decathlon do 100 kg, mój rower do 115 kg. To może nie na miejscu, ale jeśli 110 kg to mięśnie, to szkoda stracić. Jeśli jednak waga wynika z nadmiaru tkanki tłuszczowej szybko dopasujesz się do ramy :) Przy sporej wadze - wbrew pozorom - to nie rama jest najważniejsza, ale koła. Za duża waga może oznaczać śmierć obręczy po sezonie.

Zakupy przez net to żaden problem, o ile kupujesz rower nowy renomowanym sklepie lub bezpośrednio tak jak canyon. O ile wiem, przeglądy canyona to konieczność wysyłki rowerka do niemiec, co nie oznacza, że każdy duperelek trzeba tam robić. 

Odnośnik do komentarza

te ograniczenia wagowe... niekoniecznie dotyczą ramy :) Raczej kół, może siodełka i mówi to gość, który ze 3 lata temu jak zaczął jeździć ważył 130+ z ramą nic się nie stało :) jedyne co poszło to oś w tylnym kole, śruba mocująca siodełko i dwie szprychy(po 5tys km) Teraz mam Cube'a, producent zaleca niby max 100, waże troche więcej i nie ma żadnych problemów ;) No, poza rozpieprzonym amorem, ale to tylko XCM. teraz jeżdzę na Rebie, przy której producent dopuszcza (na podstawie moich obliczeń przy pomocy tabeli ciśnienia) ok 150kg. 

Co do roweru w tej cenie, to może Cube Analog? katalogowa cena wyższa, ale ostatnio kupowałem go dla znajomego i bez większych problemów opuścili cenę do 2500 :) 
Ten sklep, paczka była nmastępnego dnia :)
http://www.arkus.sklep.pl/rower-cube-analog-29-czarnoszary-2015-p-8036.html

Odnośnik do komentarza

Yo! a co myślicie o B'TWIN Triban 500?

Czy będzie to dobra szosa na początek? Z tego co się orientowałem to w porównaniu z "markowymi" szosami, to Triban wygrywa ze względu na cenę i osprzęt, który w nim jest.

Pozdrawiam :)

 

Ja mam chęć na Tribana 520. I cały czas się waham: czy kupić z prostą kierownicą, czy z barankiem. Może ktoś pomoże rozwiązać ten dylemat?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...