Skocz do zawartości

Jaki rower do 2500 złotych?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pierwszy post na forum więc witam wszystkich, cieszę się że powstało forum.

 

Chciałbym prosić o radę w zakupie crossa w przedziale 2 - 2,5 tys. Ogólnie musi być na vbreakach bo nie chcę płacić za tarcze, które są nic nie warte.

 

Mam upatrzonych kilka modeli, głównie Kellysa. Co sądzicie o tej marce? Mi zawsze wydawała się porządna ale nigdy nie miałem z nią bliżej do czynienia.

 

Phanatic 10 2015

Phanatic 10 2014

Exquisite 2013 (jeśli uda się znaleźć gdzieś)

Phanatic 30 2014 ?

 

Co polecacie? A może inna marka oferuje coś lepszego? Jeśli możecie to proszę o opinie piast, widelcy i wkładów supportu bo w tym jestem zupełnie zielony

 

Pozdrawiam,

Marcin

 

PS: a może jakiś MTB w którym mółgbym założyć węższe gumy? Jakoś te 26 cali też przyjmę :P

Odnośnik do komentarza

Phanatic 10 2015

Phanatic 10 2014

Exquisite 2013 (jeśli uda się znaleźć gdzieś)

Phanatic 30 2014 ?

 

Co polecacie?   :P

 

Exquisite z 2013 znajdziesz tutaj: http://www.ceneo.pl/20134212#crid=28345&pid=7269

 

Phanatic 10 2014/2015 to praktycznie te same rowery.

 

Natomiast Phanatic 30 2014 to praktycznie ten sam rower co Exquisite 2013, pewnie nazwę zmienili :) Ja bym się decydował właśnie na jeden z tych dwóch, bo mają fajniejszy osprzęt niż tamte i moim zdaniem warto dorzucić tę różnicę.

Odnośnik do komentarza

Dzięki, właśnie nad tą trzydziestką najbardziej myślałem.

 

A co z kołami? Mam te swoje 90+ kg i obawiam się, że piasty mogą nie wytrzymać zbyt długo (a nie katuję rowerów, raczej jazda szosa+szuter). Miałem raz wypadek gdy cała miska poszła mi w trakcie jazdy. Na szczęście tylna więc skończyło się na długim spacerze bez wizyty w szpitalu :)

Odnośnik do komentarza

witam.proszę o porade. chce kupic rower trekkingowy damski-jazda po parkach.lesie,sciezkach ,bez scigania się, dłuższe przejażdżki.  rower z stabilnym sprzętem,solidnie wykonany (przy problemach z kręgosłupem raczej  chyba z amortyzatorem-nie wiem czy to ma jakies znaczenie,ale nie rehabiltacyjny ;) ) koszt do 2500 zl, mało wymagający w sensie konserwacji. oglądałam  trans sander damski. może inne propozycje? dziękuję z góry i pozdrawiam viola ps.wzrost 178 ,rama 21" wg obliczeń 

Odnośnik do komentarza

Niedawno kupowałem rower dla żony i oglądaliśmy trekingową Meridę Freeway. Ogólnie oferuje to samo co Kross Trans Sander z tą różnicą, że Kross ma biegi w piaście a Merida tradycyjną przerzutkę i jest sporo tańsza.

 

Kupując rower należy pamiętać o jego wadze. Te trekingi ważą ok 17 kg co jest już sporo i może stanowić problem jeśli masz kłopoty z kręgosłupem i musisz taki rower wynieść z piwnicy.

Odnośnik do komentarza

Witam miło :) Chciała bym kupić rower trekkingowy na dusze wyprawy rowerowe, Proszę o radę.Mam Kellys Visage White na którym przejechałam tydzień temu wybrzeże wszystko było by dobrze,gdyby nie opony które się nie sprawdzały na piachach.Myslałam o zmianie opon ale rama mi na to nie pozwala,tak myślę.Pozdrawiam :)     

 
Odnośnik do komentarza

Grzywka74 - napisz dokładnie o jakiego Scotta chodzi, będzie łatwiej podpowiedzieć. Ale ogólnie firma bardzo fajna, choć bywa, że się mocno cenią.

Witam cię Łukaszu na początek chcę powiedzieć że te forum to zadziabista sprawa po prostu super. A wracając do tematu chodzi m o scotta sub confort 20 cena jego wynosi 2399zł jak dla mnie to trochę dużo ale liczę na to że będzie mi służył tak jak ten obecny około 19 lat oczywiści po małych przeróbkach. Jeżeli możesz podsunąć mi inne propozycje do tej kwoty z góry dziękuje   

Odnośnik do komentarza

 

Witam miło :) Chciała bym kupić rower trekkingowy na dusze wyprawy rowerowe, Proszę o radę.Mam Kellys Visage White na którym przejechałam tydzień temu wybrzeże wszystko było by dobrze,gdyby nie opony które się nie sprawdzały na piachach.Myslałam o zmianie opon ale rama mi na to nie pozwala,tak myślę.Pozdrawiam :)     

 

 

 Nie kombinuj dziewczyno, tylko zmień opony, np.  :

http://www.dobrerowery.pl/rubena-opona-v45-35-622-winner?from=listing

http://www.dobrerowery.pl/opona-28x1-60-schwalbe-hurricane-700x40c-42-622-hs352-pl-d-p-dc-epi67-czarna?from=listing

 Spisz sobie jakie masz opony ( jak dobrze patrzałem, to ten model miał montowane 700-38C ) i kup coś z bardziej terenowym bieżnikiem, ale nie licz na takie właściwości trakcyjne w piachu jak szerokie w MTB.

 

 

witam.proszę o porade. chce kupic rower trekkingowy damski-jazda po parkach.lesie,sciezkach ,bez scigania się, dłuższe przejażdżki.  rower z stabilnym sprzętem,solidnie wykonany (przy problemach z kręgosłupem raczej  chyba z amortyzatorem-nie wiem czy to ma jakies znaczenie,ale nie rehabiltacyjny ;) ) koszt do 2500 zl, mało wymagający w sensie konserwacji. oglądałam  trans sander damski. może inne propozycje? dziękuję z góry i pozdrawiam viola ps.wzrost 178 ,rama 21" wg obliczeń 

 Jak ma być mało wymagający w obsłudze, to w tej cenie ( już za dużo ;) ) mało jest ofert. Więc ten Krosik będzie pasował. Piasta z biegami jest mniej obsługowa niż napęd zwnętrzny, a taki znajdziesz w większości trekkingów w tej cenie.

 

 

Niedawno kupowałem rower dla żony i oglądaliśmy trekingową Meridę Freeway. Ogólnie oferuje to samo co Kross Trans Sander z tą różnicą, że Kross ma biegi w piaście a Merida tradycyjną przerzutkę i jest sporo tańsza.

 

Kupując rower należy pamiętać o jego wadze. Te trekingi ważą ok 17 kg co jest już sporo i może stanowić problem jeśli masz kłopoty z kręgosłupem i musisz taki rower wynieść z piwnicy.

 Którą Freeway?  Jak wpisałem w "wujka" to rozrzut cenowy od 1400 za 9200?, do 2800 za 9800 ;)

Odnośnik do komentarza

witam.proszę o porade. chce kupic rower trekkingowy damski-jazda po parkach.lesie,sciezkach ,bez scigania się, dłuższe przejażdżki.  rower z stabilnym sprzętem,solidnie wykonany (przy problemach z kręgosłupem raczej  chyba z amortyzatorem-nie wiem czy to ma jakies znaczenie,ale nie rehabiltacyjny ;) ) koszt do 2500 zl, mało wymagający w sensie konserwacji. oglądałam  trans sander damski. może inne propozycje? dziękuję z góry i pozdrawiam viola ps.wzrost 178 ,rama 21" wg obliczeń 

 

Zerknij na wpis na blogu o rowerach do 2500 zł: https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2500-zlotych/Te, które tam podałem powinny mieć też wersje z damską ramą.

 

 

Witam miło :) Chciała bym kupić rower trekkingowy na dusze wyprawy rowerowe, Proszę o radę.Mam Kellys Visage White na którym przejechałam tydzień temu wybrzeże wszystko było by dobrze,gdyby nie opony które się nie sprawdzały na piachach.Myslałam o zmianie opon ale rama mi na to nie pozwala,tak myślę.Pozdrawiam :)     

 

 

 

Cóż, z oponami jest ten feler, że jeśli założysz takie, które dadzą sobie radę na piasku, to znowu na asfalcie będą stawiać duży opór i będą hałasować.

Z wymianą opon możesz mieć jedynie ten problem, by zmieściły się pod błotnikami. Trzeba byłoby podjechać rowerem do sklepu i przymierzyć, żeby nie było z tym potem problemu.

Zerknij np. na takie opony: http://www.ceneo.pl/Opony_i_detki_rowerowe;0112-0;szukaj-marathon+plus+tour+28.htm#crid=28358&pid=7269 Będą na pewno bardziej przyczepne

niż te, które teraz masz i są to typowo turystyczne opony, jedne z lepszych jakie znam.

 

Witam cię Łukaszu na początek chcę powiedzieć że te forum to zadziabista sprawa po prostu super. A wracając do tematu chodzi m o scotta sub confort 20 cena jego wynosi 2399zł jak dla mnie to trochę dużo ale liczę na to że będzie mi służył tak jak ten obecny około 19 lat oczywiści po małych przeróbkach. Jeżeli możesz podsunąć mi inne propozycje do tej kwoty z góry dziękuje   

 

Ten Scott jest w porządku, złego słowa o nim nie powiem, ale akurat w tym przypadku Scott trochę przesadził z ceną. Moim zdaniem lepiej wyposażony i w podobnej cenie jest np. ten Giant:

http://www.ceneo.pl/Rowery;0112-0;szukaj-giant+tourer+rs1;0192.htm#crid=21812&pid=7269

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...