Skocz do zawartości

Jaki rower do 2500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

w kategorii MTB Zabrakło tu decathlonowego fulla rockrider 6.5 (teraz 520S), do niedawna za 2499 teraz już za ok 2000 :)

 

W tej cenie jednak wolałbym hardtaila. Ten B'Twin ma bardzo słaby osprzęt, a amortyzatory czy rama też jakością nie grzeszą. Skądś się to bierze, że markowe fulle zaczynają się od 6 tysięcy.

 

Z tym "na początek" też bym uważał, bo taki rower nawet do prób cięższej jazdy średnio się nadaje, więc może się okazać, że to solidna, bo solidna, ale nadal atrapa fulla :(

Odnośnik do komentarza

Łukasz, czy ja wiem czy słaby osprzęt? Owszem Tourney z przodu to kicha, ale SRAM X5 to powiedzmy sobie nie jest zły sprzęt. Zgodzę się również z opinią na temat widelca, jest słaby, ale już damper xfusion da radę :) Mój wytrzymał 3000 km mało "gładkich" tras. Potem poszedł bębenek w piaście i zaczęły się problemy z damperem. Serwis stanął na wysokości zadania zmieniając np damper na RockSoxa, ale rower i tak poszedł kąt zastąpiony przez prawdziwego fulla. Nie zmienia to jednak faktu, że "na początek"... zwłaszcza dla kogoś, kto chce spróbować na miękkim, a nie bardzo ma za co :)

Odnośnik do komentarza

Od jakiegoś czasu podobają mi się rowery Kony. Jeżdżę na Giancie i nie zamieniłbym go na żaden inny, ale jakbym miał komuś polecić, to byłaby to Kona Fire Mountain za 2399 zł. Może osprzęt nie powala na kolana, ale Koniaki słyną z solidnych ram, a jak wiadomo rama w rowerze najważniejsza. Góral jest na kołach 27,5, więc rozmiar "uniwersalny". Sam jeżdżę na 29, ale nie każdemu mogą one odpowiadać. Jest jeszcze Kona Lava Dome (29er) za 2199 zł. Rowery z Decathlonu może i mają lepszy osprzęt w tych przedziałach cenowych, ale nie przemawiają do mnie ani pod względem geometrii ramy ani estetyki. Osprzęt i tak się z czasem wymienia :)

Odnośnik do komentarza

Kupując rower kupujemy przede wszystkim ramę. Reszta to dostatki, które można w każdej chwili zmienić, jak ktoś ma odrobinę narzędzi, czasu i chęci - nawet w domu. Uważasz że połączenie Shimano ze Sramem to dobry pomysł? Już abstrahując od różnicy między grupami?  Jaka tam jest kaseta i łańcuch? To, że tylna przerzutka jest ok nie znaczy, że cały napęd pracuje jak powinien. Mam w rowerze przerzutkę deore XT, po zmianie kasety z HG50 montowanej seryjnie (nie wiem dlazego Cube na tym oszczędza) na deore xt różnica jest niesamowita!
Co do amortyzatora, miałem seryjnie montowanego suntoura XCM, podejrzewam że jakościowo to samo co w wyżej wymienionym. Była spora, żółta naklejka ostrzegająca, że nie można używać go nawet do XC, bo grozi to ryzykiem uszkodzenia sprzętu lub trwałą utratą zdrowia... 

Odnośnik do komentarza

kaktus, ja kupuję raczej całe rowery, tego RR nigdy nie planowałem jego modyfikacji, to, że dostał nowe koła i damper RSa, to skutek naprawy gwarancyjnej :) kaseta i łańcuch srama - o ile pamiętam :) Tak jak napisałem powyżej, nie twierdzę, że to rower na lata i na wyprawy enduro, ale "na próbę". Teraz mam fulla praktycznie całego na XT i broń mnie Bóg bym go porównywał z decathlonowym, bo i porównywać nie ma czego :) Piszę jedynie o tym, że półka na jaką sięgamy kupując rower zależy od naszego portfela :) Aby "zasmakować" w fullach decathlonowy spokojnie wystarczy :) Inna sprawa, że apetyt rośnie w miarę jedzenia :)

Odnośnik do komentarza

Ja jednak zostanę przy swoim zdaniu i będę się upierał, że mój hardtail poradzi sobie lepiej niż full za 2,5k. niezależnie od terenu :) 
Oczywiście, że półka zależy od funduszy! ale i od potrzeb. Takie rowery są nieudolną próbą pogodzenia funduszy niewystarczających do zrealizowania potrzeb. No, ale hasło "rower na całe życie" robi swoje. Tylko o czyje życie chodzi? Roweru czy nasze? A jeśli jedno i drugie skończą się... jednocześnie? NIestety.. ktoś może uwierzyć producentowi prawiącemu o odważaniu się na strome zjazdy i taki może być koniec. 

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie wszystkich mam takie pytanko co sądzicie na temat firmy SCOTT chciałbym się dowiedzieć czy warto go kupić kosztuje około 2500zł i dla mnie to już jest duży wydatek finansowy inwestować czy nie

 

 

Bardzo dobre ramy! Czy chcesz w przyszłości ulepszać rower, czy zostawić w stanie fabrycznym do końca jego żywota? Jeśli nie chcesz nic wymieniać polecam coś innego, np Cube'a ...w tej cenie kupisz coś z lepszym osprzętem niż Scott :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...