Skocz do zawartości

Buty SPD + pedały


Rekomendowane odpowiedzi

Podpowiem od siebie - na szosie nie jeżdżę ale są znajomi co tak i używają typowych SPD-ów (czyli "górskich") z platformą bo czasem także "rowerują się" spacerowo z rodziną - ja używam tego https://www.decathlon.pl/peday-dwustronne-500-id_8298318.htmli tych buciorów https://www.decathlon.pl/buty-roadc-100-id_8403016.html

Do rekreacyjnej jazdy jest platforma w adidasach a do normalnej turystycznej SPD-y, buty są półsztywne i sznurowane - mi akurat odpowiadają - zaletą jest że częste złażenie i zwiedzanie nie powduje zmęczenia w stopach i nie stukam nawet po 4 latach użytkowania (spody się nie starły na tyle aby odkryć całkowicie metal bloku).

Ogólnie jazda na sztywno spiętym z korbami pozwala "nie gubić nóg" przy kadencji 120+ i przy wyrobionej technice "ciągać-pchać" pod górę - czuć znaczną poprawę podczas wspinaczki, w czasie normalnej jazdy po płaskim - lepiej czuć rower.

Do szybkiej jazdy po szosie na szosie to raczej się nie nadają - ludzie lubią mieć dechę pod stopami (bo tak maja prosi - hehe) i wtedy "czuja moc" -  dla mnie SPD-y to przede wszystkim lepsze czucie roweru, przy wysokiej kadencji brak chaosu "nieskoordynowanych nóg" na napędzie i mocniejsza jazda pod górę - ale tu trzeba mocno kadencyjnie.

Odnośnik do komentarza

A propos ustawiania wysokości siodełka, to znalazłem w internecie metodę Grega Lemonda i każą w niej zmierzyć przekrok. Zgoda, ale dlaczego mam pomiaru dokonywać bez butów? Chyba w samych skarpetkach się nie jeździ.

Gdy pedał jest w najniższym punkcie, to noga powinna być nieco zgięta w kolanie, a nie całkiem wyprostowana. Myślę, że o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy temu...

Ok,

jak rozumiem standard  SPD oznacza ze do pedałów M520 będą pasowały buty SPD różnych producentów. Widziałem takie nakładki "platformowe"  -  ktoś z Was to stosował? 

Mam Decathlona w Jeleniej Górze - są tam buty SPD ich marki (Rockrider czy B'Twin, coś koło 200zł) - ktoś ma z nimi doświadczenie? Może jakieś opinie?  Rowerem jeżdżę w miesiącach

od luty/marzec  do październik/listopad. Unikam deszczu i śniegu. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...